Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

scooter için neler degişmeli

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaslar benım cın malı bı scoooter var asya 150 19 a

yolda kalmamak ıcın yada tasarruf ıcın yada emnıyet ıcın hangı parcaları kalıtelısıyle degıstırmem gerekır

pek anlamıyorum yoldada kalmak ıstemıyorum acıkcasını soyllemek gerekırse

yardımcı olursanız cok sevınırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı gkhngksll adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yolda kalmamak ıcın yada tasarruf ıcın yada emnıyet ıcın hangı parcaları kalıtelısıyle degıstırmem gerekır

Varyatör kayışı en önemli hareketi aktaran Debriyaj Balatasi Akü hava filtresi 10.000 de birde yag 10w40 veya 20w50 idi sanirim
    [I]Прекален Моториэиран[/I] :wiinkk:

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    bir yıl kadar çinli cruiser kullanmıştım, gittiğim servis "çin malı motorların üzerinde gelen akü ve buji'nin derhal değişmesi gerek" diyordu. yani akü ve buji sizi küt diye yolda bırakacak kadar sorun çıkartmaz belki ama aklımda kalmış.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Kalitelisiyle değiştirebileceğin çok sey yok zaten bence, buji akü ve lastiklerini kaliteli yaparsın en fazla geri kalan motor aksamında kulanılan parçaların zaten kalitelisi yok belki kaliteli 1 markanın kayışı uyabilir ama nerden bilceksin hangisi uyar zor iş olsada fiyatını duyunca vaz geçerdin mesela senın motorun kayısı olsun 30/40ytl kaliteli bir motor olan runner ın kayısı en az 150ytl nasıl ? kaldıkı buda kul yapısı bununda garantisi yok.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    specops "lastikler" demiş. +1

o motor yolda kalir

arkadasim neyi degistirirsen degistir o motor yolda kalir sen en iyisi biraz para biriktir motoru degistir

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı yellowarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasim neyi degistirirsen degistir o motor yolda kalir sen en iyisi biraz para biriktir motoru degistir
    arkadaşım sen motorun kitabınımı okudunki böyle saçmalıklarla dolduruyorsun burayı...

gkhngksll
    motoru daha yeni aldın hertarafını değiştirmekle uğraşıyorsun.. düzgün bakımlı kullandıktan sonra bişey olmaz...
    KIRMIZI BOĞA..

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen motorun kitabınımı okudunki böyle saçmalıklarla dolduruyorsun burayı...

gkhngksll
    motoru daha yeni aldın hertarafını değiştirmekle uğraşıyorsun.. düzgün bakımlı kullandıktan sonra bişey olmaz...
    arkadasim dost aci soyler boylede kizarsin ama yolda kalincada bana hak verirsin 2 yil once asya motoru aldim bayiden benzinciye giderken yolda kaldi bayiye kamyonetle gittim bobin arizali degistirelim dediler iyi dedik haftasina hava filitresi borusu koptu onuda degistirdik ondan sonra aku gitti onuda degistirdik ondan sonra benim kafamin tasi atti motorun adini duyunca sana yardimci olmak icin biraz aci ama gercegi pat diye yazdim ama yinede belki benim motor dandik ti umarim seninki iyi cikar bana kizma arkadasim yolda kaldiginda birde kotu bir yer yada durumdaysan motoru yakmak gelir icinden sana iyi gunler umarim senin motor iyi cikar

Motosikleti
    ramzey Qm 250 zongshen 200 gy_2a mondial 151 rs yukı 100 cup
    Bence Kayisi Degistir Yaginida Iyi Bir Marka Yag Koy Havalar Sicak 20/40 Ideal Kisinda 10/40 Yeter Dusenli Bakimlardan Sonra Yolda Kalmazsin Bizki Cin Maliyla Nerelere Gitmisiz

Motosikleti
    ASYA 150T 19A

arkadasim dost aci soyler boylede kizarsin ama yolda kalincada bana hak verirsin 2 yil once asya motoru aldim bayiden benzinciye giderken yolda kaldi bayiye kamyonetle gittim bobin arizali degistirelim dediler iyi dedik haftasina hava filitresi borusu koptu onuda degistirdik ondan sonra aku gitti onuda degistirdik ondan sonra benim kafamin tasi atti motorun adini duyunca sana yardimci olmak icin biraz aci ama gercegi pat diye yazdim ama yinede belki benim motor dandik ti umarim seninki iyi cikar bana kizma arkadasim yolda kaldiginda birde kotu bir yer yada durumdaysan motoru yakmak gelir icinden sana iyi gunler umarim senin motor iyi cikar
    motoru 1 senedir kullanıyorum.. Allaha şükür çok büyük bi sorun çıkarmadı... tabiki aksaklıklar oldu.. kul yapısı bu.. parasına göre tabiki diğerlerinden bi farkı olacak... alırken bütün çin mallarından olduğu gibi motorun aksaklıkları oluyor.. ama yapılmıyacak şeyler değil.. ben mesela servise gitmiyorum artık çünkü garanti biraz hikaye oluyor... düzgün işinin ehli bi ustaya gidersen motorunda sorunları en aza indirirsin...servisin yapamadığı arızaları ustada kendi paramla yaptırdım vede motorun hakkını verdi..

gkhngksll

motorun kasnak kısmındaki bazı parçaları iyisinden taktırabilirsin.. ama sonuçta hepsi çinden geliyor... arkadaşların belirttiği gibi kayış önemli.. yağınıda kalitelisinden koydurursun.. bujiyi zaten değiştirmiştin... bunun dışındaki silindir seti kızak kayma gibi parçalarında iyisi var...
    KIRMIZI BOĞA..

cok tesekkur ederımm herkezeee
    arkadaslar

en kısa zamanda çin malında kurtulucam bu benım ılk motoroum vee bı de ılk defa kullanmaya basladıgım ıcın asyaa aldım

uygun olan en yakın zmanda burgman 400 ıstıyorum valla 2 cı el fılan alıcazm artık

herkeze cok tesekkurler

tabiki imkan varsa boylesi en iyi olur motor tamirinden kurtulup motordan daha cok zevk alirsin sadece yag buji hava filtresi degistirirsin tabi imkan yeterse yetmezse eldekinle idare edersin iyi gunler

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400

ee ben 125 t ile 16000 gittim 1 gün bile yolda kalmadım,keeway ile 3000 kmde tesisatı yandı nasıl olacak şimdi

demek senin keeway de benim asya gibi dandik cikti acaba tesisati yapanlarin kafa kiyakmiydi eskiden skodalarda kafasi kiyak cekler calisiyordu arabada danduk dunduklukler oluyordu almanlar alinca skodalar uctu gitti

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Güvendiğin iyi ve ucuczcu bir usta bul evine ya da işine yakın. düzenli olarak bakıma git, sağını soğunu kurcalasın. Elektrik arızası fena oluyor Çin motorlarında. Tesbiti zor oluyor falan, bir de Beyin denilen elektronik parça arıza yapabiliyor, hemen de bulunamayabiliyor
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Poturdak

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    walla ben geçen komple bakıma sokmuştum

arka fren balatasını, kayışını , bujisini, hava filtresini, debriyaj bagaları varmış onları, yağ(castrol 10-50 Power1 racing yağ koydum yaz için) şimdilik bi sorun yok gibi ama bakalım. + karbürator kesin temizlensin. işte sağgına söluna baktır aklına takılan yer varsa onu yaptır.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    cok tesekkur ederımm herkezeee
    arkadaslar

en kısa zamanda çin malında kurtulucam bu benım ılk motoroum vee bı de ılk defa kullanmaya basladıgım ıcın asyaa aldım

uygun olan en yakın zmanda burgman 400 ıstıyorum valla 2 cı el fılan alıcazm artık

herkeze cok tesekkurler
    En iyisini yaparsın dostum

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Tabiki daha iyi bişey alırsan senin için daha iyi olur.. ama elindeki motora da düzgün bakım yaptıktan sonra gitmicek bişey değil... benim gibi düzgün bi ustaya götürerek eksiklerini gediklerini yaptırabilirsin... parçaların iyisini taktırabilirsin..
    KIRMIZI BOĞA..

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorum 3500km'de daha ama yola çıktığımda 200km'den aşağı gitmem.Nazar değmesin tık yok.Bakarsak bağ bakmazsak dağ olur arkadaşım.Ben 400-500cc civarında bir makina istiyorum ama şimdiki scooter'imide satmayı düşünmüyorum.Trafikteki pratikliği benim için çok önemli.Uzun mesafeli gezilerde yüksek hacim şart.İnşallah şartlar düzelirde alırsın iyi makinanı.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    varyatör kayışı :bando power japon malı 10000 km arkana bakma
    buji :ngk resistanslı 07
    yağ :repsol
    startör
    buji başlığı
    bobin
    çin motorlarında bunlar sık arıza yapıyor yukarda yazdıklarım kaliteli olanları seni uzun bi süre rahatlatır kanatindeyim.iyi sürüğler.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler