Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletime istediklerimi nasıl ekleyebilirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Merhabalar. Bir scooterim var. Önde 2 adet farı var, gece ve gündüz. Gündüz farı led. Ek olarak sinyaller var sağda ve solda. Arka sinyaller de ampul.

Şimdi ben gündüz farı ledlerini değiştirmek istiyorum. İkisi farklı renkte beyaz ve tek led led olunca patlayanlar olmuş. Bunu nasıl yapabilirim?
    Gündüz farlarına bir özellik eklemek istiyorum. Örneğin sağa sinyal verince sağ ledler animasyonlu bir şekilde, animasyonsuz da olur yani kayar olmasa da olur, sinyal yapabilir miyim?
    Ek olarak motorumda 4lü yok. 4lü nasıl ekleyebilirim?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Ha bide bunların dışında fren manetlerimde gıcırdama var. Fren yağını da değiştirmek istiyorum. Bunları nasıl yapabilirim? İki frenim de hidrolik, disk. Fren manetlerinin üstündeki yağ doldurma yerinin vidalarını açamıyorum çok sert. Eski yağı boşaltıp yenisini nasıl doldurabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alacaksın şundan iki tane öne, iki tane de arkaya. Bülütutu da var. Telefonun müzüğüne göre gıpraşsın.

Uygun fiyatlı Çin Kârhanesi
    vFurky, espresso, BatuhanK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacaksın şundan iki tane öne, iki tane de arkaya. Bülütutu da var. Telefonun müzüğüne göre gıpraşsın.

https://st1.myideasoft.com/idea/fi/7...tma-dunyam.jpg

Uygun fiyatlı Çin Kârhanesi
    Tomygun beni köfte turlarına çağırmaktan vazgeçer diye çekindiğimden almıyorum böyle bir şey.
    mertowski, Cyan, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fren yağı değiştirmeye bence bulaşmayın. Ortalık ve motor batabilir. Tecrübeniz artınca denemenizi tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Digerlerini nasil ekleyebilirim hocam?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Diğerleri konusunda bilgim yok. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur diye düşünüyorum.
    vFurky bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yazdığın işler burdan tarifle olacak şeyler değil , yani bu işlerde biraz tecrüben olmalı , fren yağını değişirken yaptığın bir hatada ciddi sonuçları olabilir , yine elektrik tesisatıda hata kabul etmez , geriye dönüşü olmaz..sadece manetlerdeki gıcırdama için şunu yapabilirsin , wd40 gibi bir yağlayıcı ile manetin vidasina bir iki pıst yap ses keser..
    mertowski, vFurky ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın işler burdan tarifle olacak şeyler değil , yani bu işlerde biraz tecrüben olmalı , fren yağını değişirken yaptığın bir hatada ciddi sonuçları olabilir , yine elektrik tesisatıda hata kabul etmez , geriye dönüşü olmaz..sadece manetlerdeki gıcırdama için şunu yapabilirsin , wd40 gibi bir yağlayıcı ile manetin vidasina bir iki pıst yap ses keser..
    Anladım hocam cok tesekkur ederim. Yani motorla ugrasmaya cok hevesliyim. Bir videosu olsun veya yazılı anlatımı olsun bir sekilde yapmayı cok isterim fakat sanırım dediginize gore yapamam. Motorcular kucucuk bir ise cok para alıyorlar. Ondan dolayı kendim param oldukca parca parca yapmayı deneyecektim. Malum kıs da geliyor. Neyse saglık olsun bakalım, tesekkur ederim.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    youtube da varsa eğer yapmak istediklerine benzer çalışmaların videolarını bulmaya çalış, ona göre gözün kesiyorsa sende yapmayı dene.
    bu tür işler bilgi ve el becerisi ister. ilave olarak olası bir hatalı işlem/montaj başına çok iş açabilir.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtube da varsa eğer yapmak istediklerine benzer çalışmaların videolarını bulmaya çalış, ona göre gözün kesiyorsa sende yapmayı dene.
    bu tür işler bilgi ve el becerisi ister. ilave olarak olası bir hatalı işlem/montaj başına çok iş açabilir.
    Yani elektrik elektronik bir de araba mekaniğinden anlarım. Elektrikle aram iyidir fakat motor elektroniği hakkında fikrim yok. Yine araba mekanik elektroniğini biliyorum ama ikisi çok farklı şeyler. Ek olarak anlattıklarımın youtube da olduğunu zannetmiyorum. Umarım vardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)