Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor yağında köpürme

Motovento
    REKLAM ALANI

Abiler merhaba, Mondial Drift L sahibiyim, dün motorumu 30-40 dakika arası 7-8 bin devirlerde kullandım tam stop edecekken eldivenlerimi yere düşürdüm almak için eğildiğim de motor yağının böyle köpürdüğünü gördüm, hava kabarcığı mı köpük mü emin değilim ama böyle olması normal mi yoksa anormal mi anlayamadım, bilgili abilerim cevaplayabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    1. Fazla yağ nedeniyle köpürüyor.
    2. Fotodan emin olamıyorum ama rengi de biraz açılmış gibi, eğer açılmışsa yağa su karışmış demektir.

Her ikisi de normal değiller. İkincisi özellikle riskli olabilir.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Fazla yağ nedeniyle köpürüyor.
    2. Fotodan emin olamıyorum ama rengi de biraz açılmış gibi, eğer açılmışsa yağa su karışmış demektir.

Her ikisi de normal değiller. İkincisi özellikle riskli olabilir.
    Hocam motor su soğutmalı olmadığı için su karıştırma ihtimali aşırı düşük diye düşünüyorum, ve üzerinde ki köpük krema gibi değil de hava kabarcığı gibi, kaynıyormuş gibi gözüküyor. Yağ yeni değişti rengi o yüzden olabilir mi

Hafif köpürme normaldir ki resimde anormal bişey göremedim. Kendinize tek bi yağ belirleyin ve sürekli aynı yağı kullanın, farklı yağ kullanımı da böyle sonuç doğurabiliyor. Aynı yağı kullanıp ikinci değişimi yaptığınızda köpürme ya kalmayacak, yada minimuma inecektir.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Hiç bir şey yok motorda. sonra diyorsun ki yağ neden köpürdü :D izle 1 izle 2

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birşey yok devam

İki farklı marka yağ karışırsa köpürme olabilir. Yağ değişimlerinde eski yağın tamamen boşaldığından emin olun. Gerekirse motosikletlere özel engine flush denilen motor temizleme sıvılarından kullanın. Sıvı yoksa da koyacağınız yağdan extra 1 litre alıp onunla temizleme yapın.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Su soğutmalıysa evet su karışacak bir tertibat yok, yağın içinde doğal olarak oluşabilecek su dışında, o da zaten bu problemli seviyelere gelmez.

Evet kabarcıklar köpük yerine hava kabarcığı gibiyse normal, olsa olsa fazla yağdan ötürü köpürmüş olabilir de.
    Renk bir tek bana mı şaibeli geldi yahu? Problem arar gözle baktığım için öyle görüyorum demek ki. =)

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Köpürme normal de yağın rengi yeni değişen bir yağa göre çok koyu görünüyor.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    mOTOR ÇALIŞIRKENMİ ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAF O?

Motosikleti
    cg125
    sorun yok, yüksek devir ve hava soğutmalı motor, yağ blok içinde süratla yüksek devirde hızla döndükçe ve viskotize azaldıkça o sıcakta köpürme oluyor normal gayet , geçen uzun yol yaptım cg ile, yüksek devirlerde sürdüm ve aynıydı köpürme vardı düzeldi, köpürmede değil bu. baloncuklaşma olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)