Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fazla yağın zararı var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Arkadaşlar benim motorda yağın fazla olduğunu farkettim. Hava falan yaptı da ondan mı öyle görünüyor diye biraz dolaşıp parkettim ve motoru soğutup kontrol ettim gene fazla. Çubuktaki üst çizginin 7-8 mm üstünde seviye. Bunun zararı var mı? Gerekli alet edavatım olmadığı için boşaltmıyorum ve bana en yakın servis te şu an bulunduğum yere yaklaşık 20 km olduğu için bir size sorayım dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorda yağın fazla olduğunu farkettim. Hava falan yaptı da ondan mı öyle görünüyor diye biraz dolaşıp parkettim ve motoru soğutup kontrol ettim gene fazla. Çubuktaki üst çizginin 7-8 mm üstünde seviye. Bunun zararı var mı? Gerekli alet edavatım olmadığı için boşaltmıyorum ve bana en yakın servis te şu an bulunduğum yere yaklaşık 20 km olduğu için bir size sorayım dedim.
    Arkadaş,

Fazla yağın zararı elbette vardır ama uzun uzun açıklamak yerine şu kadarını diyebilirim. Motoru kullanmışsın, hatta yağı ısıtacak kadar da gezmişsin, bundan sonra bir şey olmaz. İlk başta aşırı yağ olaydı zaten motorun hasar görmüş olabilirdi. Zaman bulduğunda yağı normal seviyesine getirt
    Poturdak

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    herseyın fazlası zarar .

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Sağolun Denizcimuzaffer ve Szman, bu kadar hızlı cevap beklemiyordum. Buradaki sabit konuda eksik yağı tamamlayın, fazla yağı boşaltın diye bilgi var elbette ama acaba fazlalığın bir zararı var mı emin olamamıştım. Ben en iyisi bir pipet bulup yağdan biraz çekmeye çalışayım noolur noolmaz.

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun Denizcimuzaffer ve Szman, bu kadar hızlı cevap beklemiyordum. Buradaki sabit konuda eksik yağı tamamlayın, fazla yağı boşaltın diye bilgi var elbette ama acaba fazlalığın bir zararı var mı emin olamamıştım. Ben en iyisi bir pipet bulup yağdan biraz çekmeye çalışayım noolur noolmaz.
    Heheheh, olur vallah o da bir metot kötü rüya görmektense uyanık kalmak iyidir derler Kazasız belasız sorunsuz sürüşler herkese
    Poturdak

Elbette fazla yağın zararı vardır.Yağ ısındığında basınç yaparak keçelerden bloğun içine sızar kısa zamanda ekzostun renginin değiştiğini görürsün ayrıca bujilerdede sorun çıkarır ve yolda bırakabilir.Biran önce normal seviyesine çekmeni öneririm.

Motosikleti
    honda dylan
    yagıda etrafa bosaltma kardesım.cevreye zarar verme.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    motorun ne? keçe patlatırsın sıkışık çalışır motor yağ ısınınca yükselir hemen boşalt normale getir.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun fazla ısınma hararet yapar.normal limite getir
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    JAWA TS 350
    ya gidip bir ustaya yağını en ideal seviyeye düşür, ya da bir yolunu bulup kendin halletmeye bak derim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bence pipetle uğraşma yağı istemeden yutabilir cırcır olursun
    eczaneden 2cc yada 5cc lik enjektör (şırınga) al onunla azaltabilirsin eksilttiğin yağı boş yoğurt tenekesine koy normalden daha azaltırsan tekrar ilave edebilirsin.. kolay gelsin..

Motosikleti
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence pipetle uğraşma yağı istemeden yutabilir cırcır olursun
    eczaneden 2cc yada 5cc lik enjektör (şırınga) al onunla azaltabilirsin eksilttiğin yağı boş yoğurt tenekesine koy normalden daha azaltırsan tekrar ilave edebilirsin.. kolay gelsin..
    Ben açık açık yazamadım amabilen biliyor
    Poturdak

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    fazla yağın tabiki zararı var olmazmı.bulduğu en zayıf keçeyi patlatacaktır.motoru sıkıştırır.ayrıca fazla yağ neden olsun durup dururken?son zamanlarda yağ değiştirdin mi?makina hararet yapıyo mu?su falan karıştırmış olmasın?motorun hakkında da hiç bilgi vermemişsinki bişi söleyelim.yalnız 7-8mm ciddi bi yükseklik!!

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Haaa bir de kollestrolü yüksettiği söyleniyor,damar tıkanıklığı ve anevrizma ya sebep olduğu söylenmekte.

Bu yazdıklarım tamamen başlığa istinadendir
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    2014 zx636r
    İHTİYAR süpersin

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla benım makınada fazla yag tahlıye borusu var dıye bılıyorum ama yanlıs mı bılıyorum arkadaslar ???? fazla yagı devırlenınce ordan atıyor.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    2014 zx636r
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benım makınada fazla yag tahlıye borusu var dıye bılıyorum ama yanlıs mı bılıyorum arkadaslar ???? fazla yagı devırlenınce ordan atıyor.
    böyle birşey hiç duymadım görmedim o gördüğün karter havalandırma olmasın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    yada buharlaşan hava su olarak hava filitresinin yanındaki ufak borudan tahliye ediliyor..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yada buharlaşan hava su olarak hava filitresinin yanındaki ufak borudan tahliye ediliyor..
    Hayır o degıl hatta gaz verıp elımı tuttugumda sıcak hava ıle elıme yag zerrecıklerı gelıoyo.Sanırım ust kapaktan cıkıyo bu boru
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    2014 zx636r
    Hayır o degıl hatta gaz verıp elımı tuttugumda sıcak hava ıle elıme yag zerrecıklerı gelıoyo.Sanırım ust kapaktan cıkıyo bu boru
    karter havalandırma o :D 25 kere ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler