Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Kaç km de yağ değişiyorsunuz, hangi yağı kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Yağ bütün araçlarda motorun hayat sigortasıdır.
    Araç plakalarının Türkiye'de şehir adı ile belirtildiği dönemlerde İSTANBUL 04 şeklinde belirtilmiş Amerikan Steyşin vagon Willız marka araç babama aitmiş. Allah kendisine uzun ömürler versin. Araç tecrübemiz bukadar eskiye dayanır. Ve bizler aile olarak şu an motosiklerden başlayıp iş makınası ve Tır dahil her çeşit araca sahibiz. Mevcut araçlarımızda her zaman Dünya standartlarındakı en iyi kalite yağı kullanır 3000 km.geçmemek kaydı ile de yağ değişimi yaparız.Gerektiği yerdede araçlarımızı tam gaz yapmaktan hiç çekinmeyiz.Bu bize sevgili babamızın nasıhatıdır. Bugüne kadar sadace birtek aracımızda dolmuş hatlı minibüsümüzde matoru revizyon yaptırdığımızı hatırlarım.
    Şu anda kulladığım motosikletlerde Shell ADVAVCE ULTRA 4T 15W-50 FULLY SYNTHETİC MOTORCYCLE OIL kullanıyorum. 2005 Kanuni tiger'in 5 yıllık sahibiyim. Onunla birtek Uzay dışı gezegenlere gitmedim. Ufak tefek arızaları oldu. Fakat motor aksamı ile asla beni utandırmadı.Honda shadow ile altı aydır beraberiz. Onunla henüz Tiger kadar samimi olmadık.
    Ve kelimenin özü; Araçlarınız için motor yağına vereceğiniz paraya asla acımayınız..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache
    abiler ben onu bunu bilmem 15 40 motorsiklet yağı power 1 yağı alıp koydum duruken vitese geçmez motor kasar bır randuman alamadım ve hemen 20 50 motor siklet yağı koydum ve şimdilik sorun yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    lukoil kış geldiği için 10/40 kullanıyorum yazın 15/40 dı memnunum şimdilik bir sorunla karşılaşmadım çok şükür

tam sentetik 1500 kmde bir yağ değiştiriyorum...

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    mondial mr 250 ye IPONE R4000RS - (10W40) 4 zamanlı ester bazlı sentetik performans motor yağı kullansam bi sorun olurmu??????

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    honda cg 125 titana castrol power/ power racing 4t kullanıyorum motoru fazla kullanmadığım için yılda bir kere değiştiriyorum.çok güzel bi yağ:
    tri zone teknolojili full sentetik.

diğer motorum rx 115 dede aynı yağın 2t sını kullanyordum o da çok güzel hatta 2t yağların 1 numaralısı diyebilirim:

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    cbr-125 için Castrol 10w-40 kullanıyorum, 3000-3500 kilometrede bir yağ değiştiriyorum.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cg 125 titana castrol power/ power racing 4t kullanıyorum motoru fazla kullanmadığım için yılda bir kere değiştiriyorum.çok güzel bi yağ:
    tri zone teknolojili full sentetik.

diğer motorum rx 115 dede aynı yağın 2t sını kullanyordum o da çok güzel hatta 2t yağların 1 numaralısı diyebilirim:

Dostum motosiklet yağları km doldurulmamış olsa bile 6 ayda bir değiştirin diyorlar,Nedeni ise içindeki koruyucu kimyasalın 6 aydan sonra bozulmaya başlamasını gösteriyorlar
    Saygılarımla...
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kışın 1040 yazın 1540veya duruma göre 2050 ... 1000 km bir yağ değiştiririm...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Çok yakında...
    Ben yazın Motul 15w 50 (Esterli) Yarı sentetik yağını kullanıyorum ve 1750 km de değiştiriyorum harika bir yağ
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motosiklet yağları km doldurulmamış olsa bile 6 ayda bir değiştirin diyorlar,Nedeni ise içindeki koruyucu kimyasalın 6 aydan sonra bozulmaya başlamasını gösteriyorlar
    Saygılarımla...
    lütfen dostum bana öğretme bu işleri yanlış adam seçtin bak şimdi motor yağının değişme süresi 1 yıldır bunu castrolün kitapçıklarını okursan görürsün. istiyorsanız test edin. motor yağı çubuğunun üzerindeki yağı iki parmağınızın arasına sür ve o iki parmağını birbirine değdir eğer yağ parmaklarınızı az da olsa yapıştırıyorsa o yağda bir problem yoktur. ama su gibiyse işte o yağ değişmesi gerekiyor.ve yağın vizkosidesinin kaybolması için en az 1 YIL GEREKİR.
    motor yağı eğer ağzındaki folyosu açılmamış kutusunda muhafaza edilirse bişey olmaz. ama motor bloğunun içinde bulunursa metal parçalarla etkileşime girdiği için bozulur.yani 6 ay değil 1 yıl da bozulur

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    kanuni tigrina ------ 10 40 castrol ;)
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın 1040 yazın 1540veya duruma göre 2050 ... 1000 km bir yağ değiştiririm...
    10 40 olur,15 40 olur,10 50 de olur ama 20 50 olmaz çok kalın gelir.
    bu dediğim ybr 125 için senin motorun o sanırım.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    10-40 ful sentetik motor yağını koy. Eksiltme yoksa 5000 km. arkana bakma. Motosiklet yağı falan gibi bir ayırımı önemsemiyorum. Çünkü Akaryakıt istasyonu işletmesini de yaptığım için bu konuda bayaği bilgilendirilmiştim. Bana yağı getiren yetkili "Ağabi şü senin araban bindiğin motosikletten daha mi değersiz ve yavaş" Buna önerilen yağı nasıl olurda motora koymakta tereddüt edersin demişti. O günden beri uygulamada engel yok...

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    anaa la kazıklanıonuz sizz okadar para veriyonuz yaga saka bi yana ben acık yag yada dandik araba yagı kullanıyodum 10-40 ama motor yag yakmaya baslayınca dedimki castrol kulanma vakti geldi hayırlısıyla yapra bilsem castrol scooter yagı kullancam parasına önem vermeden

Motosikleti
    Çok yakında...
    lütfen dostum bana öğretme bu işleri yanlış adam seçtin bak şimdi motor yağının değişme süresi 1 yıldır bunu castrolün kitapçıklarını okursan görürsün. istiyorsanız test edin. motor yağı çubuğunun üzerindeki yağı iki parmağınızın arasına sür ve o iki parmağını birbirine değdir eğer yağ parmaklarınızı az da olsa yapıştırıyorsa o yağda bir problem yoktur. ama su gibiyse işte o yağ değişmesi gerekiyor.ve yağın vizkosidesinin kaybolması için en az 1 YIL GEREKİR.
    motor yağı eğer ağzındaki folyosu açılmamış kutusunda muhafaza edilirse bişey olmaz. ama motor bloğunun içinde bulunursa metal parçalarla etkileşime girdiği için bozulur.yani 6 ay değil 1 yıl da bozulur
    Dostum ben netten araştırdığım birşeyi seninle paylaşmak istedim senin dediğinde belki doğrudur ve doğru olmasınıda isterim çünkü bende fazla km yapmıyorum bu sefer 6 ay dolduğu için değiştirmek zorunda kaldığım için ek masraff
    Belki bu konuda bilgi sahibi olan başkalarıda aydınlatıcı şeyler yazarlar diye düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:33 ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-40 ful sentetik motor yağını koy. Eksiltme yoksa 5000 km. arkana bakma. Motosiklet yağı falan gibi bir ayırımı önemsemiyorum. Çünkü Akaryakıt istasyonu işletmesini de yaptığım için bu konuda bayaği bilgilendirilmiştim. Bana yağı getiren yetkili "Ağabi şü senin araban bindiğin motosikletten daha mi değersiz ve yavaş" Buna önerilen yağı nasıl olurda motora koymakta tereddüt edersin demişti. O günden beri uygulamada engel yok...
    Kardeş yalnız bizim motorlarda şanzımanda aynı yağın içinde olduğu için araba yağları zararlı diye birşeyler okumuştum . Ayrıca bizim motorlar arabalara göre yüksak devir çevirdikleri için araba yağının bu devirlerde korumasını tam yapamayacağı da yazıyordu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:37 ----------

10 40 olur,15 40 olur,10 50 de olur ama 20 50 olmaz çok kalın gelir.
    bu dediğim ybr 125 için senin motorun o sanırım.
    Dostum ben muğlada oturuyorum bilirsinki buralarda yazları çok sıcak geçer Ben motosiklette 15w 50 yarı sentetik yağ kullanıyorum ,sence bu numara kalınmı yani motora zararı olurmu

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    motul tam sentetik 10-40 değişim aralığı ise 5000km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    her 1000 kmde bir değişiyorum kış nedeni ile 10/40 kullanıyorum LUKOİL memnunum..

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    kış 10-40shel advance sx,yaz 15-50 shel advance vsx scoterda yıllardır bunu kullanıyorum.dr 350de torklu ve biraz yağ yakan bir makina olduğundan kalın olan valvolıne 20-50yi tercih ediyorum benim için markanın pek önemi yok,sadece kaç km yaptığıma birde yağın görevini yapıp yapmadığına bakarım 17 yıldır yağla ilgili hiç bir problem yaşamadım.

Motosikleti
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben netten araştırdığım birşeyi seninle paylaşmak istedim senin dediğinde belki doğrudur ve doğru olmasınıda isterim çünkü bende fazla km yapmıyorum bu sefer 6 ay dolduğu için değiştirmek zorunda kaldığım için ek masraff
    Belki bu konuda bilgi sahibi olan başkalarıda aydınlatıcı şeyler yazarlar diye düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:33 ----------

Kardeş yalnız bizim motorlarda şanzımanda aynı yağın içinde olduğu için araba yağları zararlı diye birşeyler okumuştum . Ayrıca bizim motorlar arabalara göre yüksak devir çevirdikleri için araba yağının bu devirlerde korumasını tam yapamayacağı da yazıyordu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:37 ----------

Dostum ben muğlada oturuyorum bilirsinki buralarda yazları çok sıcak geçer Ben motosiklette 15w 50 yarı sentetik yağ kullanıyorum ,sence bu numara kalınmı yani motora zararı olurmu
    araba yağı motosiklette kullanılmaz

ben bu dediklerimi kulaktan dolma bilgilerle yada atmasyon konuşmuyorum kaç yerde yazıyor, örneğin 0 km volswagen golf aldık bunda bile castrol yağları öneriyor ve 1 yıl veya 15.000 km de değiştirin diyor.ayrıca tanıdığım bir motor ustası var oda aynısını söyledi.bence sen internette her yazana bakma.

15 50 yağı yazın kullanabilirsin sorun olmaz,kışın ise 10 40 tam sentetik kullanmanı tavsiye ederim nedenmi tam sentetik çünkü tam sentetik yağ daha sıvıdır ve kışın yağlaması daha kolay olur motor daha kolay çalışır.
    yazın ise yarı sentetik 15 50 kullanabilirsin

Motosikleti
    Çok yakında...
    15 50 yağı yazın kullanabilirsin sorun olmaz,kışın ise 10 40 tam sentetik kullanmanı tavsiye ederim nedenmi tam sentetik çünkü tam sentetik yağ daha sıvıdır ve kışın yağlaması daha kolay olur motor daha kolay çalışır.
    yazın ise yarı sentetik 15 50 kullanabilirsin
    Teşekkür ederim dostum yardımın için

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler