Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Far ve stop ampulleri Osram LED ile değiştirildi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Güç tüketimini azaltmak için Atılgan'ımızın far ve stop ampullerini değiştirdim. Beyaz renk ampul sevmiyorum, sarı renkli H4 led ampuller burda bulunamadığından mecburen Osram H4 Ledriving HL Easy 6500K tercih ettim.

Full Osram'lı olduk.

Önce stop ampulunu değiştiriyoruz. Bu sayede güç tüketimi 25W'tan 2.5W'a düşecek.

Işık gücü daha iyi olsa da geometri nedeniyle led ampul aynı yönde aynı yoğunluğu yakalayamıyor. Ama genel olarak yeterli.

Sıra geldi fara. 55W halojen ampulu çıkarıp 20W'lık led ampulü taktık.

Arkada yer olmadığından H4 duylu led tercih ettim. Gövdenin içindeki minik fan soğutmayı sağlıyor.
    Park ampulünü daha önce değiştirmiştim.

Kesilme çizgisi fena değil. Yaklaşık aynı ışık gücüne sahip ama geometri nedeniyle aşağı kısımda saçılmalar mevcut.

Frene basınca kadranın ışığı artık kısılmıyor

Bu da gece performansı :

Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/
    Atılgan'ın Seyir Defteri : https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/262332-at%C4%B1lgan%C4%B1n-seyir-defteri/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Led her zaman iyidir, birde düzgün takıldıysa gece seyahetleri daha zevkli hale geliyor. Kendinden led olmayan farlarda led takılacağı zaman far koruyucusunda bir kaç işlem yapılması gerekebiliyor, açıkcası buda pek sağlıklı değil farın içinde su alma gibi durumlar yaşanabiliyor. Eğer üst sınıf bir motosikletiniz varsa ve kendinden halojense far tası kötü durumda olmadığı sürece yeterli aydınlatma sağlıyor, tabi bir led gibi olamaz ama günümüzde halojen farla çıkan otomobiller neyse aydınlatmalarıda o kadar oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)