Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin vanasını iptali muayenede sorun çıkartır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza5454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skyteam Bubby
    Merhaba, motorum 24 saat yattıktan sonra ilk çalıştırma çok zaman alıyordu. Belliki hortumdaki tüm benzin gece boyunca boşalıyor. 10dk tekrar yakıt gelmesini bekliyoruz. Bugün öyle boş boş bakarken benzin vanasından çok ciddi benzin aktğını gördüm. Bundan çıkıp karbüratöre giden hortumu direk benzin deposuna taksam bişey olur mu ? Motorumun müayenesi geldi bunu görüp bişey derler mi ?
    Rezerveyi soracaklar için; Depo ile vana uzak konumdalar. Deponun en dibinden tek hortum çıkıp 20cm gidip vanaya giriyor. Vanadanda çıkıp karbüratöre giriyor. Karbüratörde ekstra bir açma kapama vanası daha var. Karbüratörün bir parçası tek parça halindeler. Muayenede sorarlarsa bu vanayı göstersem "bakın buradanda yakıtı kesebiliyoruz" desem mesela. Yani şuan çift vana var yakıt hattında. Sanırsam rezerve mezerve yok bunda.
    Niye yeni vana almıyorsun diyecekler için; Vananın üzerinde tıkaçlar felan var. Kıskaçlar tamamen oksitlenmiş. O kısımda herşeyin değişmesi lazım aslında. Bunlardada sorun olabilir. Zaten çift vana olduğu için bu kısımla hiç uğraşmadan iptal etmek çok daha işime gelir.
    Motor: Skyteam Bubbly 50cc

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Resimde atayım.

Mavi ok gösterdiğim yerden benzin damla damla akıyor.

Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Eğer bariz bir damlama, akıntı, koku vs varsa ve bunu görevli fark ederse geçemezsin. Ama öyle özelikle gidip benzin vanasına bakmaz.
    forza5454 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Benzin ve benzinle ilgili ekipmanlar çok önemli konu bunu muayene için değil kendi güvenliğin için yaptırmalısın! Musluk, hortum ne gerekiyorsa yenisi ile değiştir zaten benzin damlatarak gerekli masrafı yapıyorsun.

Motosikleti
    Skyteam Bubby
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bariz bir damlama, akıntı, koku vs varsa ve bunu görevli fark ederse geçemezsin. Ama öyle özelikle gidip benzin vanasına bakmaz.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Bu sabah iptal ettim o vanayı şuan sızıntı felan yok bu şekilde geçer herhalde.

Motosikleti
    Skyteam Bubby
    Arkadaşlar merhaba, vananın bir tanesini iptal edeli 5 gün geçti. 3 Gün önce depoyu fulledim. Çok fena benzin kaçağı söz konusu. Bu seferde deponun şamandırası ve havalandırma vanası kenarlarından akıyor. Depodan 2 litre benzini geri çektik.

Mübarek motorun heryerinden benzin kaçıyor yahu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)