Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ustalar acil bilgi lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeği nastik dahınca daha şip gedersin hemide badanaj çekmez la.

(bilin bakalım bu kelimeler nerenin şivesi)

bence arkadaşın patinaj yerine badanaj demesinde hiçbir mahsur yok herkes kendi şivesiyle konuşurda yazarda kim engelleyebilirki
    Kimsenin hiç bir şeyi engellediği yok. Ama doğrusunu gösterince de insan gibi karşılamak lazım, yoksa iş çığrından çıkar. Eğer Türkçe konuşacaksak Türkçe konuşalım. Bence böyle, sence şöyle diye diye tarihin en güzel dillerinden birinin içine zaten edebileceğimiz kadar ettik. Yetmedi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni lastik hızını düşürür ama ne kadar olur bilemem
    Eğer hız yapmak istiyorsan lastiklerin tırtıklı kısmını kesip temizlemen lazım fakat freni unut

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Aşınmış artık "kabak" diye tabir edilen lastik yerine yeni bir lastik takarsanız hızınızından ziyade yol tutuşunuz artar. Bu da yola tutunma performansını artırıp daha güvenli bir sürüş sağlar ki canınızı kurtarabilir bu durum.

Yazı diline gelince, bir kelimenin doğrusunu öğrenmek veya hata yapınca kusura bakmayın bilmiyordum veya dilim sürçtü demek ise olgunluk kazandırır.

Saygılar sevgiler

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin hiç bir şeyi engellediği yok. Ama doğrusunu gösterince de insan gibi karşılamak lazım, yoksa iş çığrından çıkar. Eğer Türkçe konuşacaksak Türkçe konuşalım. Bence böyle, sence şöyle diye diye tarihin en güzel dillerinden birinin içine zaten edebileceğimiz kadar ettik. Yetmedi mi?
    konu Türkçe konuşmak değil tarihe bakın herkes kendi yöresel şivesini kullanıyor, yıl 2015 Türk vatandaşı olupta tek kelime Türkçe bilmeyen vatandaşımız var buna cevabınız ne olacak merak ediyorum. herkes bildiği gibi konuşsun, kaldıki vatandaş zaten farklı bir lisanda yazmamış
    metni okuyan herkes badanaj- patinaj aynı anlama geldiğini bilir ama sizin gönlünüzden geçen sözlük dili olsun istiyorsunuz hepimiz öyle olsun isteriz ama olurmu? olmaz
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi operatör ?
    Yöre - CELL

88 yılında ilk geldiğimde hiç anlamadığım ama şimdi sempati duyduğum hatta yer yer kullandığım yöre-CELL den bir kaç cümle.

Harsıkmacasanız aaşamıla gelin gedinde kertelimining hoyn..!!

Meali:
    (Sinirlenmeyecekseniz akşam gelin kertik oynayalım.
    Kertik= Okey taşlarıyla oynan bir oyun 101 gibi)

Naha patanı ayrılasıca (yada döklü qalasıca), tefek yapraamı yen sen niyen endeni ayen...

Meali:
    Bacakları ayrılasıca, üzüm yaprağımı yiyeceksin sen ne yapacaksın elindekini..

AYEN = Lafa girerken yada cümlenin son kelimesi olarak tamamlayıcı görevi gören bir söz.

Ayen bizimoğlan tanı bakan şura hile.

Ayen neci bu..?

Gibi..

Seviyorum..
    akdeniz şivesi gibi geldi bana

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bu arada profilinize baktım tarihin en güzel ismi "" şimşir tarak"" kaliteli bir trol olduğunuzu anladım meğer bize Türkçe konuşmayı öğreten kişinin mesleği neymiş gerisine siz bakın. mütekait yazıyor
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada profilinize baktım tarihin en güzel ismi "" şimşir tarak"" kaliteli bir trol olduğunuzu anladım meğer bize Türkçe konuşmayı öğreten kişinin mesleği neymiş gerisine siz bakın. mütekait yazıyor
    "Belki mesleğini yazarken "ağzı doludur" o yüzden öyle olmuştur" demiyorum.

bu arada konu amacından saptı. Buna parça edildiğim için konu sahibinden özür dilerim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)