Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü ve Boşta Duran Kablo Hakkında Soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, motorum(gv250) 4 aydır yatıyordu bugün bir çalıştırayım yağını değiştireyim dedim kontağı çevirdim hiç bir şey olmadı, ışıklar dahi yanmadı. Akü bitmiştir diye düşünerek aküyü çıkardım. Çıkarırken boşta duran bir kablo gördüm, birkaç sorum var.

Bu kablo ne için bilgisi olan var mı? Takılı mı olmalı boşta durması mı gerekiyor?

Bu aküyü şarj mı ettirmeliyim, yoksa yenisini mi almalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kablonun devamı görünmüyor o yüzden bilemedim. Akü içinde bi ölçmek lazım

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    4 aydır hiç çalışmayan aküden hayır gelmez şarj etsende sağlıklı olacağını sanmıyorum. En temizi yenisini alman. Kabloya gelince motorun enjeksiyonlu mu karbüratörlü mu?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    akünüzü bir kere şarj ettirin, ve tekrar kendi kendine bitmezse ve şarj tutarsa kullanabilirsiniz.

boşta duran kablo motoru bilgisayara bağlamanızı sağlayan kablo olabilir, kabloyu takip edin nereye gittiğiniz söyleyin daha net yardımcı olabilelim.

Teşekkürler cevaplar için, haftasonu aküyü şarj için götüreceğim. Şarj edildi ve tekrar 12v gösterdi diyelim bu aküde sorun yok mu demek? Sıkıntılı ise akü mutlaka tam değer vermez diyebilir miyiz? Motora takmadan test etme şansım var mı yani onu merak ediyorum, bir yere giderim aniden biter rezil olmak istemiyorum. Kabloyu takip edemedim nereye uzanıyor diye ama veri okuma kablosu olma ihtimali mantıklı geldi. Servisten çıktığı halde bu şekildeydi, kimse açmadı akü yerini daha öncesinde.

Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 aydır hiç çalışmayan aküden hayır gelmez şarj etsende sağlıklı olacağını sanmıyorum. En temizi yenisini alman. Kabloya gelince motorun enjeksiyonlu mu karbüratörlü mu?
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünüzü bir kere şarj ettirin, ve tekrar kendi kendine bitmezse ve şarj tutarsa kullanabilirsiniz.

boşta duran kablo motoru bilgisayara bağlamanızı sağlayan kablo olabilir, kabloyu takip edin nereye gittiğiniz söyleyin daha net yardımcı olabilelim.
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kablonun devamı görünmüyor o yüzden bilemedim. Akü içinde bi ölçmek lazım

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı theVerge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevaplar için, haftasonu aküyü şarj için götüreceğim. Şarj edildi ve tekrar 12v gösterdi diyelim bu aküde sorun yok mu demek? Sıkıntılı ise akü mutlaka tam değer vermez diyebilir miyiz? Motora takmadan test etme şansım var mı yani onu merak ediyorum, bir yere giderim aniden biter rezil olmak istemiyorum. Kabloyu takip edemedim nereye uzanıyor diye ama veri okuma kablosu olma ihtimali mantıklı geldi. Servisten çıktığı halde bu şekildeydi, kimse açmadı akü yerini daha öncesinde.
    şarj edildiğinde durgun voltajı 12.8 olması lazım, ardından bazı testler uygulanabilir ama motor üstünde görmek en iyisi o testleri yapacak adamı bulmanız zor.

akü işi biraz karışık bir sürü değişken var o yüzden net bir şey öğrenmek zor denemek lazım. 1 hafta yattığında falan kendi kendine bitme riski var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)