Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk bakım motor yağı önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

RKS RK-125S model motor aldım. Şuan 515kmde ve rodaj bakımı yaptıracağım. Klavuzunda Castrol Power1 10w/40 yağ önerilmiş. Sizce motul 5100 10w40 mı kullanmalıyım yoksa kitapçıkta yazan castrol power1 10/40 mı kullanmalıyım? Yağ kalitesi bakımından öneriniz nedir? Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

upupupupup

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Orijinal olması burada en önemli faktör, Castrol, Shell, Motul, Liqui Moly, İpone, Putoline, Elf, Mobil ve Lubex gibi markaların yağlarını fiyatlarının ucuzluğuna ve motosikletinizin uygunluğuna bakarak kullanabilirsiniz. Eğer ucuz olsun ve standartları belli olan bir yağ kullanmak isterseniz Lubex'de kullanabilirsiniz.
    salimcglrymn bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İkisi de Group III yarı sentetik yağlar.
    İlle de incik cincik inceleyeceksen 5100 biraz daha iyi bir yağ, ama hiç kafana takacak bir fark yok. Hangisini ucuza bulursan al geç - ama evet, şüpheli derecede ucuz bir şeyi şüpheli bir yerden alma.

cevabınız için teşekkürler, beni uğraştırmasın yeterli. çoğu yerde herkes motul daha iyi deniliyor. kitapçıkta castrol önerildiği için ikilemde kaldım

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    Hic farketmez 125cc icin iki yagda iyidir.

Motosikleti
    cg125
    castrol power 1 10w40 125 cc için uygun bir yağ, benim motorun 3. yağ değişimini dün yaptım ve castrol koydum, motul şişirilmiş geliyor bana , herkesin dilinde motul mevcut , başka yağlarda denenmeli daha iyi yağlarda mevcut. castrol gayet iyi, 200 250 tl arası fiyatı var ama castrol 1 litre değil içinde 850 ml falan mevcut. sorun yok 0.8 - 1 litre arası kafi blok için. API SN , JASO MA2 125 cc motorlar için uygun standadrtlarda bir yağ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler