Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

F650GS'lere Tubeless Lastik

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Geçen bazı F650 kullanan arkadaşlar lastiklerini tubeless sanıyorlardı, üzerinde ona benzer birşeyler yazıyor diye. O konuyla ilgili bir yazı:

My tires say tubeless, but they have inner tubes. What's up with that?
    There are several answers for this one. One has to do with the style of the rims. For whatever reason, probably cost, the tubeless type of wire spoke rims as used on the R/GS series were not used on the F's. Because the spoke nipples are inside the bead of the tire much care and considerable luck would be needed to keep air inside the tires, one reason for the tube. Others have to do with riding off road. With the low pressures used for off road riding, it would be very easy for a tubeless tire to pop it's bead off the rim, and having a tube inside gives a little extra insurance against punctures. The plus side of this is that should a puncture ever happen, a simple fix of the tube gets you back on your way. Many off roaders carry "Slime" or some other puncture repair along with some way to re-inflate the tire, either CO2 cartridges or a pump. If a flat happens, you're back on your way relatively quickly. With a tubeless tire, while emergency plugs are available, they are just that and a puncture pretty much dictates a new tire for safety reasons.

It is fine to put tubes in tubeless tires. In fact all tubeless motorcycle tires say, either on the tire or in the manufacturer's literature words to the effect, "Install tube when used on tube-type rim."
    Ayrıca sorum şu olacak, ben tubeless lastiklerden hoşlanıyorum; F650GS lastiklerini tubeless yapmak için jant falan var mı? Orjinal ya da değil farketmez...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    procum eskiden lastikçilik yapmış biri olarak jantın temiz pürüssüz ve cam gibi olması gerekir, alırsın tubless metzeler yada pirelli lastik jantın sibop yeri normal siboplara göredir,lastikçi onu matkapla genişletir tubless sibop'u takar solusyonu janta sürer sonra lastiği yerine oturtarak havayı verir.Daha önce araba tekerini tubless yapmıştım yıllar önce ama şimdi hiç denemedim olur diye mantık yürütüyorum
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sen F650 GS yi al ben yaparım

Olur yani merak etme

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araba tekeri olur olmasına ama f 650 gs tekerleri tel janttır yani araba gibi değildir..bu yüzden aynı kefeye koymayalım.. tubeless lastik için tel jant özel daha önce konu işlenmişti hatta Mert (Dengerü) konu ile ilgili resimler koymuştu ..ararsanız bulursunuz ..aynı konuyu 50 kere işlemekte fayda yok

genelde arazi kullanımlı araçlarda tubeless pek tutulmaz sebeine gelince arazide lastik havaları biraz indirilir eğer tubelesste havayı indirir ve bir taşa çarparsan hava anında boşalacaktır oysa şamriyelli lastiklerde bu sorun yoktur..varmı deneyim gibisi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Ya ben bunu öğrendim ama başlığı silmeyi unutmuşum

Tanesi 750 euro'ya tubeless lastik uyumlu jantı varmış BMW'nin. Bilginize
    Onur Yollarda

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Arazi ve zor yol şartlarında şambrelli (chambrelle) lastik,kanaatimce daha kolay tamir edilebilir oluşu nedeniyle tercih edilmektedir.
    Bir yöntemse ön ve arka maşaya birer yedek iç lastik geçirip tekerleği dahi sökmeden yolda tamir yapmak mümkündür.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Yok abi durum şu..
    Şambriyelli lastik için lastik tamir kaynağı falan lazım. Diğeri basit bir tüp ile halloluyor.
    Tubeless daha kolay ancak, iç lastiklinin seçilme nedeni tel jantla kullanılması. Enduro için önemli olan tel janttır. Tel jant olup da tubeless olanlar var, en iyisi onlar ancak 1200GS, Capanord vs. gibi motorlarda kullanılıyorlar.
    Onur Yollarda

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    1997 nisan ayı idi yanlış hatırlamıyorsam.Bir Mısır iş seyahatim de Kahireden İskenderiyeye mümessilin 70 li yıllardan kalma pejo otosuyla seyahat ediyoruz.
    Sağ tarafımız Nil sol tarafımız çöl bir ara lastik patladı ve şöför değiştirdi 1 saat geçmeden lastik bir daha patladı lakin çölün ortasındayız şöför lastiğin içine bagajdan çuval çapıt doldurdu yolumuza yavaş yavaş devam ettik.
    Bir süre sonra bir lastikçi bulduk,lakin lastiğin telleri kırılmış,hemen bir iç lastik takıp tamir etti.
    Yani kısaca her yol şartını göz önünde bulundurmak ve ilkel bölgelerde bulunulabileceğinden enduroda iç lastik kolaylık.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Abi eğer tüp kullanıyor olsaydınız, tüpü siboptan basıyorsun; işlem tamam

Hem şişirme özelliği var hem de açık deliği kapatıyor. Tubeless cidden kolaylık

Şimdi şambriyelliler için bu tüpten araştırıyorum bulunca paylaşırım.
    Onur Yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tubeless lastiklerin tubetype yani iç lastikli lastiklere göre, balans ayarı , düzgün aşınma, blow out riskinin azalması (yani içteki şamyelin ani patlaması havasının inmesi olayının olmayışı , nitekim şamyel yok ondan ), yol tutuşun artması gibi avantajları vardır. otomobiller de tubetype lastiklerin kullanımları yok denecek kadar azalmıştır. motosiklet lastikleri biraz daha ayrı bir uzmanlık istediği için neden hala kullanıldığını bilemeyeceğim ama yeni model motosikletlerde yanılmıyor isem tubeless lastikler kullanılıyor.

tel cantlarda dublex olmaz bu yüzden cantın komple degisirse çelik cant ile dublex olarak kullanırsın bunu her lastikçi bilir ve uygular lastik alırsın çelik canta sibop dublex sibop takılır olur biter.ben yaptırdım süper oldu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    son mesajı 4 sene önce almış bir konu itina ile hortlatılmıştır

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Ben şambriyelli lastiğe tamir köpüğü sıkıp devam ettim hem şişti hem tamir oldu bi sorun çıkmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler