Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

lastik havasının kendiliğinden şişmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial x treme max
    evet kardeşim işim yok şaka yapıyorum forumlarda ben başıma da böyle bir şey gelmedi. Yahu bu kadar niye insanlara güvensizsiniz anlamıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle hız/yarış bisikletlerine özel pompa ile yüksek bar hava basıncı basılmakta. 50 bar onlar için normal.

http://www.bisikletdernegi.com/?_Arg...fo,91,OdesisMc

Linki açıp bakarsan görürsün dostum

''• Yarış bisikletinde lâstik kesiti 20 mm’ye kadar düşürülür. Buna karşılık, jantın zarar görmemesi için lâstik basıncı 120 psi’ye kadar arttırılır.''
    50bar 290psi yapıyor ama 😁

Motosikleti
    mondial x treme max
    bar psi karışmış orda ya kusura bakma psi benim söylediğim değerler.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50bar 290psi yapıyor ama ��
    50 bar 725 psi ediyor

Neyse, arkadas bar'la psi'i karistirmis, olur oyle.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Sana genleşen bir şey var.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Dostum 2 ihtimal var
    Ya alet bozuk, sen de psikolojik olarak hava fazla gibi hissediyorsun.
    Ya da lastiğe hava basılmış.

Bence pompa bozuk. Başka benzinliğe gidip bakacaksın bu kadar basit.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Matematikten uzaklaşmışım baya =)

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    O benzincideki pompaların heralde kurulduğundan beri basınç kalibrasyonları yapılmıyordur, ver gazı yansın...

Sıcakken hava basılmış lastik soğuyunca 5 bar (fazla) fark yapar öyle fazla şişme gibi etki yapmaz.Siz birşeyleri yanlış ölçüyor veya yapıyor olabilirsiniz, ayrıca size garezi olan birinin gidip gizlice lastik şişirmesi daha amerikan korku film piyasasında işlenmemiş birşey

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı guvenandac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben hava makinesinde gördüğüm değerleri söylüyorum bende çok şaşırdım size burada insan gibi soru sordum.
    burada sallasam sizi trollesem ne kazanacağım ben neredeyse bir senedir üyeyim buraya ilk defa konu açıyorum.
    Batuhan k. iq testi istiyormuş foruma üyeliklerde adminler bir el atsın artık bu kadar kolay gerizekalılar üye olmasın. bizde bu sorunla karşılaştığımız buraya yazıp yardım istediğimiz için gerizekalı oluyoruz. Senden ricam git istediğin konuya gir buraya girme cevap yazma samimiyetime güvenmiyorsan herşey herkese mantıklı gelmek zorunda değil bakarsın ne saçma konu der geçersin niye yazıyorsun niye hakarete varan birşey yazıyorsun. Şimdi ben sana hakaret etsem polemiğe girsem ne kazanacaksın.

Zaten normal bir sorun olsa gider tamircide yaptırırım bu kadar değişik bir durum olunca hiç başına gelen biri oldu mu dedim. bir daha olursa söz çekip fotografını da buraya ekleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

benim içinde en büyük ihtimal birinin hava basıyor olması belki pompa bozuktur ama motorda bir gariplik olduğu kullanırken belli oluyor 100 psu değildir de 50-60 tır. Çünkü iki kere oldu ikisinde de yolda geziyordum yol tutuş inanılmaz düşmüştü bir gariplik olduğu kesindi. cevabınız için teşekkürler.
    Ben size demedim ama

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Tüm dünyada görevli mehdiyim, yalınız Türkiyede görevli değilim, kıvırma BatuhanK
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Bizde kıvırma olmaz yeğen. O yazımdan bir önceki mesaja kurulup yazmıştım ama kör kurşun önüne atlayanı vurdu

Motosikleti
    mondial x treme max
    arkadaşlar benim söylediğim değerler psi üzerinden. arkadaş bar demiş ben barın neye tekabul ettiğini falan bilmem konuştuğum değer psi üzerinden tekrar söylüyorum.

bizde hiç olmaz merak etme. kimsenin İQ değerini yargılamakta sana bana düşmez.

forumda böyle şeyler yazmak hoş değil yani buraya elbet değerli değersiz mesnetli mesnetsiz bir sürü bilgi yorum geliyor hoşuna gidene cevap ver gitmeyene ver kimse zorla yazdırmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O benzincideki pompaların heralde kurulduğundan beri basınç kalibrasyonları yapılmıyordur, ver gazı yansın...

Sıcakken hava basılmış lastik soğuyunca 5 bar (fazla) fark yapar öyle fazla şişme gibi etki yapmaz.Siz birşeyleri yanlış ölçüyor veya yapıyor olabilirsiniz, ayrıca size garezi olan birinin gidip gizlice lastik şişirmesi daha amerikan korku film piyasasında işlenmemiş birşey
    bu kadar ilginç olmasaydı zaten tamirciye yada lastikçiye giderdim. bu sadece bir kez başıma gelmedi ikisinde de farklı istasyona gittim zaten o değerleri görünce gözlerime inanamadım.

şunu es geçiyorsunuz sürüşte bir bozukluk olmasa zaten ben lastik havasına gidip özellikle bakmam zaten elleyincede taş gibi olmuştu ve motor yolda çok çok çok rüzgar yiyormuşçasına geziyordu. Nedenini bilemiyorum keşke bilsem çünkü çok riskli bir durum belki başına gelebilecek bir durumdur herkesin dikkat ederiz.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    İnsanlar dalga geçse de aslında cevap verilmiş. Lastik basıncının 2 kat, 3 kat artışının doğal bir açıklaması yok.

Sen eminim diyorsan kimse buradan bir şey diyemez, demek ki motoruna birileri fazladan hava basıyor, başka hiç bir açıklaması yok.

Alıntı guvenandac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim söylediğim değerler psi üzerinden. arkadaş bar demiş ben barın neye tekabul ettiğini falan bilmem konuştuğum değer psi üzerinden tekrar söylüyorum.

bizde hiç olmaz merak etme. kimsenin İQ değerini yargılamakta sana bana düşmez.

forumda böyle şeyler yazmak hoş değil yani buraya elbet değerli değersiz mesnetli mesnetsiz bir sürü bilgi yorum geliyor hoşuna gidene cevap ver gitmeyene ver kimse zorla yazdırmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

bu kadar ilginç olmasaydı zaten tamirciye yada lastikçiye giderdim. bu sadece bir kez başıma gelmedi ikisinde de farklı istasyona gittim zaten o değerleri görünce gözlerime inanamadım.

şunu es geçiyorsunuz sürüşte bir bozukluk olmasa zaten ben lastik havasına gidip özellikle bakmam zaten elleyincede taş gibi olmuştu ve motor yolda çok çok çok rüzgar yiyormuşçasına geziyordu. Nedenini bilemiyorum keşke bilsem çünkü çok riskli bir durum belki başına gelebilecek bir durumdur herkesin dikkat ederiz.
    Forumu bana anlattığın için teşekkür ederim
    Ulan adamı savunalım dedik bize sallıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)