Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vespa et4 karbüratör değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    faka71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650
    Merhaba arkadaşlar,
    2000 model Vespa et4 150 scooter aldım. Rölanti de çalışırken dalgalanma yapıyor ve rölanti ayarı çok yüksek çalışıyordu. karbüratör üzerinden rölanti düşürünce stop ediyordu. Emme manifoldundan hava aldığını fark ettim. Manifoldu söküp güzelce sıvı conta ile tekrar monte ettim. İlk gün herşey normaldi ama bugün motor gaz kesince stop etmeye başladı. Karbüratörü komple söküp temizledim fakat karbüratör üzerinde ısı müşürünün arızalı olduğunu fark ettim. Bu parçayı araştırdım ama bulamadım. Sorum şu:150 cc scooter için herhangi bir karbüratör taksam sorun olurmu? Yada sizlerin başka bir çözüm tavsiyeniz varmı. Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Isı müşürü motorun çalışmasına etki etmiyorsa değiştirilmesi mantıklı olabilir, internette biraz araştırdım karbüratöre 5.000 tl civarı fiyat çekiyorlar, aliexpressde ise 600 civarıydı. Manifoldlarda kaçak olmadığından emin olun (egzoz ve emme) kaçak yok ise karbüratöre geri dönülebilir, bulabiyorsanız tamir kiti ile revize edin ama bulamıyorsanız yeni farklı karbüratör den ayrı çözüm yok gibi (Daha bilgili abilerim yorum yaparsa bende öğrenmiş olurum). Ama tahminimce çalışacağını düşünüyorum.
    faka71 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Manifoldda sıvı conta pek iş görmez hocam , düzgünce traşladıktan sonra klingrit yada dayanıklı lastik conta kullanmalısın..

Motosikleti
    gv650
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. Karbüratörü değişmeye gerek yok o zaman . Karbüratör ısıtıcı müşür arızası çalışmasına engel teşkil etmez ise manifold elden geçirmek sorunu çözer diyorsunuz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hocam sana bir tavsiyemde İstanbul Taksim de Vespa ve Piaggio orijinal parçalarını ithal eden Davut bey'e ulaşın , kendisi Piaggio ve Vespa konusunda duayendir , tamirhanesi yok ama her türlü arızayı yorumlar yada yönlendirir vede uygun fiyatlı orijinal parçaları tedarik eder , 0542 581 89 54 Davut

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    merhaba benim piaggio skipper 150 ım var motor kısmı aynı bilirsiniz. Ben karbüratör sorununa tek bir çözüm bulabildim o da aliexpress den keihin pe28 sipariş verdim. Takmadan önce uzun süreler araştırıp ölçüp biçmiştim neyseki tam uyumlu oldu. Yaklaşık 100km kullandım bir problem olmadı. Ayrıca gaz teli ve gaz kolunu da değiştirmelisiniz ve bu karbüratörün çıkışına uyumlu açık hava filtresi takmalısınız. Burada beni üzen tek konu gaz kolu bırakırken kendini biraz zorluyordu ama çok fazla değil ama değdi diyebilirim.

Motosikleti
    gv650
    Yardımınız için teşekkür ediyorum. Galiba karbüratör değişmesi gerekecek. Bir türlü rölanti ayarı tutmuyor. Kısıyorum stop ediyor, biraz yükseltiyorum aşırı devirli çalışıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)