Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratör

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Arkadaşlar normalde belli kilometrelerde bu karbüratörün temizlenmesi lazım sanırım ama servisler motor teklemedikce karbüratörü temizlemeye gerek yok diyor, nerde tırak orda bırak hesabı ben böyle olsun istemiyorum motorum 5600km de hiç sorun yok aslında ama yinede temizletim diyorum 5600 yeterlimi karbüratöre baktırmanın zamanı gelmişmidir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    arkadaşim bir ara sökturup temizletsen iyi olur ben kendi motorumun karbüratörünü 3 ayda bir söküp temizliyorum gerci yolda kalma olayı olmaz kolay kolay ama işte titizlik ....
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    5600 cok az. 15000 veya 2 yili bekle....

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Benım motor 9000 km bakımda ılk defa sokulp temızlendı ama ıyı oldu motorda tekleme performans dusuklugu yasamaya baslamıotım soktugumuzde karbrtrn memlerınde pıslık ıcınde tortular olustugunu gorduk temızlendı sımdı cok ıyı.5600km deger pıs benzın almıyorsan sorun olmaması lazım ama cok kafan takılıyorsa yaptır zara cıkmaz Cebıne harıc.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa Kymco
    Ben temizliyoruz diye bozanları çok gördüm dikkat et

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Bugun 1 servis buldum canavar,
    Yağ değişti
    Şanzıman yağıda değişti
    Karburatör ve hava filtresi temizlendi
    Buji değişti ngk
    Arka balatada değişti

Yağların hepsini ben götürdüm balatayıda ben götürdüm.
    İşcilik + buji 30ytl bence güzel fiyat işliğide iyidi ustanın artık aynı yere giderim hep, motorda zaten sorun yoktu ama tek dikkatimi çeken şey yavaş kalkışlarda şanzıman 1 ust dişliye gecerken ses ve biraz titreme yapıyordu o geçti sesiz ve titreşimsiz. Karbüratörede açılınca baktım temizdi ama yinede bi hava tuttu usta demkki en az 10bin de bir kabüratöre bakmak yeterli

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    aRKADASLAR BU KARBÜRATÖRÜ TEMİZLEMEK KOLAY BİSEYMİ MESELA BENDE ASYA 150 T VAR BEN KENDİM TEMİZLEYEBİLİRMİYİM BİDE NASİL TEMİZLEYEBİLİRİM GENELDE BEN SERVİSE GİTMİYORUM KENDİ HALLEDİYORUM YAG BUJİ VS ...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Hmm yapılabilir ama önce birkereye mahsus servise gider temizletirsin ustayı izlersin ondan sonra kendin yapabilirsin normalde zor bisey sayılmaz ama hiç görmedende zor olur.
    Bahceli bir evim veya kendime ait 1 dukkan yada garajım olsa bende çok şey yapacam ama sokak ortasındada olmuyorki pff.

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    SPEC0PS bu arnlerın karburator ısı bıraz farklımıdır nedır. Ben bı kere onun yuzunden yolda kaldım km 1500 falandı temızledıler duzeldı sımdı ses gelmeye basladı arkadan gazı bırakıca cıt gazı acınca cıt dıye bı ses gelıyo benım burdakı servıste beter avcılardayım bende bı servıs var burda adam bırak bugun yarın al bıraz sımdı 3 saat sonra al basında durmayıncada verdıgım para bosuna gıdıyomus gıbı gelıyo bana gecenlerde ıste yolda kaldım karburator temızlendı 3 saat sonra aldım motorumu temızlık benzın fıltresı bujı 40 ytl verdım bıraz pahalı geldı ne yapıcam bılmıyorum bıde k.cekmecede varmıs bı servs orayamı gıtsem acaba bu adamlarla olucagı yok bu ısın offf offff zaten hala suphelı bakıyorum motora ıyımı ettık kotumu ettık dıye bıde bunlar cıkınca daraldım

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Ben bu gune kadar 1 litre olsun başka benzın istasyonundan benzin almadım hep aynı yerden aldım,sorun cıkmadığını görüncede aynı yerden almaya devam ettim bp 95oktan kulanıyorum. Bırak tek markayı tek 1 istasyondan benzin almak bence onemli türkiyede neler neler oluyor o yuzden sende aynısını yapmaya çalış.Karbüratör ve benzin fitresi için önemli.

Mototum su an 5850km de en son bakımla berarber 4. kez bakıma girmiş oldu hepsindede başında durdum. Başında durmassan dediğin gibi paran boşa gider hatta o yetmiyormuş gibi parca bile değişebilir kalitesiz servisler.

Ben zaten son 2 bakımını motomax ın sitesinde belittiği kendi servislerinde yaptırmadım çünki onlar hem yüksek işcilik üçreti istiyorlar hemde sayıları az oldugundan yoğunlar. Önemli olan ustanın işi bilmesi en son bulduğum yerdeki usta iyi fiyatlarıda iyi.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben bu gune kadar 1 litre olsun başka benzın istasyonundan benzin almadım hep aynı yerden aldım,sorun cıkmadığını görüncede aynı yerden almaya devam ettim bp 95oktan kulanıyorum.
    Petrol Ofisi 97 Oktan kullanıyorum..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol Ofisi 97 Oktan kullanıyorum..
    petrol ofisi istasyonlarında yakıt giriş ve çıkışını kontrol eden bir sistem var. elemanın birisi yanlışlıkla yakıt tankına 1 litre kaçak benzin eklese sistemin uydu iletişimi ile anında merkeze haber veriyor.

Ayrıca yeni yakıt kalite sistemi geliştirdiler yakıtın kalitesi bu sistem üzerinden görebiliyorlar.

Bence şuan için en güvenilir yakıt istasyonu petrol ofisinin istasyonları..

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Eeee bişeyi biliyoruz da yapıyoruz
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Alıntı SPEC0PS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben zaten son 2 bakımını motomax ın sitesinde belittiği kendi servislerinde yaptırmadım çünki onlar hem yüksek işcilik üçreti istiyorlar hemde sayıları az oldugundan yoğunlar. Önemli olan ustanın işi bilmesi en son bulduğum yerdeki usta iyi fiyatlarıda iyi.
    usta iyi diyosunda garantı olayı kafa karıstırıyor servıs harıcı yapılan bakımlar motorun garantı dısı kalmasına sebep olur bende ıstıyorum ıyı bı servıs ya varmı avcılara yakın bıldıgınız bı ıs bılen motorcu abı soyle adam gıbı bırı kazık atmıcak hıle hurda yapmıcak (cok biseymi istedim acaba ) keeway servısı olması sorun degıl bunların verıcegı garantıden ne olurcok sınırlendım ben ya varsa bı bıldıgınız paylasın vakıt servıs vaktı gıtmem lazım acılen

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Ben motoru ilk aldıgımda 300km oldugunda biyerinden az bi ses gelmeye başladı sesin nerden geldiğini bulamadım, meyerse egzosu tutan 1 vidası gevşemiş ses ordan kaynaklanıyormuş tabi bunu anlıyamadığım için seyir halinde iken motorun arkasından 1 ses geldi çat cut diye aynadan baktım benim iç çamurluk fırlamış çektim kenara baktım egzos vidası yok ve egzos dipten biraz çatlamış, iç çamurlluğun kırılmasının sebebide egzosa baglı oldugu için egzos biraz sarkınca camurluk tekere deymiş deyincede fırlamış.

Götürdüm servise dedim böyle böyle, bana tamam bisey deyil 15ytl ye yaparız kaynak dedi bende garantiye girmiyormu dedim girmez dedi motora binmeden once kontol etmek sürücunun sorumluluğunda dedi bende ben nasıl kotrol edım bintane vida var dedim sonuç değişmedi, gitim sanayide 4ytl ye kaynak yaptırdım eksik olan vidayıda tamamladım 5ytl de iç çamurlugu alıp taktım sorun kalmadı.

Düşün işte bu garantiye girmiyorsa sence ne girer ?
    O yüzden garantinin bir espirisi yok sen motoruna iyi bak iyi kulan güzel servis bul başında dur en güzel garanti bu.

Tek yaşadığım sorunda bu zaten, sesin kaynağını bulabilsem oda olmıcaktı.

temızlık imandan gelır temızle kardesım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)