Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr125 motor yağ değişimi nasıl olur??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    merhaba arkdaslar motorumun yağ değişim zamanı geldi.servise gittim.adam 20 ytl yağ 30ytl işçilik 50 ytl istedi benden.belkide normal bi rakamdır ama bana biraz fazla geldi sanki bende yağı kendim değiştirmeye karar verdim.yapabilirim diye düşünüyorum.motor yağ nasıl değiştirilir bilen varsa yardımcı olursanız cok sevinirim.
    castrol 4t 15w 50 yarı sentetik yağ alıcam
    cbr 125 kac litre motor yağ konulur? filtreyi değiştirmeme gerek varmı? varsa illa servistenmi almam gerekiyor artık servise gitmeye korktum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    spawnem bence serviste değiştirmen en uygunu olur.sen o fiyatı özen motordan aldın.birde otosever e sor bakalım ne diyecekler
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    CBFde altta bi somun vardı sanırım. Onu açınca yağı boşaltıyorsun yarım saat bekleyerekten, motoru da bi iki sallıyorsun iyice boşalsın diye. Sonra vidayı kapatıp 1.2 litre yağ dolduruyorsun. Kullanma kılavuzunda yazar ne kadar yağ aldığı. Tabi grenajlar sorun olabilir, bilmiyorum bişeyi sökmeye gerek var mı.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı onr.sual adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spawnem bence serviste değiştirmen en uygunu olur.sen o fiyatı özen motordan aldın.birde otosever e sor bakalım ne diyecekler
    dün karıstırdım otosevere gittim dun ben ozen değil walla olmassa sanada uyarda müsait olursan beraber gidelim onur.sual birbirimize fazlada uzak değiliz.k.cekmece avcılar. mototalın yerini bilmiyorum zaten karsıya 2-3 defa gittim kaybolurum walla ama bu işi kendi basıma yapmam lazım

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yakın olsak buyrun gelin ben yardımcı olayım diyeceğim ama boş.
    Siz karar verin gerisi kolay forumumuz da her bilgi mevcut.Eminim kendiniz değiştirebilirsiniz,kolay gelsin.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    servisler yağını kendi değiştirmedikleri motoru her zaman garanti dışına çıkarıyorlar
    garanti önemli diyorsa serviste.
    garantisi bizzat benim diyorsan kendin değiştir.
    sabah yağ kartere tam olarak süzüldüğünde değiştirmeyi önerenlerde var.
    varsa orjinal yağ filtresininde değiştirilmesi eski yağın yeni yağın özelliğini bozmamasını sağlar. aynı zamanda önceki yağın markasından kullanmak içeriğindeki katkı maddelerinin değişmeyip aynı şekilde koruma yapmasını için önerilerden birisi
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    CBR125 1 litre yağ alıyor. Yağı değiştirmeden önce motor soğuksa 1 2 dakika rolantide çalıştırıyorsunuz. Motor hafif ısınıyor (Böylece yağ tam viskositesine ulaşıyor) daha sonra motorun alt tarafında bir tıpa vardır. Alta 1 litreyi alacak şekilde bir leğen koyup tıpayı yavaşça açıyorsun. yağ tamamen boşaldıktan sonra 1 2 sallamakta yarar var. İyice yağ boşaldıktan sonra tıpayı temizleyip (tıpayı düzgün takmak lazım diş kaçırırsan işin çok zor) takıyorsun ve yavaşça yağı doldurmaya başlıyorsun. 1 lt lik kutu azalmaya başlayınca yağ çubuğuyla konulan yağın durumunu inceleyebilirsin (motor dik konumda ?). Bidon azalmaya başlayınca motoru yaklaşık 20 - 30 saniye fazla değil çalıştırıyorlar (F650 de böyle yapıyorlardı) daha sonra tapayı açıp tekrar yağ ilave etmeye başlıyorlar. Yağ çizginin üzerine gelirse fazla yağı çekmek lazım. Yoksa motor zarar görecektir.
    Kabaca işlem bu. Ama ilk yağ değişimini bir ustaya yaptır kendin önce izle sorularını sor ondan sonra kendin yaparsın. Forumdan okuduklarınla bu işi yapmanı ben tavsiye etmiyorum. Yağ filtresi konusunda hiç fikrim yok.
    Benim bildiklerim bu kadar.

Bu arada yağı kendinin veya başkasının değiştirdiğini sonraki bakımda Honda ustaları muhakkak anlayacaktır. Buda motorunun garanti dışı kalması demek. Sence 50 lira için değermi. Olmaz değil belki ilerde bir arıza çıkardı 250 liralık masraf açarsa ?
    Okan ACAR

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer istersen birlikte mototal'a gideriz... Olmadı ben değiştirmek istiyorum illa dersen gel birlikte değiştirelim =)
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Anadolu yakasına geçeceksen D&B honda'ya git.Ne bu kadar fiyat çıkartırlar ne de ilgilenmemezlik yapmazlar.Yanlız hafta için gidersen daha iyi olur.Servis görevlisi Kasım var bilgisayarcı Uğur gönderdi dersin
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer istersen birlikte mototal'a gideriz... Olmadı ben değiştirmek istiyorum illa dersen gel birlikte değiştirelim =)
    walla görkem mototalın yerini bilmiyorum kopruden otesini bilmem benkaybolurumkopruden sonrası için rehber şart.onur suala soyledim o biliyor galiba yolu oda gelirse ufak caplı bi bulusmada yapmıs oluruz.mt alemindeki bütün cıbırcıları mototalcı yapıcan walla soyle nekadar komisyon alıyosunsaka maka gorelim bakalım su mototalı herkez memnun

Motosikleti
    CBF 500
    youtube de ingilizce olarak arattırırsan gerekli videoları bulabilrisin ben öyle yaptım biraz elin anahtar tutuyorsa kendin de yapabilrisn

arkadaşlar yorumlarınızı okudum da cbr125 nasıl bi motor sizce herkes küçük diyo yakından hiç görmedım ama hosuma gidio boyum 1.70 65 kg nasıl sizce yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkurler

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı pehliwan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yorumlarınızı okudum da cbr125 nasıl bi motor sizce herkes küçük diyo yakından hiç görmedım ama hosuma gidio boyum 1.70 65 kg nasıl sizce yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkurler
    tam senlik bi motormuş he vücut ölçülerine göre cok güzel bir motor 125liklerin en serii olani (yzf belki daha seriidir)cbr in bi kötü tarafi parcalari biraz pahalidir başka sıkıntısı yok
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 senelik konu hortlamış. 2 sene içinde adam öğrenmiştir değiştirmeyi bence.

yardım

ustam siz bana yardımcı olun o zmn cbr hakkında bilgi verebilir misiniz hız yakıt çok küçük değil demi yakında görmedım de hıc küçük kalmaz demı altımda 1.70 boy 65 kg teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)