Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsatlarda Istiap Haddi Kaç Kişi..?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Arkadaşlar herkese merhaba.. Ben Zonguldak-Ereğli'den Şükrü Kymcu Xciting 250 motosikletim var..
    Konu şu motosikletlerin ruhsatlarında " istiap haddi " diye bi bölüm var. Benim motosikletin ruhsatında istiap haddi 1 kişi yazıyor.Bu bazı motosikletlerde 2 kişi diye yazıyomuş ve de 1 yazanların 2 kişi binmesi durumunda Trafik polisi ceza kesebiliyormuş. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazsınlar.Bi bilgilendirme çalışması yapalım motorcu kardeşlerimize

Yani istiap haddi ruhsatta 1'mi yoksa 2'mi yazması gerekiyor.. vee...
    Ruhsatında istiap haddi 1 yazanların 2 kişi motosiklete binmesi durumunda ceza yenir mi..?
    Bu konuda Bilgisi olan arkadaş varsa ya da polis veya Avukat kanunu nizamı bilen bilgilendirme çalışmasında çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle
    Zonguldak/Ereğli'den Şükrü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İstiap haddi sürücü hariç olarak belirtilir.
    Örneğin otomobilimin ruhsatın da 4 kişi diye yazıyor,ön sağ koltuk 1,arka koltuklar 3 toplam 4 yolcuyu ifade ediyor.
    Transporter vanım da ön koltuk 2 yolcu için ve istiap haddi 2 kişi olarak belirtilmiştir.
    Tersi uygulamalar keyfii ve hukuk dışıdır.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Yani şimdi polis bize 2 kişi iken ceza kesemez öylemi..? Abii bunu tam kesin biliyomusunuz..? Bizim bi arkadaş ceza yemiş bu yüzden de..? Ona göre dava açalım motorcular olaraktan yani..

Saygılar-Zonguldak-Ereğli'den Şükrü

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani şimdi polis bize 2 kişi iken ceza kesemez öylemi..? Abii bunu tam kesin biliyomusunuz..? Bizim bi arkadaş ceza yemiş bu yüzden de..? Ona göre dava açalım motorcular olaraktan yani..

Saygılar-Zonguldak-Ereğli'den Şükrü
    Cezaya konu olan tutanağı size imzalatmak istediklerin de haklı olduğunuzu düşünüyorsanız imzalamayınız,görevli memurlar sizin temdit ettiğinizi (kabul etmediğinizi-itiraz ettiğinizi) tutanağın altına not alacaklardır.
    Bundan sonra ki aşama mahkemedir ancak bu konularda hakkınızda dava açılma olasılığı neredeyse yoktur.Her ne kadar devlet memurunun sözü ve tanıklığı muteberse de,ciddi bir muhakeme de deliller ön planda olacağından,adalet haklının yanın da olacaktır.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Ya taamda Abii aslında işi o kadarda uzatmaya luzum yok.. Biz tam olarak şu işi bi öğrensek derizki " memur bey , biz bu konuyu biliyoruz siz bize ruhsatta istiap haddi 1 kişi yazıyor diye ceza kesemezsiniz " dedikmi zaten kesmezler gibi geliyoo..

Ama bu seferde farın yanmıyo,ilkyardım çantan yok veyahutta gözünün üstünde kaş var gibi sebeblerden ceza yemeyellimm be Abii
    Şaka bi yanada bunu kesin bi öğrenmek lazım. Bide ilk yardım çantası zorunluluğu varmı acaba..? bak şimdi buda geldi aklıma...
    Saygılar
    Zonguldak-Ereğli'den

eet bızım bı arkadasa ılk yardım cantasında eksıklerı var dıye ceza kesmıslerdı....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    Yamaha BWS100 Scooter İstihap Haddi 1 KİŞİ

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Benim ruhsatın bir sayfasında 1
    Diğer sayfasında 4 yazıyor
    Sordum muameleciye kafam arabalara gitti dedi
    Bir sorun yaratmıyormus

küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    honda cbr 125 R ... 1 kişi
    keeway arn 125 ... 1 kişi

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstiap haddi sürücü hariç olarak belirtilir.
    Örneğin otomobilimin ruhsatın da 4 kişi diye yazıyor,ön sağ koltuk 1,arka koltuklar 3 toplam 4 yolcuyu ifade ediyor.
    Transporter vanım da ön koltuk 2 yolcu için ve istiap haddi 2 kişi olarak belirtilmiştir.
    Tersi uygulamalar keyfii ve hukuk dışıdır.
    İhtiyar Beyin yazdığı doğrudur, teşekkürler
    Polis genelde keyfi bir biçimde suç veya kusurunuzdan farklı bir ceza kesiyor. Örneğin yanlış sollama yapan arkadaşıma kesilen ceza maddesine baktık ki, yanlış park' ı kapsıyor Sonuç olarak motorcu arkadaşa polis hangi maddeden ceza kesmişse ona dikkat etmek lazım, aksi taktirde yanlış şikayette bulunmuş oluruz
    Poturdak

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya taamda Abii aslında işi o kadarda uzatmaya luzum yok.. Biz tam olarak şu işi bi öğrensek derizki " memur bey , biz bu konuyu biliyoruz siz bize ruhsatta istiap haddi 1 kişi yazıyor diye ceza kesemezsiniz " dedikmi zaten kesmezler gibi geliyoo..

Ama bu seferde farın yanmıyo,ilkyardım çantan yok veyahutta gözünün üstünde kaş var gibi sebeblerden ceza yemeyellimm be Abii
    Şaka bi yanada bunu kesin bi öğrenmek lazım. Bide ilk yardım çantası zorunluluğu varmı acaba..? bak şimdi buda geldi aklıma...
    Saygılar
    Zonguldak-Ereğli'den
    ya sen baya baya korkuyorsun takma kafana ya o kdar yicem yicem dersen butun polisler seni çevirir. sen tak kaskını arkandakide taktımı eh cebindede A2 ehliyetin oldumu hiç bi ceza kesemez yani ben şu ana kadar yemedim + olarak motorlarda ilk yardım çantası yangın tüpü gibi gereçler zorunlu değil diye biliyorum yanlışmıyım cunku bu araba değil düşünün bi race motora hangisi koyulcak?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler