Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hava filtresinde benzin neyin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamah YBR125
    slm,
    ya çok salakça bir soru olabilir ama yine de sormadan edemeyeceğim. Heralde daha önceki bu YBR'nin yağ filtresi yok mu sorum gibi cevapsız kalır
    neyse
    eveli gün detaylı bir temizlik yaptım, zincirden yanlışlıkla sıktığım ve 1000km sonra farkettiğim iğrenç gres yağını temizledim bir saat, sonra hava filtresini de bi temizleyim dedim. vidaları gevşettim teker teker sonra alttakinden başlayım tam sökecektim ki biraz daha gevşetince bir damla bişi çıktı içinden. Aa dedim su kaçırdım heralde içine. sonra açtım koku çok tanıdık geldi ve içinde birikinti şeklinde olmasa da benzin vardı. Elimle sürttüm kokladım bildiğin benzin.
    Hmmm dedim heralde benzin buraya girip burdan havayla karışıp gidiyo ama bi dakka o karbüratörün işi deil miydi. hm. hayallah. şeklinde kaldım.
    daha önce temizlerken böle bişi olmamıştı.
    normal mi nedir bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    karbiatörüne fazla benzin gelmiştir sede dik bi bayırdan cıkmşındır veya ön kaldırmışındır benzin oraya gitmiştir bişi olmaz

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Dostum merhaba;

Hava filtresinde benzin olması ihtimali düşüktür. Zira benzin ıslaklık şekilde açık alanda kalmaz. Hava filtresini açtığın anda uçar. Gördüğün ıslaklık yağ buharı olabilir mi?

Motosikleti
    Yamah YBR125
    hmm her ikisini de yapmadım ama bişi olmaz ise tamamdır teşekkür

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Bahsettiğin ıslaklık hafifi siyah mı?

Motosikleti
    Yamah YBR125
    yok ya bildiğin benzindi. ve damla olaraktan aktı. ama içinde öyle bir birikinti yoktu da ıslaklık ve kayganlık vardı. elime de bulaştı ve benzin kokuyordu. yarın bi daha açıp bakayım kullandıktan sonra. ama sanmıyorum bir daha olsun da nası gitti oraya merak konusu. arkadaşın dedikleri mantıklı gelse de yapmadığımdan olamaz sanki
    yok siyah değil renksiz

ha bu arada filtrede derken, o koca kutunun içinde. yoksa süngerde falan değil. kutunun altına birikmiş, sünger ve filtre normaldi

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arabaa olsa karbüretor şamandırasının ignesine bak diyecem ama motorda sen gene bi bak sagına soluna sipopları falan dınle bir anarmallik varmı diye

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Biz motorcuların motoru sıkıştırma olarak tabir ettiğimiz yüksek devirde (redline bölgesinde yada çok yakın devirlerde) kullanımdan sonra oluşan bir durumdur bu..

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı umutus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz motorcuların motoru sıkıştırma olarak tabir ettiğimiz yüksek devirde (redline bölgesinde yada çok yakın devirlerde) kullanımdan sonra oluşan bir durumdur bu..
    hava filtresine benzinin gitmesi mi? teknikhoca ve denizcimuzaffer daha iyi bilirler herhalde ama benim motorun yapisini hatirladigim/bildigim kadariyla böyle birseyin hic olmamasi lazim.

enjektörlü motorlarda benzin ve hava silindirin icinde karistiklarinda zaten bunun hic imkani yok. karbülatörlü motorlarda ise karbülatörün bir parcasi olarab benzin biriktirme kabi vardir. fazla benzin, yani karisim hazirlanirken kullanilmayan, oraya geri akar ve ani yüklenmeler icin, benzin pompasinin yetisemedigi durumlarda (ani hizlanmalar veya motoru calistirirken), bir ara depo görevi görür. yani burada da benzining hava filtresine kadar geri akmasina pek imkan yok. kaldi ki hava filtresinin yeri cogu zaman benzinin oralara kadar geri akmasina imkan vermeyecek sekilde ters yerlerdedir.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Benzin musluğunu açık bırakırsam oluyo bazen.
    Karbüratörlü motorlarda olabilir.
    Dediğim gibi ya benzin musluğunu açık bırakmışsındır.
    Yada karbüratörün ayarı bozuktur fazla gelen benzin tepiyodur.
    Sübap ayarları yada sente bozuk olursada benzin geri tepebilir.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    benım motordada oluyo ara sıra baktıgımda.. Bi sorun olmaz karburatorden giden benzin in hava filtresiyle birleşmesi... Motor içinde yakamadıgı benzin fln gidiodur heralde...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)