Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ püskürtmede sorun FI ışığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleykum motorum benelli tnt25 normalde gostergede sadece kontak ve elektirk acilinca yanan FI isigi motor calisir haldede yanmaya basladi ve marş tek seferde degil 2 3 kerede calistiriyor yolda kaldigim oldu bu sebepten 15dk bekledim sonra anca calisti elektrikli yakit puskurtme hatasi isigi oldugu yaziyor kilavuzda benelli kullanicisi veya anlayan varmi tam olarak nedir ve ne yapmaliyim maliyeti ne olur bilen yardimci olursa sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Aleyküm selam.
    Benelli kullanmıyorum ama benzer bir sorunla karşılaşmıştım.
    Motorun gaz yemesi değişti mi?
    Son zamanlarda benzin seviyesi düşük bir halde uzun süre kullandınız mı?

Evet hocam nokta atisi yaptiniz o olay olmadan once benzinlige direte direte gitmistim baya benzini kurutana kadar calistirdiydim

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motorlu araçlarda hiç bir zaman benzini dibine kadar kullanmayı önermezler, depodaki toz, kir pas, ne varsa, enjeksiyonlara gider ve hoş olmayan durumlar meydana gelir, bunlardan bazıları;

1- Enjekektörler tıkanabilir.
    2- Benzin pompası bozulabilir.
    3- Yakıt filtresi tıkanabilir.
    4- Daha da vahimi, bu elemanlardan kaçan maddeler bloğa ulaşırsa daha büyük saçmalıklar da meydana gelebilir.

Bütün bunlar yanmaya veya ateşlemeye engel teşkil edecek problemler, dolayısı ile söylediğiniz konunun sebebi muhtemeldir ki yukarıda ki sebeplerden bir veya bir kaç tanesi.

Sonuçta usta değiliz hasar tespiti yapmıyoruz burada, ama motosikletini bir ustaya göstersen fena olmaz.

Motosikleti
    YBR 250
    Akünün sağlam olduğunu varsayarsak benzin pompasına gelen voltajı ölçtürün, ardından pompanın basıncını. Kitapçıkta yazan değerlerden hangisi düşükse oraya yoğunlaşın.
    Muhtemelen basınç yeterli değildir yani pompa bozulmuştur, ama önce dediğim gibi ölçüm yapan bir yer bulun.
    Ben 1 sene önce aliexpressten 80 liraya alıp kendim takmıştım. Servis bunun çok daha yukarısında bir rakam vermişti (1300 + işçilik)

sagolun peki aliexpressten aldiginiz aletin adi nedir birde senin sorun nerdeymis nasil halletiniz acaba?

Motosikleti
    YBR 250
    "Benelli Fuel pump" şeklinde arayın, farklı farklı ürünler çıkabilir, kitapçıkta fotoğrafına falan bakın.

Ama önce sorunun burda olduğundan emin olun. Ezbere parça değiştirmek para ve zaman kaybı sonuçta.

Dediğim gibi ben pompayı yenisi ile değiştirerek hallettim sorunu. Muhtemelen içinde bir parça aşırı ısınmadan dolayı zarar gördü

evet hic calismiyor motor suan nabicam bilmiyorum en yakin motorcu 20km ��hayirlisi benim becericegim bisi degil sanirim baktirmam lazim cok sagolun

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Benzin pompasini ele almissiniz muhtemelen

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    karbüratörün gözünü seveyim ya.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörün gözünü seveyim ya.
    Karbüratörün sevilecek pek bir yanı yok. Onda da benzin pompası var. Mekanik tamiri daha basit kolay o kadar. Onda da fazladan yaktığın yakıtları toplasan zaten enjektör sistemini bulur. 2 sene içinde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)