Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fikirlerinizi bekliyorum - ön fren üst merkezi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSX250R
    gsx250r motorumun ön frenini sıkıp bırakınca manet eski yerine dönmüyor, freni sıkacak değil fakat fren lambalarını yakacak kadar takılı kalıyor. Servis ön fren üst merkezi değişmesi gerekiyor dedi ve 6000 tl fiyat verdiler, ufacık parça için bu fiyat çok anlamsız geldi
    fikirlerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bunu bir sürü sebepten yaşıyor olabilirsin. Denemeden şundan olur bundan olur demek yersiz, evet master silindirin değişmesi de gerekiyor olabilir. Ustaya güvenmiyorsan tüm ihtimalleri göz önüne alıp kontrol ederek sana problemin nereden kaynaklandığını söyleyecek birine gidebilirsin ama öyle birini bliyor olsan burada sormazdın sanırım =)

Manetin master silindire bastığı yeri temizleyip yağlamayı deneyebilirsin. Manetin tüm bağlantılarını kontrol edip kastıran bir yer olup olmadığına bakabilirsin. Kaliperin sökülüp temizlenmesi de fayda edebilir. Ama günün sonunda evet master silindiri değiştirmen de gerekebilir.

Valla GSXR250'nin sıfırı yok ama GSXR125 var, 230bin TL. Eh o ne kadar mantıklıysa bu da o kadar mantıklı işte =)
    kuntai, ogzcngdk ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ön fren merkezinin içindeki o ringler deforme olmuş büyük ihtimalle , merkezin içindeki silindiri çıkartıp oringlerin yenisini sanayideki rulman keçe oring satan dükkanlardan arayabilirsin yada çıkma bakacaksın , uygun fiyatlı komple merkezde uydurabilirsin ama 6000 tl muazzam bir parada değil bu işi kendin halledecek tecrüben yoksa bence orijinalini taktır..
    kuntai, ogzcngdk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    GSX250R
    Tam olarak parçanın adını bilmiyorum fakat zarar gören parça; manetin içeri doğru girdiği yerde esneyen plastik bir aksam var tam olarak orası. birkaç usta dolaştım tamir olmaz vb dediler, farklı insanlara sordum üst merkez tamir kiti ile temizleyin düzelir dediler ama ustalar olmaz dediler.
    çıkma parça soruyorum onu da henüz bulamadım, freni sıkmadığı için bir süre daha idare etmeyi düşünüyorum(çıkma parça bulabilme ümidiyle) bulamazsam mecbur orijinalini alıcam tamir benim boyumu aşıyor. motor piyasasına çok hakim olmadığım için sizlere sormak istedim farklı fikirler diyerekten[COLOR="Silver"]

https://youtube.com/shorts/0jPx2WlOy5A?feature=share

https://youtube.com/shorts/0jPx2WlOy5A?feature=share" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Arkadaşlar gerekli tavsiyeleri vermişler, bende farklı bir yorum yapayım.

Başka motorun merkezini uydurmayı deneyebilirsin. Bu merkezin tamir edildiğini hiç görmedim, bozulduğunuda görmedim. Bozulduğu zaman tamir edilmiyor olabilir gerçekten...
    kuntai bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)