Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

asfalt tamam ama ya kötü yollar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    scooter
    herkese merhaba vede iyi bayramlar

arkadaşlar benim sizden ögrenmek istedigim ( hazır bu kadar usta buradayken ) kötü ve bozuk yollara çıkmadan önce nelere dikkat etmek lazım. biraz konuyu açayım ben sık sık balıga giderim ama gittigimiz yol çogunlukla toz toprak tabi motorun halini siz düşünün toz toprak içinde kalıyo ne kadar yavaş gitsekte havalan toz ile başedemiyoruz.

sözün kısası arkadaşlar bu tür yollara gitmeden neler yapmamız lazım motorun nerelerine dikkat etmemiz lazım.

teşekkür ederim
    :queen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    motorda dikkat etmen gereken en önemli şey
    belli ve kısa periyotlarda tüm civataları anahtarla sıkman gerektiğğidir
    0 km alınan harleylerin bile kitapçığında yazar bu..
    dönüşlerde aşırı tozluysa gittiğin yer filtreyi basınçlı havayla temizleyebilirsin..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Alıntı morikante adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar benim sizden ögrenmek istedigim ( hazır bu kadar usta buradayken ) kötü ve bozuk yollara çıkmadan önce nelere dikkat etmek lazım. biraz konuyu açayım ben sık sık balıga giderim ama gittigimiz yol çogunlukla toz toprak tabi motorun halini siz düşünün toz toprak içinde kalıyo ne kadar yavaş gitsekte havalan toz ile başedemiyoruz.

sözün kısası arkadaşlar bu tür yollara gitmeden neler yapmamız lazım motorun nerelerine dikkat etmemiz lazım.

teşekkür ederim
    Aynen bende istanbulda kemerburgaz terkoz taraflarına gıdıyorum balık ıcın bazı zaman oluyor bırak aracı ınsanın gıdemıcegı yerlerden gectıgım oluyor.

Bedelini 7500km rede motor ve salıncak takozlarını değişerek ödedim scooter larda motor dıyer motorsıklerdekı gıbı şaseye sabıt deyıl arka teker ıle bırlıkte aşa yukarı haraket halınde bu hareket noktalarındakı takozlar o tıp yolarda cabuk deforme oluyor deforme oldugunu motor sehbada iken arka tereki saga sola esnetmeye calıs teker motorsıklet dabıt oldugu halde 1mm den fazla saga sola haraket edebılıyorsa dahılmış demektır takozlar.

Bunda caresı yok yavas gıdeceksın bozuk yolda ama yınede zamanla aynı sey olcak bozuk yoldan kastım bıldıgımız toprak cakıl tası kaya karısık yol yol deyıl yanı

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R

teşekkür ederim
    komşu madem balıga ava meraklısın kötü ve bozuk yol için bir enduro veya kros motor almakla tedbiri ele alabilirsin balıgıda tek yeme ha bizide çagır.

Motosikleti
    scooter
    teşekkür ederim yorumlarınız için

sevgili GKN tamam dedigin gibi sık sık kontrol edeyim. SPECOPS arka tekere baktım bi kayma sallanma yok. KROSCU01 durumum çok iyi degil o yüzden elimdeki ile idare etmem lazım. bu arada mersin tarsus da oturan arkadaşlarla elbette tuttugum balıkları beraber yiyebiliriz özel mesaj atmamız yeter hem tanışmış oluruz hemde balık yeriz

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    teşekkür ederim yorumlarınız için

sevgili GKN tamam dedigin gibi sık sık kontrol edeyim. SPECOPS arka tekere baktım bi kayma sallanma yok. KROSCU01 durumum çok iyi degil o yüzden elimdeki ile idare etmem lazım. bu arada mersin tarsus da oturan arkadaşlarla elbette tuttugum balıkları beraber yiyebiliriz özel mesaj atmamız yeter hem tanışmış oluruz hemde balık yeriz
    bak ya adam mersin tarsusu çagırıyor beni kabul etmiyor canın sagolsun

Motosikleti
    scooter
    Alıntı kroscu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ya adam mersin tarsusu çagırıyor beni kabul etmiyor canın sagolsun
    bak ya olurmu seni kabul etmiyor baş tacısın msnmi ekle tanışalım özel mesaj falan at bana msn adresini ver

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)