Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RX3İ EVO ABS SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.

RX3İ EVO 2019 model bir motosikletim var. Bununla ilgili bir sorum olacak.

Motosikletin ABS ışığı trafiğe girdiğimde yanmaktadır. Sensör değişti, bağlantı kablosu yanmıştı o değişti. Son olarak da okuma uzaklığından ötürü bir parça değişti. Yİne trafiğe girdiğimde frenlediğimde ışık yanıyor. Sebebi ne olabilir Çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sorular,
    Motoru çalıştırınca ABS ışığı yanıyor mu?
    Hareket ettikten sonra belli bir hızı geçince ışık sönüyormu? (Örneğin 10km/s hızı geçince)
    E5 - TEM de giderken ABS ışığı yanıyormu yoksa sönükmü?
    ABS ışığı frene basıncamı yanıyor yoksa ilk basınca sönük ama belli hızın altına düşüncemi yanıyor?

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Merhabalar. İlk çalıştırmada ışık yanmıyor.Belli zaman sonra yanıyor. Işık yandığı andan itibaren ne kadar gidersem gideyim kontağı kapatmadan sönmüyor.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde ilk çalıştırdığın anda abs ışığın yanar aksi bi durum yok ise 10/20 kmh hizda otomatik soner ve aktif hale gelir. Benzeri bir durum arkadasimin baskna gelmisti o 70/80 kmh hizlara çıktığında sönüyordu ama isin sonunda abs çalışıyordu. Nadiren calismamazlik yapiyordu. Sorun soketlerdenmis oksit yapmisti temizlediler mi degistirdiler mi orasini bilemem ama sorunu cozmustu

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Işık yanması Abs nin devre dışı olduğunu bildirir , 10-15 km nin üzerindeki hızlarda ışık yanıyorsa ve sensörlerde , bağlantı kablo soket vs de de sorun yoksa geriye akü voltajının düşmesi bir ihtimalde hidrolik yağının kalitesinin çok kötü durumda olduğu kalır , özellikle akü voltajı 12 nin altına düştüğü an Abs basınç pompası çalışmaz devre dışı kalır..

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    En son şile gezimde giderken ışık yakmıştı ama dönüş yolunda herhangi bir sorun olmadı. Aküyü ölçtüreceğim .Dediğiniz gibi 12 v altına düştüğünde mi yanıyor acaba ? İnşallah sorun budur. Sensör , mesafe şimleri, hatta yeni kablo çektirdim belli zamandan sonra yanıyor . Onun dışında motor gerçekten çiçek gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Acaba sis farlarını açıyorum o da etki eder mi ? Bu olasılığın olma ihtimali yüksek gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Arkadaşlar selamlar. Sorun gerçekten aküymüş Sisleri yakmayınca 2 gündür ABS ışığı yanmadı. Çok teşekkürler

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı BURAK BEKTAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Sorun gerçekten aküymüş Sisleri yakmayınca 2 gündür ABS ışığı yanmadı....
    sorunun çözülmesine sevindim , daha önce sensör değişimine kim karar vermişti ? garanti kapsamında yapılan bir işlem miydi merak ettim..

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Usta sensör değişecek dedi eyvallah dedik.Garanti kapsamında değil direk satın aldım. Bende uğraşmak istemedim açıkcası. Size çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)