Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

marştan çalışmayan motor ve akü

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    merhabalar motorumu uzun zamandır ayakmarşından çalıştırıyordum geçen 2 saatlik bir kullanımdan sonra motorumu stop ettirdim 3 dk sonra marştan denedim çalıştı daha sonra anladım ki aküm zayıflamış(1 senelik bosh marka 12V 4A aküm var) bir dostumdan akü şarj cihazı temin ettim ve şarja bağladım ama 5 dk sonra akü doldu lambası yandı çok şaşırdım. gittim motora bağladım marştan çalıştı sonra durdurdum yaklaşık 1 dk sonra tekrar denediğimde eskisi gibi aynı sorun çıktı.(marş motoru zorlanıyo) birde frene bastığımda kornanın sesi ksılıyo , lambalar açık iken sinyal verdiğimde lambaların gücü düşüyo sizce akü nün amperimi düşük geliyor yoksa elektrik aksamında mı sorun var
    (not: marş motoruna söküp baktım kömürlerinde aşınma , erime gibi bir sorun yok )

cevaplarınız için tşk ederim
    BURAK
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ehliyetini aldin mi?

25i ...

haluk39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA RX 115 ENERGY İNDUCTİON
    bende de aynı sorun war,bnm yamahada normalde marş motoru yoq,ama akü yeni ışıklar az yanıo,sinyaller hele ara sıra tekli acaba amper i mi az yoqsa bana mı öle gelio.(not:bnm motorun aküsü 6 v 4 amper acaba 12 v 4 amperlik akü olur mu ,yani tesisat kaldırır mı?)
    [YAMAHA RX 115] 39 ET 842....

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    burak tek sorunun şu anda araya 20 ytl sıkışmış git bi tane kuru akü al kurtul sinyallerin ve kornanın sorun yapması akü'nün durduğu yerde boşalmasından kaynaklanıyor yani şarz tutmuyor artık akün bitmiş bozulmuş aynı sorunu yaşadığım için biliyorum 22 ytl ye çin malı kuru akü aldım şimdi canavargibi 1 hafta sonra marş a basıyorum çalışıyor hiç sorun yok
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

arkadaşım cevap basit. senin motorun aküsü şarj tutmuyor. aynı sorunu 2 kere yasadım. 2 kez akü değiştirdim 2 yılda.

Motosikleti
    bedri nerden aldın ? bende alayım bari bide bana hava filtresi soracaktın noldu ?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bedri nerden aldın ? bende alayım bari bide bana hava filtresi soracaktın noldu ?
    kahramanlar da motorcu levent'ten aldım kime sorsan gösterir ne ararsan var orada aprilliacı gürkanın arka sokağında

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    sana yeni bir akü yolu görünmüş
    miyadı dolmuş yani, al yeni bir tane kurtul
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    mutlu yada inci akü önerirmisiniz yoksa çin malı mı almalıyım?

imkanın varsa neden olmasın

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    5 dkda nasıl doluyor akü ya Bence ışık yansa bile şarjda durmalı. Sorunu kökten çözmek ise yeni akü almak tabii ki.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 dkda nasıl doluyor akü ya Bence ışık yansa bile şarjda durmalı. Sorunu kökten çözmek ise yeni akü almak tabii ki.
    voltage ayarı var onu yanlış ayarladılarsa elbette 5 dakikada dolar ama akü'yü de bitirir haliylen

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    merhabalar motorumu uzun zamandır ayakmarşından çalıştırıyordum geçen 2 saatlik bir kullanımdan sonra motorumu stop ettirdim 3 dk sonra marştan denedim çalıştı daha sonra anladım ki aküm zayıflamış(1 senelik bosh marka 12V 4A aküm var) bir dostumdan akü şarj cihazı temin ettim ve şarja bağladım ama 5 dk sonra akü doldu lambası yandı çok şaşırdım. gittim motora bağladım marştan çalıştı sonra durdurdum yaklaşık 1 dk sonra tekrar denediğimde eskisi gibi aynı sorun çıktı.(marş motoru zorlanıyo) birde frene bastığımda kornanın sesi ksılıyo , lambalar açık iken sinyal verdiğimde lambaların gücü düşüyo sizce akü nün amperimi düşük geliyor yoksa elektrik aksamında mı sorun var
    (not: marş motoruna söküp baktım kömürlerinde aşınma , erime gibi bir sorun yok )

cevaplarınız için tşk ederim
    BURAK
    12 volt 4A bana biraz küçük geldi. Marş motoru çok fazla akım çekiyor akünde eskimişse bir basışta boşaltır. Yeni akü alırken 4 yerine 8-10A lik bir akü alabilirsin. Merak etme şarjında bir problem olmaz. 4A lik akü orijinal aküsü değil heralde.
    Alıntı haluk39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de aynı sorun war,bnm yamahada normalde marş motoru yoq,ama akü yeni ışıklar az yanıo,sinyaller hele ara sıra tekli acaba amper i mi az yoqsa bana mı öle gelio.(not:bnm motorun aküsü 6 v 4 amper acaba 12 v 4 amperlik akü olur mu ,yani tesisat kaldırır mı?)
    Bildiğim kadarıyla zaten senin motorunun 12 volt olması lazım.6 voltluk aküyü kim takmış. 6 voltla nasıl çalışıyor anlamadım! 12 volt 8-10A bir akü takman gerekiyor ama emin olmak için motosikletin kullanma klavuzuna bak akü için ne diyor yada yamaha servisine sor.
    mutlu yada inci akü önerirmisiniz yoksa çin malı mı almalıyım?
    Yerli malı yurdun malı her Türk onu kullanmalı. Kesinlikle yerli aküler çin mallarından daha kaliteli. Çok büyük bir fiyat farkı yoksa yerli aküyü tercih etmeni tavsiye ederim. Mutlu inci povver bunlar gayet güzel.

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Mutlu aküde büyük motorlarda kullanılabilen kuru aküler varmı?Kimden bulabiliriz bunları fiyat daha uygun olur belki?
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    yeni akü alsan ne olur yaw! daha bir hafta önce aldım sulu gema marka akü.Daha önceki akümde suluydu müthişti ama malesef serviste aküm rahmetli oldu!

şimdi yenisini aldım.ama 7 saat şarjda durması gerekiyor.kendi servisime emanet bırakmaya güvenemedim.gittim başka bir servise 1 saat şarj etti.Taktık bir problem yok.ama dün akşam farları yaktığımda akü şarjının bittiğini farkettim.motorun aküyü şarj ettirmesi gerekmiyormu?

aküyü 7 saat şarj ettirmem zannedersem bu sorunu çözer ama motor neden aküyü doldurmuyor anlamadım.daha önce böyle bir sorun yaşamadımn.
    itina ile kaza yapılır

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni akü alsan ne olur yaw! daha bir hafta önce aldım sulu gema marka akü.Daha önceki akümde suluydu müthişti ama malesef serviste aküm rahmetli oldu!

şimdi yenisini aldım.ama 7 saat şarjda durması gerekiyor.kendi servisime emanet bırakmaya güvenemedim.gittim başka bir servise 1 saat şarj etti.Taktık bir problem yok.ama dün akşam farları yaktığımda akü şarjının bittiğini farkettim.motorun aküyü şarj ettirmesi gerekmiyormu?

aküyü 7 saat şarj ettirmem zannedersem bu sorunu çözer ama motor neden aküyü doldurmuyor anlamadım.daha önce böyle bir sorun yaşamadımn.
    Hayır sıfır akü aldığın zaman şarj etmen gerekmez. Sıfır akünün içi boş olur içine benziciden aldığın akü asidini (akü suyu değil asit) doldurursun. 2 saat dinlenmeye bırakırsın ve akü hazırıdır. Kuru denilen jel akülerde kullanmadan önce şarj etmek gerekir. Eğer motosiklete sulu akü takmış ve ertesi gün bindiğinde boş bulmuşsan ya motosikletin şarjında bir problem var ki buda iki şekide olur; dinamo (alternatör) arızası veya konjektör (regulator/rectifier) arızası ya da kısadevre var motorunda.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Amper gücü 4 olmasından kaynaklanıyo olaman gibi geliyor bana... O değer akünün aynı voltajı ne kadar üretebilecegidir..

Mesele 12 V 4 Amper akü 12 Saat calısıyorsa,
    12 V 8 Amper akude 24 saat calısabilir aynı pozisyonda.. Ben oyle biliyorum.. Sen en iyisi bi aküyü değiştir.. Bana akün bitmiş gibi geldi...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerli marka bir şarj cihazı ismini bilmiyorum , kendi üzerinde kaç amper ile şarj ettiğide yazıyo , sonra ledler koymuşlar mesela akü şarj edilirken kırmızı , akü dolnca yeşil yanıyo ve %100 dolu diyo tabi bu işlem 5 dk içinde oluyo

sonra elime ölçü aleti alıyom bakıyom kıskaçlara 0 amper yazıyo yani ben ne kadar şarjda bıraksamda dolu lambası yanınca şarj etmiyo dediğiniz gibi gidip inci yada mutlu akü alıcam kuru mu alayım sulu mu birde aralarında fiyat farkı fazlamıdır?

dolu aku de bazen kacak yapabılıyor.yanı tam dolu gosterıyor fakat motorda mars basmıyor.4 amper bır aku fazla bekleyemıyor surekli kullanman kazım yada arada bır sarz etmenız gerekırdi. cın malı dıye kotu dusunme suan her sey cin.

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    yaw yucika babacan bu yeni akünün yanında suyu vardı onu boşalttım.Bunun haricinde birde asitmi boşaltacağız içine? bu boşalttığımız zaten asit değilmi.

ondanmı şarj etmiyor bu akü.konjektörden olabilir dedi servis ama konjektor arıza yaptığında zaten benzin göstergesi,sinyaller farlar vs. çalışmıyor.

herhalde asit dökmek gerekiyor!
    itina ile kaza yapılır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)