Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boya vernik zamanlaması hakkında soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba

Astar atıldıktan sonra 1 gün bekleyip sonra boya mı atılmalıdır ?
    Vernik için de, boya atıldıktan sonra 1 gün bekleyip ertesi gün mü vernik atılmalıdır ?

Konuyla ilgili yapay zekaya sorduğum da, çok bilinen bir yanlıştan bahsetti, boyadan 10 dakka sonra vernik atılırsa (1 gün beklenmezse) boya ile vernik bir birine tam olarak geçmeyeceği için atma yapar filan dedi

Fakat ben daha önceden boyarken boya, astar, vernik arası 10 dakka falan bekliyordum öyle bi problem de yaşamadım açıkcası size de sormak istedim.

Bir diğer husus, motosiklet grenajları sanırım abs plastik ya da bagalet oluyor metal değil o net bir şey, normal astar yerine plastik astar kullanmak daha iyidir değil mi ? yine yapay zeka beyfendileri plastik astar kullanmazsan boya atma yapar dedi de.. )

Son olarak önerinizi alabilir miyim: boya rengi hem düz boya da hem metalik boya da mevcut, düz boya daha ekonomik vernik gerekmediği için fakat metalik yaparsak daha parlak görüneceği için metalik boya düz boyaya göre daha görsel olarak iyi olmuş olucak değil mi ?

teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Bende tam grenaj, çamurluk, kütükleri vs parlatacak birini arıyordum sonuçları görmek isterim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)