Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Falcon crown Sizce ne oldu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Merhaba, Falcon Crown 150 motorum var. Motorla 2 kişi 70 km yol yaptıktan sonra,ışıklara geldiğimizde motor stop etti. Motoru çalıştırdık fakat bu sefer de yokuşlar stop ediyordu. Debriyaj balatası bitikti belki ondandır dedik ama yolda giderken bir anda motor viteste olmasına rağmen boşa çevirmeye başladı ve gırj garj diye metal sesleri geliyordu bloktan. Herneyse açtım ben debriyaj balatasını değiştirdim yok ondan değilmiş. Sizce sorun şanzıman dağılması mi yoksa daha kötü bir olay mı? Bir de bu motorun orjinal parçalarını nereden temin edebilirim? Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Bu arada yağını da değiştirdim fakat sonrasında garip bir vuruntu sesi gelmeye başladı. Elime alıcam galiba motoru ��

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Bahsettiğiniz gırj garj sesleri büyük ihtimal şanzımandaki dişlilerden gelen sestir eğer tam geçmezse bu sesi yapar, bunun için kavrama ayrını kontrol edin. Stop etmesi ise motor şiştiğinden dolayı böyle tepki veriyor olabilir, düzgün olmayan karbüratör ayarı olabilir ve subap ayarlarının düzensizliği bunu yapıyor olabilir.

Vuruntu gelen ses nasıl bir ses, debriyaja basınca geçiyor mu?

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Merhaba, motoru rektefiye ettirdim. Silindir piston, krank, şanzıman,şanzıman bilyaları herşeyi değişti. Usta motor için geceye kadar uğraştı. Şöyle ki şanzıman ve bilyaları tamamen parçalanmış. Usta motoru çok zorladığımı ve bundan kaynaklanan şişme dediğiniz şeyin gerçekleştiğini söyledi. Şuan rodajdayım. 60-65km/H geçmemeye çalışıyorum. Ama bu sefer de zrrr diye bir ses geliyor. Usta bana subap oturana kadar o ses gelir dedi ama bilemedim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Bu arada şunu da söyleyeyim usta balansörü taktıktan sonra ses geldiğini bunu beğenmediğini o yüzden balansörü çıkardığını söyledi

Motosikleti
    Gelen zırıltı sesi titreşimden dolayı motosikletin trimlerinden geliyor olabilirmi? Bu gelen ses ne zaman geliyor. Balansörü söktüğü içinde bu sesi yapıyor olabilir, blok balansörsüz kaldığı için daha çok titreyecek ve düzensizlik oluşacaktır, keşke yeni balansörü iptal etmek yerine yeni balansör taksaymış.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Kesinlikle olabilir. Düzen tutar umarım bir sıkıntı olmaz. Şimdi bir balansör sök tak 2000tl işçilik isterler benden. Neden bilmiyorum ama sanki trim değil de motorun içinden geliyor ses.

Motosikleti
    Alıntı Rafathsnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle olabilir. Düzen tutar umarım bir sıkıntı olmaz. Şimdi bir balansör sök tak 2000tl işçilik isterler benden. Neden bilmiyorum ama sanki trim değil de motorun içinden geliyor ses.
    Bloğun kulaklarını gevşek takmışda olabilir, eğer bahsettiği durumdan sonra geçmezse bu durumu görüşün ve düzeltmesini isteyin sonuç olarak kendi kafasından yaptığı bir iş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler