Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

GSR 600 ayna problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kamak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    arkadaşlar merhaba;

GSR 600 olan motorumun aynaları gevşemiş durumdaydı. 1000 bakımı yapılırken teknik servis elemanına gösterdiğimde; aynanın gidona bağlandığı yere yakın, düşey konumda olan yerin üstündeki küçük tıpayı açıp somunu sıkmak istedi. fakat oraya lokma girmedi ve bana "bunlar fabrikada sıkılıyor ve sonradan sıkılmaz" dedi. ancak 1-2 gün sonra laçka oldu. süratim 40 km/h'i geçti mi aynaya bakıp saçımı tarayabilirim (kask altından nasıl taranacaksa). işin garip yanı dün başka bir servise götürdüm, o da bişey yapamadı. kendim uğraştım ama bir çözüm yolu bulamadım.

ifadem biraz karışık olmuş sanırım ancak şu an gevşek aynalarım var. çok büyük tehlike oluşturuyor giderken. konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hangi servise gidiyorsun bilmiyorum ama Korlas Bağdat caddesine uğramalısın bence...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yok daha neler artık...teknoloji ve tasarım şahanesi olarak tasarlanmış motorun aynası ayarlanmıyomu şimdi...yok yok bu japonlar bu kadarını akıl edemicek adamlar değildir sanmıyorum... mutlaka vardır bi çözümü...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Oraya uygun bir anahtar mutlaka vardır.

Bir resim (ayrıntılı) çekip koyar mısın?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabiki vardır, bir ayna sıkmak için fabrikayamı göndereceksin motoru. bizim ustalar beceremeyince hemen uydurmaya başlıyorlar.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oraya uygun bir anahtar mutlaka vardır.

Bir resim (ayrıntılı) çekip koyar mısın?
    bu adam çözer işte.....bi foto ayarlarsan tamamdır...

artıı...başka bir forumda aynı sıkıntıları yaşamış birileri var...

Yazı tarihi: Sat Apr 07, 2007 3:24 pm Post subject:

Merhaba,
    İznik gezisine GSR 600 ile geleceğim.Şehir içinde yanlız ve ardçılı bu motoru kullandım.Şehir dışı deneyimim bu yolculuk olacak.
    İznik gezisinden sonra sana detaylı bilgi verebilirim.
    Motorun teknolojisi çok üstün.Özellikle ivmelenme ve frenaj çok başarılı.
    Çevik ama biraz agresif.Hafif olduğundan şehiriçi cadde kullanımlarında çok rahat.
    Görüntüyü biliyorsun zaten.
    Peki bu motorun eksileri ne?
    Naked bikeların ortak sorunu onda da var rüzgar.
    Ayrıca belli bir süratten sonra aynalar titriyor ve göüntüde bozulmalar oluyor.
    Bu problemi ayna değiştirerek çözebilirsin.

6000 devirden sonra aynalar coşuyormuş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    anlamadığım olay şu; bu motor ilk geldiğinde ne aynası monteli oluyor ne direksiyonu düz. bunu toplayan o servisteki adamlar. bana bu lafı söyleyen servis, motoru toplayan servis . vitrinde duran diğer motorlara baktım, hepsinin aynası taş gibi. anlamadım gitti bu işi. bugün başka bir servise götüreceğim. umarım onlar bulur bir çözüm.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GSR 600 Sandığında geldiğinde aynaları ve gidonu söküktür,Montaj burda yapılır.
    Onu diyen servis kimdir walla merak ettim.

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSR 600 Sandığında geldiğinde aynaları ve gidonu söküktür,Montaj burda yapılır.
    Onu diyen servis kimdir walla merak ettim.

selam;
    sanki daha önce yapmış gibi yazmışsın. eğer öyle bir deneyimin varsa nasıl sıkıştırıyorsunuz o aynaları? üstteki somundan mı, gövdedeki büyük somun mu yoksa direksiyon bağlantısının altından mı? çünkü görünen hiç bir vidada iz yok. sanki hiç ellenmemiş gibi. zaten gövdedeki büyük somun siyah boyalı, kesin iz yapardı. bunu burda araştırmamın sebebi ayrı 2 servisin de yapamaması. kendim yapamamam da ayrı bir hüzün veriyor. teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı kamak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam;
    sanki daha önce yapmış gibi yazmışsın. eğer öyle bir deneyimin varsa nasıl sıkıştırıyorsunuz o aynaları? üstteki somundan mı, gövdedeki büyük somun mu yoksa direksiyon bağlantısının altından mı? çünkü görünen hiç bir vidada iz yok. sanki hiç ellenmemiş gibi. zaten gövdedeki büyük somun siyah boyalı, kesin iz yapardı. bunu burda araştırmamın sebebi ayrı 2 servisin de yapamaması. kendim yapamamam da ayrı bir hüzün veriyor. teşekkürler...
    Arkadaş SUZUKI ana bayii TEKAY Moto olur biraz...deneyimi çoktur muhtemelen...kısmet ayaağına gelmiş...

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vallaha bunu okuyunca eski motorum gs500 geldi aklıma ,ben sorununu direkt anladım çünkü aynısı benim gs500 ün aynalarına da olmuştu ve servis dahil bir kaç usta oraya sokacak bir lokma bulamadı bende çareyi biraz ilkel olsada keski ve çekiçte buldum ama tabi sana bu yolu tavsiye etmiyorum,bence suzuki servislerinde buraya girecek özel aleti olmalı bunun,ben seat servisindeyim özel aletten kastım tamamen o iş için ve o model için üretilmiş takımdır,yoksa normal bir lokma ile o somunu sıkamıyorsunuz çünkü lokmanın et kalınlığı çalışmanınz gereken boşluktan daha geniş kalıyor,umarım anlatabilmişimdir

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha bunu okuyunca eski motorum gs500 geldi aklıma ,ben sorununu direkt anladım çünkü aynısı benim gs500 ün aynalarına da olmuştu ve servis dahil bir kaç usta oraya sokacak bir lokma bulamadı bende çareyi biraz ilkel olsada keski ve çekiçte buldum ama tabi sana bu yolu tavsiye etmiyorum,bence suzuki servislerinde buraya girecek özel aleti olmalı bunun,ben seat servisindeyim özel aletten kastım tamamen o iş için ve o model için üretilmiş takımdır,yoksa normal bir lokma ile o somunu sıkamıyorsunuz çünkü lokmanın et kalınlığı çalışmanınz gereken boşluktan daha geniş kalıyor,umarım anlatabilmişimdir
    süpersin anlatmaya çalıştığım tam olarak buydu! ama ryangt'nin de dediği gibi gidon bile montesiz geliyor ve bu adamlar topluyor bu aleti. hatta önümde topluyorlardı ben motorumu teslim alırken ve ekstra bir alet kullanmış olsalar sorun olduğunda çözerlerdi. bir de daha önce de dediğim gibi vida sanki hiç ellenmemiş gibi. bu akşam aynayı komple söküp gidon tarafında altta kalan kısma bakacağım. çekiç-balyozla dalmak istemiyorum

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynanın tam olarak nereden gevşediğini belirtebilirmisin.en alt direksiyon oradanmı,en üst aynanın tam kendisindenmi

netbecks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    "ben herhalde alışamadım, tekniğini keşfedemedim" diyordum kendi kendime ama aynalar gerçekten de ilginç. Şöyle ki yatay eksen etrafında döndürerek ayarladığımda, bıraktığım yerde duruyor ve titreme harici sorun yaratmıyor. Ancak çok az daha aşağı oynatmak istediğimde birden gevşiyor ve sabit durmuyor. Tekrar kendi etrafında bir tur daha çevirmem gerekiyor. Tam çözüm olmasa da idare ediyorum şimdilik...
    Motosikletin kendi özel sandığı içinde geldiği ve bayi tarafından toplandığı ise tabii ki şüphesiz

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    bugün suzuki servisindeki teknik elemanla birlikte mengene, balyoz (ciddiyim), kargaburun pense, tornavida ve bilimum alet edavat ile sıkıştırmaya çalıştık ancak herhangi bir değişme olmadı. elemanın sonuçu ise "sanayide bir demirciye götürüp pres ile sıkıştırtmalısın" oldu. eğer eleman aynanın içine etmemiş olsaydı fabrikaya yollamayı düşünüyordum. tamamen üretim hatası ve suzuki gibi bir markayı karalamak için yeterli. bir motorun en önemli parçalarından birisi hatalı üretiliyor. bir de bu motor için teknoloji harikası deniliyor. değil 98 beygir, 198 beygir olsa ne yazar??? 40 km/h hızı geçince aynaları kullanamıyorsun. motordan soğudum sırf bu yüzden. hayır o değil; bunları yazdıktan sonra motoru da satamam, kimse almaz..! dalga geçilen çin motorlarının aynası bile daha kaliteli ve kullanışlıdır. ne yapmam lazım bilmiyorum...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    servisini değiştir ve arızalandırdıkları parçanın tazminini
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Alıntı kamak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün suzuki servisindeki teknik elemanla birlikte mengene, balyoz (ciddiyim), kargaburun pense, tornavida ve bilimum alet edavat ile sıkıştırmaya çalıştık ancak herhangi bir değişme olmadı. elemanın sonuçu ise "sanayide bir demirciye götürüp pres ile sıkıştırtmalısın" oldu. eğer eleman aynanın içine etmemiş olsaydı fabrikaya yollamayı düşünüyordum. tamamen üretim hatası ve suzuki gibi bir markayı karalamak için yeterli. bir motorun en önemli parçalarından birisi hatalı üretiliyor. bir de bu motor için teknoloji harikası deniliyor. değil 98 beygir, 198 beygir olsa ne yazar??? 40 km/h hızı geçince aynaları kullanamıyorsun. motordan soğudum sırf bu yüzden. hayır o değil; bunları yazdıktan sonra motoru da satamam, kimse almaz..! dalga geçilen çin motorlarının aynası bile daha kaliteli ve kullanışlıdır. ne yapmam lazım bilmiyorum...
    suzukı TEKAY a gitsen...biraz önce mesaj yazan arkadaş RYANGT ...adı ERAY...sağlam çocuktur...sana mutlak yardımcı olacaktır..Yenikapıda adres...

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    merhaba arkadaşlar;

bugün itibarı ile aynalarım çalışır hale geldi. öncelikle bunu paylaşmak istedim sizlerle.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş SUZUKI ana bayii TEKAY Moto olur biraz...deneyimi çoktur muhtemelen...kısmet ayaağına gelmiş...
    evet mete_han; kesinlikle haklıymışsın. tekay'a gittim ve öncelikle Eray'ın sıcak karşılamasının ardından teknik servisinden bir arkadaşın 1 dakikalık çalışmasıyla aynalarım düzeldi. buradan önce sizlere, daha sonra da Tekay motora teşekkürlerimi sunarım.

gelelim esas meseleye; benim daha önce burada yazdığım "servisine götürdüm, adam balyozla daldı ve fabrikaya gönderilemeyecek hale getirdi" dediğim mekan, aslında suzuki yetkili servisi değilmiş. yıllardan beri kocaman SUZUKI yazısını gördüğüm yer, kendisini de o şekilde tanıtıyor, yetkili değilmiş. buna rağmen parçayı mahvettikleri yetmezmiş gibi, motor konusunda da kesinlikle bilgi sahibi değiller. 1000 bakımında motora supap ayarı yapacaktı (!). tabii ki anında orayı terketmiştim ama yolumun üzeri olduğu için aynaları onlara gösterme gafletinde bulundum. adamlar bayi ya(!), anlarlar sanmıştım. isim vererek onları kötüleyip ekmek paralarından olmalarını istemem ama siz siz olun herkese teslim etmeyin aracınızı. malum ne zorluklarla alınabiliyor bir motor.

hepinize tekrar teşekkür ederim, iyi akşamlar...

Motosikleti
    bişey değil...vazifemiz...................

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    bu aynalar nedense ybr de aynısı aynı soru bendede vardı ve kimse çözemezken en sonda ben bi tornavida yardımıyla başardım 20saniyede istediğin şekilde sıkabiliyon.bahsetiğin olay buydu dimi aynanın o sukılmayan somunu bu işte resim biraz bulanık çıktı ama olsun.

herşey bu somunu sıkamamaktan oluyo ayna yerinde durmuyo buraya orta boy bi tornavidayı sokarak tabi önceden aynayı geri çeviriyosun ve tornavidanın yardımıyla yavaşça çevirince çok güzel sıkılıyo yani bu şekil.

ama tabiki özel lokması olunca daha iyi olur uraşmassın sen halletmişsin ama olsun paylaşmak istedim belki gerekir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)