Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites Kendiliğinden Düşüyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ygt47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT150
    Mondial 150kt 3. viteste devirli giderken bir anda kendiliğinden 2. vitese düşüyor motor öne yığılıyor ve bazende arka teker kitleniyor. Işıklarda boşa atıp durduğumda tekrar 1. vitese geçirmek için 2 kez basmak gerekiyor ilk basışta vitese geçmiyor 2. kez bastığıdma ancak geçiyor. Şanzımanda sorun olduğunu düşünüyorum. Motor 9bin km de her yağ değişiminde mıknatısın üstünde aşırı derecede birikmiş demir tozu oluyor. Ben şanzıman sorunlu diye düşünüyorum sizce sorun nerede ?

Ayrıca motor eskisi kadar hızlanamıyor 90 a bile zar zor çıkıyor vites geçerken titreme takur tukur seslerde cabası....

Şimdi ben bu lanet aleti tamirciye götürsem bana kaç para kitleyecek ?

Motoru bu haliyle satılığa çıkarsam sizce alan olurmu olursa ne kadara satabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Problemlerini yazarak satılığa çıkarabilir, bu süreç içerisinde uygun fiyata yaptırabilirsen ister ilanı kaldırırsın, alıcı çıkarsa da satarsın vs.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    200-300 falan tahmini masraf çıkar. Böylece satmaya kalkarsan alıcıya bağlı.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Vites dusmesinde hilallerde sorun olabilir,kendin sökebilirsen sök ben hic bi bilgim yokken söktüm YouTube de yabanci sitelerde var sökme videyolari ,hiz yapmamasi debriyaj dan kaynaklanabilir ,komple motor iner silindir piston dan sonra karter acilir dişlileri görürsün eğer ben bu motora daha binerim diyosan komple dişli grubu ve hilal grubu alir değiştirirsin,ama sökmeden önce tamirciye göster ne sorunu var kesin öğren uygun fiyat isterse yaptir

ygt47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT150
    Ben bu motorun ön, arka tekerlerini ve gidonunu söküp gövdesini eve taşımak istiyorum iki kişi acaba taşıyabilirmiyiz

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hiç denemedim

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites dusmesinde hilallerde sorun olabilir,kendin sökebilirsen sök ben hic bi bilgim yokken söktüm YouTube de yabanci sitelerde var sökme videyolari ,hiz yapmamasi debriyaj dan kaynaklanabilir ,komple motor iner silindir piston dan sonra karter acilir dişlileri görürsün eğer ben bu motora daha binerim diyosan komple dişli grubu ve hilal grubu alir değiştirirsin,ama sökmeden önce tamirciye göster ne sorunu var kesin öğren uygun fiyat isterse yaptir
    Hiç bir bilgin yokken motoru yardin .
    Vallahi helal olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı ygt47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu motorun ön, arka tekerlerini ve gidonunu söküp gövdesini eve taşımak istiyorum iki kişi acaba taşıyabilirmiyiz
    Hayretler içindeyim.
    Gücün kuvvetinde yerindeyse tekeri gidonu sokmeden de tasirsin tasirsin da evde ne yapacaksin

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Dostum sorun buyuk ihtimal sanzumandan kaynakli sokulup bakilir disliler degisebilur fakat sanzuman biraz lanet bir istir her usta yapamaz isinin ehli ustaya gitmende fayda olacaktir kendi basina yapabilecegin bir is degil

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı lokman33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir bilgin yokken motoru yardin .
    Vallahi helal olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Hayretler içindeyim.
    Gücün kuvvetinde yerindeyse tekeri gidonu sokmeden de tasirsin tasirsin da evde ne yapacaksin
    Zevk almak önemli işten,ve de kendine güven , yapılamayacak iş yok , pek alet edavatimda yoktu,8ve 10 lokma bile bulamadim,bizimkisi yoktan var etmek(hâşa tek yaratici Allahtır) Allen kafalı vidalari somunlu vidalara kaynatip öyle soktum motoru ,sonuçta topladim herşey tamam çalıştıramadım çünkü egzantirik ayarini yapamadim, tamirci aldi 10-20 lira tamamdir,maşallah tık tık

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Sana komple şanzıman göndereyim derdin bitsin dişli tırnakları gidik
    Yaparım dersen yardımcı olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)