Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gazı ilk açtığımda gelen tak sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ,

Motorum revolt rm5x , kayış değiştirdikden sonra bir sorun ortaya çıktı.

Gazı hızlı açtığımda sanki kayışın varyator koruma kapağını içten tokatlama sesi gibi bir plastik tak sesi duyuyorum , bir kere yapıyor , eğer gazı kesip tekrar hızlıca açarsam yine bir kereliğine tak sesi geliyor , şehir içinde sürekli gaz kesip gaza açarken sürekli her seferindeki bu tak sesini duyuyorum

Orjinal bando kayış taktım ama acaba kayış bol yada yapısı bozuk gazı hızlı açtığımda gerilirken varyator kapağınamı çarpıyor ?

Yetkili servis ve ustalara gösteriyorum her kafadan bir ses çıkıyor ama çoğuda başında sallamak için geçiştiriyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hareket halindeyken kayış kasnakların içinde gerilir kapağa çarpması imkansız ancak rölantide durur haldeyken olabilir , bagalar yanlış ebat yada ters takılmış olabilir , kızak plastiklerinde sorun olabilir , varyatör sabitleme somunu sonuna kadar sıkılmamış olabilir , varyatör kapağını açıp incelemek lazım..varyatör haricinde motor askısının bağlantılarınada bakmak lazım..

Motosikleti
    Kuba X Boss
    Benim de zincirli motosikletimde aynı sorun vardı. Arka dişlimi değiştirdim. Sonrasında gazı açınca arkadan "tak" diye bir ses geldiğini fark ettim. Zincirimin sıkı olduğunu fark edip biraz bollaştırdım. Ses kesildi. Fakat bunu yaparken bir sorun daha fark ettim, arka dişlimi sarstığımda ileri geri fark edilir miktarda oynadığını fark ettim. Acaba normal bir durum mu bilemedim 🤔
    dundanbiri bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı |Hephaistos| adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de zincirli motosikletimde aynı sorun vardı. Arka dişlimi değiştirdim. Sonrasında gazı açınca arkadan "tak" diye bir ses geldiğini fark ettim. Zincirimin sıkı olduğunu fark edip biraz bollaştırdım. Ses kesildi. Fakat bunu yaparken bir sorun daha fark ettim, arka dişlimi sarstığımda ileri geri fark edilir miktarda oynadığını fark ettim. Acaba normal bir durum mu bilemedim ��
    Kaplin lastiklerinin arasında bir miktar oynaması normaldir.
    Km. yüksekse lastikleri değiştirmek lazım.

paylaşımınız çok teşekkür ederim ama bu dediklerinizi bilen ve kontrol etmekten üşenmeyen bir usta bulabilirmiyim acaba , özelliklede İzmir'de , istisnalar elbette vardır ama bana denk gelmedi , insan kendi aracının tamircisi oluyor bunları yaşadıkça.

gaz açıkken gelmiyor ses , sadece gazı kesip tekrar hızlıca açtığımda oluyor oda düşük hızlarda bu yüzden acaba kayışmı çarpıyor dedim.bagalar yuvarlak silindirik yeni taktırdım , sesden sonra.

sevgili güzel insan.
    yurdumun güzel kuryeleri motorcu dükkanı açarsa
    mumla iyi usta ararız.
    o yan kapağı sen aç güzel dostum. ön varyatörü kontrol et derim.
    iyi yolculuklar.

Alıntı cmyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili güzel insan.
    yurdumun güzel kuryeleri motorcu dükkanı açarsa
    mumla iyi usta ararız.
    o yan kapağı sen aç güzel dostum. ön varyatörü kontrol et derim.
    iyi yolculuklar.
    Haklisiniz arkadasim , oncelikle kurye degilim ama cogu kuryeci arkadasin piyasadaki bir cok tamirci diye gezen insanlarda daha cok bilgisi olduguna eminim.

Dayanamayip komple varyator kapagini acip bakdigimda on varyatore gaz actigimda kayisin gevsek sekilde surterek ses cikarttigini gordum oysaki bando orjinal kayis takmisdim 😔

Bandonun hangi kayışını taktınız? S19-018 olmalı.

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bandonun hangi kayışını taktınız? S19-018 olmalı.
    Evet 835x20x30 s19-018 takdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)