Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arka disk fren sürtüyor.düzelmesi mümkün mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

arka fren diskin hafif yamuk olmasından dolayı sürtüyor.diski değiştirmeden bu sürtmenin düzeltilmesi mümkün müdür?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    yamulma sebebı nedır acaba.eğerki darbeden dolayı eğildiyse zor düzelir.ama sıcakken soğuk suya maruz kalıp eğildiyse tornada duzelır..yenısı cok pahalı değilse hiç uğrasma bence
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Motosikleti
    suan yok maalesef
    mümkundur ama diskın yamukluguna ve diskın kalıtesıne baglı

iyi anlatamadım galiba.diski düzeltmeden frenin sürtmesi giderilebilir mi?

Motosikleti
    suan yok maalesef
    hyr gıderemessın
    disk yamuk oldugu ıcın balatanın bı tarafını yer ve orda surtme yapar

Motosikleti
    600RR
    Alıntı aragon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi anlatamadım galiba.diski düzeltmeden frenin sürtmesi giderilebilir mi?
    evet ses kesılır .........balataları sok at ses soluk kalmazdısk duzelmeden veya değişmeden ses kesılmez ve ayrıca arka teker fren esnasında kapma yapacaktır .yanı sen ne kadar az basarsan bas diskin eğrı olan bolumu balata kısmına gelınce bırden kapma yapacaktır.bu durmda arka teker kızaklama yapabılr.dıkkatlı kullan ve bıran once yaptır..
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    benimde bir sorum olacak. ben de motoru aldım ilk bindim (daha önce motora hiç binmemiştim)garip bir geldigini farkettim daha sona baktım filan benim ön dik pabuşlara sürtüyor yani balatalara ben ne yapayım?
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    suan yok maalesef
    garntıden degıstır
    fab hatadır garnti kapsamına gırer

Motosikleti
    600RR
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde bir sorum olacak. ben de motoru aldım ilk bindim (daha önce motora hiç binmemiştim)garip bir geldigini farkettim daha sona baktım filan benim ön dik pabuşlara sürtüyor yani balatalara ben ne yapayım?
    genel olarak bütün disk frenlerde çok düşük seviyede balata ve dısk e temasta bulunur.bu durumda hafıf surtunme sesı cıkar bu normaldır.ama sen ön tekerı havaya kaldır elınle kuvvetlı bır sekılde cevır ve bırak eğerki teker 2 veya 3 tur atıyosa sorun yok.ama teker küt diye duruyorsa fren merkezınde sorun vardır.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    ewt diskin kaliteli ise torna olayı doğrudur ama tornaya götürürsen önce diskin fiatını sor sonra tornacıya kaça yapacağını sor,tornacı malum düşmüşün eline disk parası istemesin senden,arada fazla oynamazsa 10 20 ytl yenisini al daha sağlıklı olur
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

bu diski her yerde bulabilir miyim yok sa bir ay gelmesini mi bekleyeceğim

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    motorun ne marka model onu yaz sorunun mutlaka çözülecektir burada
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

motorun markası keeway speed150.bu arada balataların sürtmesi de her geçen gün daha da artıyor.sanırım bir iki hafta daha böyle kullanırsam motor gitmez olacak.

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Merhaba motorseverler..
    Benim de ön disk yamuk heralde.. Frene bastığımda bir yerde tutuyor bir yerde tutmuyor.. Yokuş aşağı ön birene birazcık bassam, motor kafa ata ata iniyor.. Motorum Ramzey QM 125 T.. Vitesli, Çift Silindir olanı..
    Yeni bir disk fren ne kadardır? Cevabınızı bekliyorum.. Saygılar..

cevap yazan yok galiba iki haftadır.en iyisi güncelleyelim.
    b fren diskini her yerde bulabilirmiyiz.yoksa 2-3 ay gelmesini mi bekliyeceğiz.motor keeway speed150

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)