Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağmurda sürerken hava filtresine su kaçar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    bu resimde hava sünger içine kaçmış vaziyetteydi açtım temizledim

sanırım bu hava filtresi :D

içerisinde hafif ıslaklık vardı temizledim

bu resimde anlamadığım bi yer var sanırım yanlış yeri açtım nedir o bilen varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Fren hidroliği gibi duruyor.Dikkat et arka frene anlarsın
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    o gördüğün atık yag haznesi motosiklet onu doldukça kendi kendine boşaltıyor tabi arada 1 sende açıp boşaltabilirsin hava filitreni ters yönden tazyikli hava püskürterek temizle sana kolay gelsin..

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    oradan bi hortum var 1. resimde görünüyor o boşlatma hortumu olsa gerek orayı açıp boşaltsam sorun olmaz dimi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    hayır olmaz zaten o hortumda delik vardır hortumun ucundaki kapağı çıkart boşalsın ayrıca ileride acık hava filitresi alacak olursan sakın alma hiç faydası yok aksine zararlı sana kolay gelsin..

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Arkadaşım üretici firma motorun yağmurlu havada kullanılacağınıda hesaba katarak tasarım yapar. Hava filtresi kazanları ve hava emiş ağızları genelde havanın rahat gireceği fakat suyun erişemeyeceği bölgelere koyulur. bu sebeple seyir esnasında su birikinrtilerine biraz hızını azaltıp girdiğinde sorun yaşamazsın.artı su birikintilerinin vites ve arka fren pedalını aşmamasına dikkat et.. Bu hem motorun üstüne gelecek suyu azaltır hemde filtrenin ğzıdan su dolmasını engelleyerek sorun yaşattırmaz... Bunun dışında arkadaşımızınd dediği gibi filtre kutularında tahliyeler mevcuttur ve genelde karbüratör yada gaz kelebeği girişi aşağıya doğru uzun yapılır bunun bir sebebide budur. su almayı engellemektir... Bu sebeple bir sorun yaşamazsın. ha bujilerin ıslanırsa genelde suyun tırnakların arasına gitmesi zor hava filtresi su çekmediği sürece genelde bujilerin bağlantı kabloları bunu yapar. bu kabloları kuru bir bezle silersen sorun çözülür buji tırnakları sorunuysa bunuda sildikten sonra çakmakla yakmanı tavsiye ederim....

diğer soruna gelirsek. aliminyum döküm motor parçaları sıcakken gelecek soğuk su çatlamalarına neden olur. bu sebeple motorun üstüne sıcakken soğuk su tutturmayın. Yolda da mümkün mertebe motora az su gelmesini sağlamak için yerde su varsa mümkün olduğunca yavaş geçin.... bir not daha sıcak fren disklerine gelen soğuk suda fren disklerini eğer bunlarada dikkat edin..
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    toprğım yaa nede güzel anlatmışsın bende bunu anlatmak istiyodum
    milletin derdi ne ki açık hava filitresi takıyor anlamıyom

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toprğım yaa nede güzel anlatmışsın bende bunu anlatmak istiyodum
    milletin derdi ne ki açık hava filitresi takıyor anlamıyom
    valla toprağam ben de açık hava filtresi taktım ama mecburiyetten... orjinal filtresine baktığımda 120 ytl dediler. Bişzde sanayiciyiz mecbur taktık. Tabi bişraz oynayarak ama dediğin gibi en ideali orjinali ama güç yetmiyo zalıma naparsın...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)