Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gilera Nexus 250 problem

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Nexus 250
    İyi akşamlar,
    Bir ay kadar önce fuardan Gilera Nexus 250 aldım. Bu süre içerisinde 650 km kadar yol yaptım...
    Birkaç gündür motorumdan kalkış esnasında çok kötü bir ses ve bu sesle beraberde kakışlarda motorun ileriye doğru çok zorlanarak harekete geçmesi gibi bir olay yaşamaya başladım...
    Bu sorun genelde trafikte çok fazla dur kalk yaptığımda veya yokuşlarda dur kalk yaptığımda oluyor.
    Bu problemin ne olabileceği konusunda fikri olan varsa ve bunu paylaşırsa sevinirim...

Teşekkürler...

KEY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En etkilisi servistir arkadaşım bence doğrucana servisine götür
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı problemi X9'-250lerden hatırlıyorum.Aynı aksama sahip motorlar olduğuna göre senin motordada aktarma kayışıyla ilgili bir problem olabilir.Garanti kapsamında olduğunu tahmin ediyorum.Bide Piaggio X9 başlığını incelersen yararlı olacaktır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Buyuk ihtimalle kayıs sıkışmış yeni olduğu içinde yapıyor olabilir ama ne olursa olsun sen neden servise gitmiyorsun anlayamadım.?

Korkma git kullanımla alakalı bir durum olması mumkun değil çarpsanda kırılan dökulen olsada mekanik aksam garantiden çıkmaz çinli olsaydı motorun durumun vahimdi

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bana kalırsa problemin kayış ve debriyaj balatanda. Bu ise ya soğuk havalarda olur ya da çok sıkışık trafikte (ani) dur kalklarda veya yokuş yukarı dur kalklarda olur.
    Eğer motoru yeni çalıştırdığında da yapıyorsa motorunu biraz ısındıktan sonra kullanmanı öneririm.
    Sıkışık trafikte vs vs biniyorum diyorsan da 1000 bakımına kadar biraz sabret etmeni öneririm. Aslında çok gıcık bir sestir dayanması güçtür. Sesi azaltmak için biliyorsun bunlar otomatik şanzıman debriyajı ne kadar çabuk ayırtabilirsen okadar az ses çıkar. serviste sıkışık trafikte yapmasının normal olduğunu söyleyecek ve gerekiyorsa debriyaj balatanı zımparalayacaktır. Kısacası trafiğe girince nexus 25km den sonra boşa atıyordu sanırım mümkün olduğunca o boşa atma kmsinin 2-3km altında sürmemeye çalıs çünkü makina anlayamaz boşta mı gidiyor kayışta mı debriyaj 2 arada 1 derede kalır ve motorunu ısıtmadan yola çıkma aynı sarsıntıyı soğukken direk çalısıncada yapar(kışın için geçerli)
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    Gilera Nexus 250
    Motor soğukken problem olmuyor, genelde çok yavaş kalkışlar yapmak zorunda kaldığım zamanlar oluyor, mesela trafikte dur-kalklar başlıyor, ilk kalkışlarda problem yok, sonra yavaş yavaş ve her kalkışta artan bir zorlanma ile ve bunun getirdiği yoğun sesle uğraşıyorum.
    Aslında galiba en iyisi servisine götürmak galiba...
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar...

Motosikleti
    honda dylan
    bendede oluyo bu sorun.ama gılera da olması garıp.bence hemen gotur servıse.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kullanım kitapçığında ilk yağ değişim kilometresi olması gerekir. Eğer o kilometreyi geçirdiysende olabilir

Motosikleti
    GİLERA RUNNER SP 180 (2000) ~ HONDA NX 4 FALCON (2003)
    varyatör içindeki tahrik setlerinden yada debriyaj yayalarındandır

burock1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaslar bu sorun gayet normal bir sorun. bizim balata kuru tip o yuzden. sadece durkalklarda oluyor sebebi ise balataların fazla ısınması. o yuzden kafanıza takmayın onemli olan fazla titresim yapmaması. olabildiginde dur kalk yapmamaya calısın. biraz hızlı hızlanın hemen debriyaj kavrasın. ısınınca balata kaydırma yapıyor. ekstradan havalandırma acılsa daha verimli olabilir..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı burock1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu sorun gayet normal bir sorun. bizim balata kuru tip o yuzden. sadece durkalklarda oluyor sebebi ise balataların fazla ısınması. o yuzden kafanıza takmayın onemli olan fazla titresim yapmaması. olabildiginde dur kalk yapmamaya calısın. biraz hızlı hızlanın hemen debriyaj kavrasın. ısınınca balata kaydırma yapıyor. ekstradan havalandırma acılsa daha verimli olabilir..
    Bizim ki gibi viteslilerde ıslak balata var, balataların aşındığında ya da yatak bilyası bozulduysa bunun en önemli göstergesidir senin anlattıkların ama motorun scooter ve arkadaş kuru tip olduğundan bahsetmiş. Kuru tiplerde bizimkilerin farklı olarak balatalara yağ gelmemesi lazım, kaydırtır balataları, yanık balata kokusu alıyor musun?

Motosikleti
    gilera
    bence hıc de normal deıl aynı sorun bendede var ıkı gun ıcınde yaptırmayı dusunuyorum vee nexus 250 si olan abı bence sorunun bırac nedenı var ve sorun debrıyajından motoruda yenı almıssın yanı fabrıkada toplandıkdan sonra hıc bı bakıma gırmemıs bence arka debrıyaj canaklarında bırazcık gevseklık olusmus olabılrı bu gevsemeden dolayı kayıs bı tutup bı salıyo tıtremede ondan oluyo o sesde o canakla debrıyajın havalandırma peravanesı vardır ıcınde ondan gelıyodur tahmınım bu ama sen gıt servısıne bekleme yag bakımını servıse gıttıgınde detaylı bı sor bakalım sonrada aldıgın bılgılerı burda yayınlarsan sevınırım
    İstikbal Göklerdeyse özgürlük kesinlikle iki tekerdedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)