Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hangi benzin en iyisi? Marka/oktan süper-kurşunsuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    kenya arkadaş motorlaımız öle demen tahtası değil zaten binbir güçlükle alınıyor bide oyuncakmı edelim tek çeşit olsun boşver o dediğini eski model bmw ciler veya uzun süre motor kullanan kuryelere sorman lazım şahsen ben daha yeniyim şunun surası motor üstünde 15.000 km yaptım daha fazla tecrübem yok onun için başkasına sor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deception - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    bizim mahalledeki benzinlik en iyisi
    [COLOR="Red"][SIZE="2"]IMPOSSIBLE IS NOTHING[/SIZE][/COLOR]

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    95 BP Kurşunsuz
    Bu forum dahilinde, normal hayatta, başka internet sitelerinde okuduğum ustaların yazıları hep bu bezini tavsiye ederler. Ben 3 firmadan benzin aldıktan sonra Bp de karar kılmıştım. Rolantimi bile adam gibi oldu
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Starwars-14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Biri söylemişti üstlerde nerden alıyorsan ordan almaya devam et,benim tercihim OPET kurşunsuz 95

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    ben 2 senedır turkıyeyı dolasıyorum ama kamyonla.bır senedırde motora bınıyorum.OPET uzerıne ıstasyon tanımam.her seyıyle mukemmel .
    bızım arkadas totalde calısıyordu.oraya gelen kontroller musterılere demıslerki::::
    bı ıstasyona gırdınızde yemek ıcın yakıt ıcın hiç fark etmez ,önce WC ye gırın eger wc temızse o ıstasyonun herseyı temızdır.ama temız değilse uzaklasın ordan.bende artık öyle yapıyorum.bı defasındada PO dan aldımız yakıttan dolayı yolda kaldık,mıllet otobanda 100-120 ıle gıdıo bız de 15 le gıdıyoz.o PO nun merkez telını ögrendık ve sıkayette bulunduk....nerdeyse mahkemeye verecektıkte bızım patron vazgectı...
    OPET OPET OPET

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Full force dan şaşmayın..Kendi kendine yanıyor..Acaip de bir kokusu var sanki aseton gibi....Daha yanıcı galiba...Güç olarakta bayağı farkediyor...Biraz fiyatı farklı ama değer...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    hem opette kartınıda cektırın bırıktırdınız puanlara gene benzın alın.ben busene opetten yaklasık 80 ytl yı geckın benzın aldım beleşşşşşşş

ayrıca fıyatta diger ıstasyonlarla aynııı

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    shell/bp 95 oktan.Daha üstün oktanın ömründe negatif rol oynayacağı hakkında bir şeyler duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama ben hep 95 oktan alıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    oktan sayısında motorda yazanı alın ama temızlık olarak ıstasyon olarak OPET

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de birkaç hafta önce (bazı arkadaşlar bilirler... supersport buluşmasında...) Fenerbahçe'nin oradaki Shell'den aldım... Hatta birkaç arkadaş daha aldı , ama benim motoru bozdu o benzin... Servise gittiğimde depoyu boşalttık afedersiniz idrar gibi bi benzin boşaldı... Sonra saf masmavi bir benzinle temizledik motoru...
    Sonra servisten çıktığımda yolda kaldım Gittim Petrol Ofisinden pet şileye BioBenzin aldım , yemyeşil çok değişik bir benzin , ama kaliteli bir benzindi sanırım... Bizim buralarda hep Shell olduğundan dolayı yine shell'den almak zorundayım :(

Bu arada yüksek oktan sibopları eritir... Motorunuz için ne öneriliyorsa onu kullanın... Benimki 95 oktan.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Selamlar,
    Bende benzini kızıltoprak Bp den alıyorum. 1 kere PO deneme gafletinde bulundum , motor acaip tekledi, zor çalıştı. Bir daha da PO dan benzin almam.
    Her motora göre değişiyor galiba şu benzin işi
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de birkaç hafta önce (bazı arkadaşlar bilirler... supersport buluşmasında...) Fenerbahçe'nin oradaki Shell'den aldım... Hatta birkaç arkadaş daha aldı , ama benim motoru bozdu o benzin... Servise gittiğimde depoyu boşalttık afedersiniz idrar gibi bi benzin boşaldı... Sonra saf masmavi bir benzinle temizledik motoru...
    Sonra servisten çıktığımda yolda kaldım Gittim Petrol Ofisinden pet şileye BioBenzin aldım , yemyeşil çok değişik bir benzin , ama kaliteli bir benzindi sanırım... Bizim buralarda hep Shell olduğundan dolayı yine shell'den almak zorundayım :(

Bu arada yüksek oktan sibopları eritir... Motorunuz için ne öneriliyorsa onu kullanın... Benimki 95 oktan.
    Yüksek oktan niye supapları eritsin? araştırmadan yazı yazmayın arkadaşlar önce oktan'ın ne olduğunu bulun öğrenin.. Şimdi çıkmasın yine oktan tartışması.. forumda daha önce çok yazıldı hatta bir arkadaş detaylı olarak anlattı. Sallamayın saçma sapan.

Ben şahsen hem arabama hem motoruma opet'ten alıyorum. İyi midir kötü müdür bilmem, ama sadece onlara güveniyorum. zorda kalırsam ise Po..

Bir de kimse kusura bakmasın ama sanki herkesin motoru r6, 1000 rr falan da shell'in bp'nin opet'in yaptığı benzinleri kıyaslıyosunuz. Bu firmaların hepsi de çoğumuzun motor üreticisinden çok daha büyükler ve profesyonel çalışıyorlar. Sattıkları yakıtlar arasında ne kadar fark olabilir ki? önce siz motorlarınızın bakımlarını yaptırın yetkili servislere zamanında.. hem Türkiye'de benzini değil de benzinciyi sorgulamak araştırmak lazım. deponun içine ne koydukları belli değil. o yüzden hangi marka yakıtı aldığınız değil ne kadar güvenebileceğiniz istasyondan alacağınız yakıt önemlidir. o yüzden zaten benim tercihim Opet-Mehmetçik Vakfı'dır. Zaten TSK da yiyosa, yemeyen benzinci yoktur herhalde..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    OPET

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ilnapoli
    Araştırmadım özel olarak internetten ama hangi servise gidersen git , hangi ustaya yada ilgilenen birine sorarsan sor ; sana yüksek oktanın subap başlarını erittiğini doğrulayacaktır... Bence sen git araştır biraz...
    Not: Bazen illa da biyerlerden araştırmak gerekmez... Bazen tecrube yeterlidir...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    shell - ankara vadi petrol 95 oktan
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    BP ULTIMATE 95 oktan kurşunsuz gayet güzel. Bu benzinin özelliği motoru temizlemesi. Opet haricinde tüm benzinleri kullandım(Shell, Total, PO vs.). Şu anda en iyi seçim kendi kanımca Bp Ultimate.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Benim durumum herkeste biraz daha farklı. Ben Opetten potastumlu bernzin alıyorum. Aslında benim motorum kurşunlu benzinle çalışacak şekilde yapılmış. Kurşunsuz benzin koyunca biraz sorun oluyo. Yani hafiften vuruntu yapıyo. Bir ara kurşunlu benzine uygun araçlar için total istasyonlarında bir katkı veriyolardı. O katkıyı üzerinde yazanın 2 katı kadar koyunca vuruntu düzeliyodu. Artık o katkıda ortadan kalktı. Kurşunlu benzinde bulumuyo pek işin sonunda kendi benzinimi üretmeye başlıyacam heralde.

blue_dolunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa - Muğla - Çanakkale / Biga / Karabiga
    Motosikleti
    Suzuki VS 800 İntruder ve Yakında Yamaha R1 & R6
    arkadaslar ustalardan tavsiyelerle geldim
    250cc ve alt cc motorlalarda opet &bp 95
    250cc ve 600cc motorlarda shell & opet & total 97-super tavsiye ediliyor
    secim sizin en iyisini deneyerek almak motorunuz degerliir
    Motosiklet Sürmekle Motorcu Olunmaz ....... ÖNCE SAYGI
    Zekeriya 09 BB 192 - 16 JV 250 (0544 909 35 83)

Yollarda VE Gönüllerde Görüşmek Dileğiyle....

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Ben arabada depolari fulleyerek. (Hep okul ev arasi gidiyorum) denemeler yapmistim 2 sene once en iyi secmin
    Shell olduguna karar verdim.hem performans hem uzun mesafe olarak.
    Arabaya en az uyansa Opet oldu araba sacmaladi hemde mesafe azaldi.(2-3 bayiden denedim her seferinde arabanin devir saati kendi kendine yukari asagiya oynar oldu)

simdi ne sacmaliyon motor sitesi araba yazmissin diyeceksiniz dogru ama benzin testini arabayla yapmistim, belki yardimci olur.
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklı Kelden Benzini Shell'den almak lazım Benim servis 95 oktandan fazlasını alma dedi, birkere Türk Petrolden almak zorunda kaldım motorun sesi soluğu değişti gaz yememeye başladı bi de sürekli aynı bayiden almak lazım hangi marka olursa olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler