Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bws 2 kişi rampada çıkartmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Cumartesi gecesi kuzenle dolaşalım dedik toprak ve eğimli yollara girdik ,İst. kumburgaz da, ama motor rampalarda bizi değil biz motoru taşıdık.Servis karbüratörü temizledi yinede bi fark yok.Bws mi satıp mobylette alcam bıktım artık servis ve motorla uğraşmaktan...
    (Not:Bunlar tek başıma hava filtresini tek başıma temizledikten sonra başladı..)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi gecesi kuzenle dolaşalım dedik toprak ve eğimli yollara girdik ,İst. kumburgaz da, ama motor rampalarda bizi değil biz motoru taşıdık.Servis karbüratörü temizledi yinede bi fark yok.Bws mi satıp mobylette alcam bıktım artık servis ve motorla uğraşmaktan...
    (Not:Bunlar tek başıma hava filtresini tek başıma temizledikten sonra başladı..)
    bws bi çıkmadı inanmam valla bws nin ön kaldırması lazım çıkarken sen iyi bi servise git hemen

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hava filtresini yerine oturtamadıysan o giriside tıkayıp havayı engellio olabilir yokusta ozellikle oynayıp dengede olmadıgı için..
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    Trek 24 vites dağ bisikleti :D
    bakın arkadaş ne yapmış kesin o yüzdendir ...

Motosikleti
    Ybr125
    Tek başıma Tek başıma Tek başıma............

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    artık tek başına yapmazsın heralde?kaçlık makina bu arada 50 cc olsa normalde üstüyse bi anormallik var
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    100 cc iki zamanlı bir motosikletin böyle bişey yapmaması lazım..

hava filtresini kontorl et / ettir

kayış ne durumda..?

benim yamahanın kayışın bulundugu bölgede yag haznesi vardı ( şanzıman yagı için) yag eksikse ondan yapar..

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    bunu nasıl başarabildiniz,epey emek verdiniz mi dersem ayıp olacak,hava filtresi olduğunu düşünemeyiz bence,yanlış takılmış olsa bile sonuşta içeri bi miktar hava girecektir buda yterlidir,bence sen yağ deponu ve bujini kontrol et,bujini değiştir ve karbüratör ayarı yaptır
    sakın sen yapma ha yaptır
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (Not:Bunlar tek başıma, hava filtresini tek başıma temizledikten sonra başladı..)
    sezen aksudanmı bu kısım
    May The Force Be With You

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    vallah benim kınetıc te eskiden ramplarda 2 kişi ön kaldırıyordu şimdi tek başıma zor çıkıyorum hala çözebilmiş değilim sorunu
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    Ybr125
    Sevgili arkadaşlarım buji 2 gün önce değişti ve karbüratör temizlendi ayrıyeten Yamaha servisinde ayarı da yapıldı.Kayışa gelince 1 ay önce değişti ve ne geldiyse başıma ondan geldi zaten kayıştan sonra randıman alamadım kalkışlarım daki seri azaldı ve hafif bi titreme olmaya başladı.Ama gerçekten Bws yi bu hale getirmek bencede büyük bi maharet istiyo bunda benim katkım kadar servislerin katkısıda yadsınamaz, usta yine caırdı beni bi boşlukta gideceğim Hava Filtresine bakalım bari dedi

Sezen ablanın gönlümüzde ayrı bir yeri evet hepsi tek başıma , kurcalamadan olmuyo bu işler
    Yakında hedefim tek başıma ve yine tek başıma piston segman değiştirmek

Motosikleti
    Sevgili arkadaşlarım buji 2 gün önce değişti ve karbüratör temizlendi ayrıyeten Yamaha servisinde ayarı da yapıldı.Kayışa gelince 1 ay önce değişti ve ne geldiyse başıma ondan geldi zaten kayıştan sonra randıman alamadım kalkışlarım daki seri azaldı ve hafif bi titreme olmaya başladı.Ama gerçekten Bws yi bu hale getirmek bencede büyük bi maharet istiyo bunda benim katkım kadar servislerin katkısıda yadsınamaz, usta yine caırdı beni bi boşlukta gideceğim Hava Filtresine bakalım bari dedi

Sezen ablanın gönlümüzde ayrı bir yeri evet hepsi tek başıma , kurcalamadan olmuyo bu işler
    Yakında hedefim tek başıma ve yine tek başıma piston segman değiştirmek

kalkışta titreme kayış'a hareket veren baga lardan kaynaklanıyor aşınmıştır değiştirtirsen sorun ortadan kalkar bu arada motosikletin kaç km de

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkışta titreme kayış'a hareket veren baga lardan kaynaklanıyor aşınmıştır değiştirtirsen sorun ortadan kalkar bu arada motosikletin kaç km de
    Bağlar derken debriyaj ağırlıklarından söz ediyorsan onlarıda değiştirdim 5 tane ufak silindirik yapı o değilse ustaya gittiğimde bi söyliyim dediğini.
    Motorum şuan tam 20 bin km de yaptiriyim satarım heralde
    Ne bu böyle sorun çıkarmaz diye aldık servisten çıkamıyoz zaten 90 ı da geçemiyom Benim Bws sanırım Bws görünümlü mobylette

Motosikleti
    Bağlar derken debriyaj ağırlıklarından söz ediyorsan onlarıda değiştirdim 5 tane ufak silindirik yapı o değilse ustaya gittiğimde bi söyliyim dediğini.
    Motorum şuan tam 20 bin km de yaptiriyim satarım heralde
    Ne bu böyle sorun çıkarmaz diye aldık servisten çıkamıyoz zaten 90 ı da geçemiyom Benim Bws sanırım Bws görünümlü mobylette
    evet beyaz ve yuvarlak bişey dediğin gibi 5 tane olması ve gres yağı ile yağlanması lazım onların iyi yağlanmamışsa yine titreme ile kalkarki şu an seninkinde sorun var demek oluyor bu yeniyse bagalar titrememeli aynı sorun bende de vardı değiştikten sonra sorun kalkmadı insanı çok rahatsız ediyor o titreşim motosikleti kullanma zevkinden mahrum ediyor ayrıca 20.000 km de artık arıza çıkarması normal mağlum 2 zamanlı çabuk aşınıyor muhtemelen senin de motosiklet silindir piston sekman istemeye başlamış

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    bws nin debriyajında problem var kesin.kaçırıyo gibime geldi.bence kayış ve debriyaj bölümüne bi baktır.hava filtresinden diye düşünüyosan filtreyi sök filtresiz dene.rahat rahat hava alsın motor.eğer filtredense filtreyi değiştirirsin yada iyice temizletip takarsın.ama aynı problemi yine yapıyosa debriyajda sorun vardır.

Motosikleti
    Alıntı thedentist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bws nin debriyajında problem var kesin.kaçırıyo gibime geldi.bence kayış ve debriyaj bölümüne bi baktır.hava filtresinden diye düşünüyosan filtreyi sök filtresiz dene.rahat rahat hava alsın motor.eğer filtredense filtreyi değiştirirsin yada iyice temizletip takarsın.ama aynı problemi yine yapıyosa debriyajda sorun vardır.

evet bir ihtimal de arkadaşın dediği gibi debrijay balatasını göstert hiç değişmediyse zaten 20.000km ye kadar değişme zamanı gelmiş ayrıca rampada çekiş sorunu bundanda kaynaklanabilir

Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar ustaya ısrarla soruyorum bunun debriyajında mı problem var diyorum yoksa rektifiye mi istiyor diyorum yo diyolar motorun iyi
    ya bu nasıl iş nereye gitsem hepsi karbüratör kirli diyo inanın 1.5 ayda 2 kez karbüratör temizlettim
    Egelim dediğinde çok haklısın o titreme insanı öyle derinden etkiliyor ki gerçekten hiç insanın binesi gelmiyor ama o bağları takan usta da bunu akıl edebilecek kapasitededir yani yılların yamaha servisi
    bir de hava filtresini çıkarark motoru kullanmak herhangibir zarar vermez mi motora?

Motosikleti
    Arkadaşlar ustaya ısrarla soruyorum bunun debriyajında mı problem var diyorum yoksa rektifiye mi istiyor diyorum yo diyolar motorun iyi
    ya bu nasıl iş nereye gitsem hepsi karbüratör kirli diyo inanın 1.5 ayda 2 kez karbüratör temizlettim
    Egelim dediğinde çok haklısın o titreme insanı öyle derinden etkiliyor ki gerçekten hiç insanın binesi gelmiyor ama o bağları takan usta da bunu akıl edebilecek kapasitededir yani yılların yamaha servisi
    bir de hava filtresini çıkarark motoru kullanmak herhangibir zarar vermez mi motora?
    hava filtresi ni çıkartırsan bütün pislikler içeri giricek ama kısa zamanda pek fazla zararı olmaz sadece denemek için hava filtresini çıkartıp 1 km kadar yolda dene pek zararı olmaz yılların ustası dedin ya ben ne ustalar gördüm biliyonmu sen benzin musluğu arızalı gaz yemiyo motosiklet adamlar egzos u deldi karbüratörünü temizledi bulamadılar en son serviste olay çözümlendi benzin musluğu arızalımış 200 ytl ye yakın o usta dediğin kişilere para kaçırdım güvenme fazla değiştir sen ustanı bence titreme başka neden olur dostum zaten mekanizması basit aletler 2 zamanlı motorlar arıza tespiti en kolay olan motosiklet 2 zamanlı olandır yine zaten scooter ların genelinde olan bi sorundur kalkışta titreme

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bir ihtimal de arkadaşın dediği gibi debrijay balatasını göstert hiç değişmediyse zaten 20.000km ye kadar değişme zamanı gelmiş ayrıca rampada çekiş sorunu bundanda kaynaklanabilir
    Demek öyle ya bu motorlar 20 000 de debriyaj balatası ister mi ya
    Hımm ya da benden önce kullanan vatandaş sanırım bu Bws ile cross yapmış sıyrımış balataları
    Ne desem bilmiyorum ki ustalarımız birazda sıcak havanın verdiği rehavetle uğraşmak istemiyorlar bence
    Bu arada benim varytr.kayışı yeni değiştiği için gevşek geliyomuş hafif titreme ondandır dio sevgili ustacım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)