Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ustalar acil bilgi lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 125R
    Öncelikle selamın aleyküm dostlar

Şimdi sorum şu arka dış lastiğimin dişleri resmen yok. yani bizim tabirimizle arka lastik (KABAK) şimdi dış lastik alıcam kafama takılan şu aynı lastikten alsam şimdiki kabak olan dış lastiğiyle yaptığım hız yeni aldığım lastikte artar mı yoksa aynı mı kalır ? (18 inç jant)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks titanic 150 2012
    Ve aleyküm selam,
    lastik hızı etkilemez yol tutuşunu ve frenlemeyi etkiler aynı veya farklı bir lastik(motoruna uyumlu) alsan da hızında bir değişiklik olmaz.Sadece yolu daha iyi tutacağı için ilk kalkış ve hızlanmada etkili olur fakat son hız aynı kalır.

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 125R
    Alıntı ReD_DaYs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve aleyküm selam,
    lastik hızı etkilemez yol tutuşunu ve frenlemeyi etkiler aynı veya farklı bir lastik(motoruna uyumlu) alsan da hızında bir değişiklik olmaz.Sadece yolu daha iyi tutacağı için ilk kalkış ve hızlanmada etkili olur fakat son hız aynı kalır.
    Cevap verdiğin için teşekkürler dostum demek istediğimi ben biraz abuk subuk anlattım galiba mesela motorum kalkışta badanaj çekerek kalnıyor virajlara girdiğimde arka taraf az olarak kayıyor bunu hissediyorum yani demek istediğim tam anlamıyla şu yeni lastik yolu daha iyi tutacağı için hızda bir değişiklik olur mu son sürat kalkış vites arası devirlerde falan

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Teorik olarak hız biraz artar ama km saatinde bunu göremezsin.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı TolgaReis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    badanaj çekerek kalnıyor
    Demek badanaj hmm

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 125R
    bazı arkadaşlar hızı biraz düşer dedi mantık olarak artması gerek bana kalırsa neden derseniz dişler yolu tutacağı için boşa dönme olmıyacak ve hız son süretinede etki edecek bu yüzden kafama takıldı size sormak istedim ustalar hadin cevaplayın

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Teker boşa dönse spin atıp düşmen lazım. Düz yolda son hızını etkilemez ama virajlara daha rahat gireceğin için virajlardaki hızın artar.

Motosikleti
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek badanaj hmm
    Hemen yüzüne vurmayalım diye ses çıkartmadım. Muhtemelen Tolga arkadaşımız da patinaj yazacaktı ama o sırada ağzı dolu olduğu için böyle yazmak zorunda kaldı.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen yüzüne vurmayalım diye ses çıkartmadım. Muhtemelen Tolga arkadaşımız da patinaj yazacaktı ama o sırada ağzı dolu olduğu için böyle yazmak zorunda kaldı.
    bende doğuluyum bizim orda badanaj derler eğlenecek başka birşey bulun.
    UNdocab bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Muhtemelen Tolga arkadaşımız da patinaj yazacaktı ama o sırada ağzı dolu olduğu için böyle yazmak zorunda kaldı.
    Bi nasil bir usluptur? Sizi cevrenizdekilere saygiya davrt ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta Anadolu'da da badanaj denir.
    Mengu16 ve A.Türker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsterseniz uzaylı olun, fark etmez. Bunun doğrusu patinajdır. Etrafımda bu kadar çok eğlenecek vatandaş varken kendimi neden yorayım? Siz zahmet edin de dilinizi düzeltin, komik olmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------[/SIZE]

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi nasil bir usluptur? Sizi cevrenizdekilere saygiya davrt ediyorum.[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]
    Sizin o laftan ne anladığınızı tahmin ediyorum ama benim aklım belimden aşağıda olmadığı için öyle bir şey kastetmemiştim. Beni hiç bir şeye davet etmenize gerek yok, ben zaten oradayım.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    İsterseniz uzaylı olun, fark etmez. Bunun doğrusu patinajdır. Etrafımda bu kadar çok eğlenecek vatandaş varken kendimi neden yorayım? Siz zahmet edin de dilinizi düzeltin, komik olmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------[/SIZE]

Sizin o laftan ne anladığınızı tahmin ediyorum ama benim aklım belimden aşağıda olmadığı için öyle bir şey kastetmemiştim. Beni hiç bir şeye davet etmenize gerek yok, ben zaten oradayım.
    ben senin anladığın dilden de konuşmayı bilirim. forumda kaos yaratmaktan başka amacın yok.
    Mengu16 bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar Burası TDK formu değildir,

Sizi Dost Arkadaş bilmiş soru sormuş,
    Ve siZde BELKİ YARDIMCI EDEBİLECEK BİRİSİNİZ DİYE CEVAP BEKLEMEKTE,

Bu yaptığınız terbiyesizliktir,

Gerçekten ayıp yapmayın,
    Dil ile dalga geçilmez,
    Şive diye bişiy var,
    Doğulu,,,
    Trakyalı,
    Egeli hepsi farklı telaffuzlarda bulunabilirler...
    Mengu16 ve mehmetenis bunu beğendiler.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Yazma dili aynıdır gençler. Kimsenin konuşması ile dalga geçilmez. Yalnız herkes okulda aynı şekilde yazmayı öğrenir. Şive dil ile ilgili bir şeydir. Badanaj yazmış arkadaş. Komik gelmiş gülmüşler. E olur öyle. Yazarken biz de yuvarlayıp yazıyoruz konuşma diliyle bazen. Komik gelince gülebilirsiniz sıkıntı yok.

Motosikleti
    Terbiye ve saygi sahibi "insan" digerleriyle dalga gecmez, asagilamaz. Sizin aklinizin nasil calistigini tahmin ediyorum ve goruyorum ki cevap vermeye bile layik degilsiniz. Istediginiz kadar zirvalayin bu saatten sonra muhatap degiliz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazma dili aynıdır gençler. Kimsenin konuşması ile dalga geçilmez. Yalnız herkes okulda aynı şekilde yazmayı öğrenir. Şive dil ile ilgili bir şeydir. Badanaj yazmış arkadaş. Komik gelmiş gülmüşler. E olur öyle. Yazarken biz de yuvarlayıp yazıyoruz konuşma diliyle bazen. Komik gelince gülebilirsiniz sıkıntı yok.
    Hakli olabilirainiz ama herkesten İstanbul Türkçesi ile konusmasini beklemek mumkun degil. Komik gelebilir. Laz sivesi de bana cok eglenceli gelir ancak bu o siveyi kullananlarla dalga gecip asagilama hakki vermez.
    Mengu16 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Hangi operatör ?
    Yöre - CELL

88 yılında ilk geldiğimde hiç anlamadığım ama şimdi sempati duyduğum hatta yer yer kullandığım yöre-CELL den bir kaç cümle.

Harsıkmacasanız aaşamıla gelin gedinde kertelimining hoyn..!!

Meali:
    (Sinirlenmeyecekseniz akşam gelin kertik oynayalım.
    Kertik= Okey taşlarıyla oynan bir oyun 101 gibi)

Naha patanı ayrılasıca (yada döklü qalasıca), tefek yapraamı yen sen niyen endeni ayen...

Meali:
    Bacakları ayrılasıca, üzüm yaprağımı yiyeceksin sen ne yapacaksın elindekini..

AYEN = Lafa girerken yada cümlenin son kelimesi olarak tamamlayıcı görevi gören bir söz.

Ayen bizimoğlan tanı bakan şura hile.

Ayen neci bu..?

Gibi..

Seviyorum..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terbiye ve saygi sahibi "insan" digerleriyle dalga gecmez, asagilamaz. Sizin aklinizin nasil calistigini tahmin ediyorum ve goruyorum ki cevap vermeye bile layik degilsiniz. Istediginiz kadar zirvalayin bu saatten sonra muhatap degiliz.
    Bu saatten önce muhatap olduğumuzu da nereden çıkarttınız sayın konfüçyus? Cehaleti ile övünen "insanlar" herkesten alay görmeye mahkum ve müstahaktırlar. Benim aklımın nasıl çalıştığını tahmin edebilmek için önce sizinkinin çalışması gerekir, ki örneklerden görüldüğü kadarıyla bu biraz şüpheli. İyisi mi benimle aşık atmaya kalkışacağınıza siz aklınızı başınıza toplayın ve başkalarına bulaşmadan önce kendinizi adam edin.

Motosikleti
    "Edepli edebinden susar, edepsiz de ben susturdum sanirmis" edepsizlikte sinir tanimayan ve hakarete kadar giden sozlerinizi misliyle iade ediyorum size @etarhan.

Bir cok varyasyon yazdim ama hepsini sildim. Cunku anlayacak kimse yok... dolayisiyla hz. Mevlana'dan alinti yaptim. Anlarsaniz tabi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Yeni lastik takılınca son sürat artmaz, hızlanma süresi kısalır.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    yeği nastik dahınca daha şip gedersin hemide badanaj çekmez la.

(bilin bakalım bu kelimeler nerenin şivesi)

bence arkadaşın patinaj yerine badanaj demesinde hiçbir mahsur yok herkes kendi şivesiyle konuşurda yazarda kim engelleyebilirki

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)