Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

castrol actevo 20w40

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sallama diyor yaa. görme özürlü müsün kardeşim? attığım fotoğrafa baksana. deli midir nedir millet yaa kanıt gösteriyorsun sallama diyor. iyilik yapmak yaramıyor. git istediğini koydur kendine. dediğin yere sen baksana bir 20w40 görebiliyor musun?
    Be aklı evvel ha 20w-40 ha 20w-50 ne farkeder. Cahilsin sus bari adam sansınlar. Belli etme aç oku bişeyler öğren.
    Kırmızı kırmızı saf gibi yazmışsın. Tabiki saçmaladığından bizde burda düzelttik. Ama sende bu eziklik olduğu sürece ebedi düzelmezsin.
    Boşuna daha sallayıp kendine dahada güldürme...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

tabi sen gene anlamayacksın. dur bilal e anlatır gibi anlatayım.
    bak bu senin yazın. ne demişsin "kullanım kitapçığında 20-40 yağ koyun yazmıyor".

ben ne demişim. sallama aç kullanım kılavuzunu 11. sayfaya bak. bak resmini de koyuyorum.

tabi sen bakmadan sallamaya devam ettin. yada 20w-40 ile 20w-50 nin arasında hemen hemen hiç fark olduğunu bilmeyecek kadar cahilsin. oda bir ihtimal elbet.
    bak resmini de koyuyorum. daha da anlamazsan.... git kendini öleceğin bir yükseklikten aşağı at. insanlığa faydan olsun
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    abi ben bajaj servisinde 20w40 actevo koyulduğunu gördüm. sonradan başka bir servise ki bu servis çok beğenilen bir servis. oraya gittim ve sordum pulsara 20w40 actevo koyulur mu dedim. aslında koyulabilir ama koyulmasa daha iyi dedi. bi iki hafta sonra gittim bu kez kendisi pulsara bu yağı koydu. şimdi neye inanmam gerek. ayrıca discover için kılavuzda 20w40 falan yazmıyor.

http://i.hizliresim.com/0qnRWZ.png
    hani öyle bir yazmışsın ki ben 5-30 falan çıkacak sandım :D 2*w50 yazıyor çokmu fark var anlayamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli bilinmis markalarin 20w50 yagi varmiki ben aradim bulamadim.
    repsolde 20w40 gördüm. birde motulde 20w50 gördüm ama onu bmw 750 gs e koyarken gördüm o ayrı

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani öyle bir yazmışsın ki ben 5-30 falan çıkacak sandım :D 2*w50 yazıyor çokmu fark var anlayamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

repsolde 20w40 gördüm. birde motulde 20w50 gördüm ama onu bmw 750 gs e koyarken gördüm o ayrı
    sen ne biçim adamsın yaa. benim hakkımda böyle konuşamazsın. senin seviyene inmem ben o zaman her türlü yağ konulabilir senin mantığınla. mühendis geri zekalı olduğundan 20w50 demiş. sen de kalkmışsın arasında ne fark var yazıyorsun. resim koyuyorum diyorsun bre kör ben ilk mesajımda koydum zaten daha ne ötüyorsun burda hadi arkadaşlar bütçenize en uygun olan yağı koyun nasılsa hiçbiri arasında fark yokmuş arkadaş diyor o yağın kutusuna bir bak üzerinde scooter resmi var zaten. bilmediğin ortaya çıkıyor. servis bana koyulmasa daha iyi diyor sen hala çok biliyor gibi konuşuyorsun.

Motosikleti
    sen ne biçim adamsın yaa. benim hakkımda böyle konuşamazsın. senin seviyene inmem ben o zaman her türlü yağ konulabilir senin mantığınla. mühendis geri zekalı olduğundan 20w50 demiş. sen de kalkmışsın arasında ne fark var yazıyorsun. resim koyuyorum diyorsun bre kör ben ilk mesajımda koydum zaten daha ne ötüyorsun burda hadi arkadaşlar bütçenize en uygun olan yağı koyun nasılsa hiçbiri arasında fark yokmuş arkadaş diyor o yağın kutusuna bir bak üzerinde scooter resmi var zaten. bilmediğin ortaya çıkıyor. servis bana koyulmasa daha iyi diyor sen hala çok biliyor gibi konuşuyorsun.

http://i.hizliresim.com/mP6pA4.jpg
    bi dakika ama ben senin hakkında ne dedimde bana sarıyosun anlamadım. kimin neyi yazdığına dikkat et öyle alıntı yap kardeşim.

Motosikleti
    bi dakika ama ben senin hakkında ne dedimde bana sarıyosun anlamadım. kimin neyi yazdığına dikkat et öyle alıntı yap kardeşim.
    alıntı yapmamıştım aslında özür dilerim. direk yazmıştım ama nedense alıntı olmuş. kusuruma bakma
    storm_shadow bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kitapciginizda Yag indisi olarak API SE belirtilmis.
    SE ve uzeri tum markalardan kullanabilirsiniz.
    Belirttiginiz PO marka yagin API indisi SG dir. Bu durumda SE den bir tik daha iyi yag demektir. Kullanabilirsiniz.
    10W30 veya 5w30 gibi ibareler ise ilk calistirma sirasinda cevre sicakligindan etkilenme ve koruma katsayisini gosterir.
    20W ile baslayan yaglar -10 cevre sicakligi varken yagin API SE standardina gore akiskanligi saglar ve materyale beklenen korumayi yapar demektir.

Motosikleti
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapciginizda Yag indisi olarak API SE belirtilmis.
    SE ve uzeri tum markalardan kullanabilirsiniz.
    Belirttiginiz PO marka yagin API indisi SG dir. Bu durumda SE den bir tik daha iyi yag demektir. Kullanabilirsiniz.
    10W30 veya 5w30 gibi ibareler ise ilk calistirma sirasinda cevre sicakligindan etkilenme ve koruma katsayisini gosterir.
    20W ile baslayan yaglar -10 cevre sicakligi varken yagin API SE standardina gore akiskanligi saglar ve materyale beklenen korumayi yapar demektir.
    kafam iyice karıştı benim şimdi.. şimdi bu 20w40 actevo bu motor için doğru yağmı oluyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

alıntı yapmamıştım aslında özür dilerim. direk yazmıştım ama nedense alıntı olmuş. kusuruma bakma
    arada olur öyle şeyler takma kafana ;)
    enescanatar bunu beğendi.

Motosikleti
    kafam iyice karıştı benim şimdi.. şimdi bu 20w40 actevo bu motor için doğru yağmı oluyor ?
    benim görüşüm doğru değil kullanım kılavuzunda öncelikli koyulması gereken ve alternatifler belirtilmiş. tavsiyem o yağın koydurulmamasıdır. bajaj servisi bana koyulmasa daha iyi dedi üstüne daha fazla söz söylemeye gerek yok bence.

bilgi: castrol 10w40 yağın litresi 28 tl civarından. 20w40 actevo ise 17 lira çoğu yerde. ve actevonun kutusunun üzerinde scooter resmi var. öncelikli olarak neyde kullanılması gerektiği üzerindeki resimden belli diye düşünüyorum

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012

http://i.hizliresim.com/mP6pA4.jpg
    sen ki kullandığın motorun (bajaj) mühendislerine gerizekalı diyecek zekada olup, benim yazımdan "o zaman her türlü yağ konulabilir senin mantığınla" gibi, sırf polemik yaratma amaçlı, saçma sapan bir sonuç çıkaran, okuduğunu anlamayan, düşündüğünü yazamayan hulusi. ben sana artık hayatta bir cevap yazmam.
    zaten resimli olarak yukarıki mesajımda koydum. ama doyarmısın ? doymazsın.
    artık cahil bataklığında kendin bat kardeş.
    benden bukadar.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    benim görüşüm doğru değil kullanım kılavuzunda öncelikli koyulması gereken ve alternatifler belirtilmiş. tavsiyem o yağın koydurulmamasıdır. bajaj servisi bana koyulmasa daha iyi dedi üstüne daha fazla söz söylemeye gerek yok bence.

bilgi: castrol 10w40 yağın litresi 28 tl civarından. 20w40 actevo ise 17 lira çoğu yerde. ve actevonun kutusunun üzerinde scooter resmi var. öncelikli olarak neyde kullanılması gerektiği üzerindeki resimden belli diye düşünüyorum
    kalın yağ pek iyi olmaz dedi arkdaşlar önce ben o yüzden tereddüt ettim hemen gittim mobil 15w50 aldım hoş oda 40 liraya yakındı. sonuşta ikiside 20 numara yağ ikiside kalın. motosiketin sesinide azalttı, viteslerde yumuşadı güzel oldu ama dediğim gibi kalın yağ heryere ulaşmaz pek yağlamaz dediler tırstım açıkcası :S

Motosikleti
    kalın yağ pek iyi olmaz dedi arkdaşlar önce ben o yüzden tereddüt ettim hemen gittim mobil 15w50 aldım hoş oda 40 liraya yakındı. sonuşta ikiside 20 numara yağ ikiside kalın. motosiketin sesinide azalttı, viteslerde yumuşadı güzel oldu ama dediğim gibi kalın yağ heryere ulaşmaz pek yağlamaz dediler tırstım açıkcası :S
    sen o arkadaşlara bakma. ben motul 20w50 aldım 10.000 bakımında koyacağım az kaldı. kullanım kılavuzu ne diyorsa ona uy. koyduğun yağ kılavuzda varsa için rahat olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ki kullandığın motorun (bajaj) mühendislerine gerizekalı diyecek zekada olup, benim yazımdan "o zaman her türlü yağ konulabilir senin mantığınla" gibi, sırf polemik yaratma amaçlı, saçma sapan bir sonuç çıkaran, okuduğunu anlamayan, düşündüğünü yazamayan hulusi. ben sana artık hayatta bir cevap yazmam.
    zaten resimli olarak yukarıki mesajımda koydum. ama doyarmısın ? doymazsın.
    artık cahil bataklığında kendin bat kardeş.
    benden bukadar.
    :D ordan benim mühendise gerizekalı dediğimi çıkardın ya harbiden güldürdün beni teşekkür ederim :D

Motosikleti
    sen o arkadaşlara bakma. ben motul 20w50 aldım 10.000 bakımında koyacağım az kaldı. kullanım kılavuzu ne diyorsa ona uy. koyduğun yağ kılavuzda varsa için rahat olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

:D ordan benim mühendise gerizekalı dediğimi çıkardın ya harbiden güldürdün beni teşekkür ederim :D
    kardeş 38 lira verdim. az kullanayım bari kıyamam ben buna şimdi :D ha bu arada 5000 de hangi yağı koydular senin pulsara?

Motosikleti
    kardeş 38 lira verdim. az kullanayım bari kıyamam ben buna şimdi :D ha bu arada 5000 de hangi yağı koydular senin pulsara?
    15w50 kılavuzda yer alıyor zaten onda bi sorun yok devam edebilirsin 5000 bakımında würth 10w40 koyuldu.

Motosikleti
    15w50 kılavuzda yer alıyor zaten onda bi sorun yok devam edebilirsin 5000 bakımında würth 10w40 koyuldu.
    anam ben onu göremedim ya :D valla yazıyormuş az önce baktım tekrar. sorma ya banada 10w40 koydular ilk bakımda actevoyu koyan servis cidden canımı sıktı. birde 5000 km sonra gel dedi bir sonraki bakımda yani hayret!!

Motosikleti
    ben öyle yaptım 5000 de würth koyuldu diğer değişim 10000 de olacak. ara yağ değişimi yapmadım. isteğine bağlı istersen ara değişim yapabilirsin. kaliteli yağ koyulursa bence bajajın dediğine uymamızda sıkıntı yok

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kalýn yað pek iyi olmaz dedi arkdaþlar önce ben o yüzden tereddüt ettim hemen gittim mobil 15w50 aldým hoþ oda 40 liraya yakýndý. sonuþta ikiside 20 numara yað ikiside kalýn. motosiketin sesinide azalttý, viteslerde yumuþadý güzel oldu ama dediðim gibi kalýn yað heryere ulaþmaz pek yaðlamaz dediler týrstým açýkcasý :S
    Aciklama
    20W 50 kodundaki W winter yani kis kisaltmasidir
    yagin sogukta en kalin 20 numara ozelliginde
    oldunu gosteir 50 ise normal kalinligidir

Yaz gununde 10w50 de 20w50 ayni sayilir
    Ama kisin sogukta 10 w ilk calistirma sirasinda daha akiskan ve nispeten daha koruyudur

Acteco mineral yagdir ve benim motorda cok cabuk ozelligini yitirdigindenn tercih etmedigim bir yagdir
    200,300 km sonra. Vitesler sertlesti vs vs.
    umarim soruna biraz isik tutabilmisimdir
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aciklama
    20W 50 kodundaki W winter yani kis kisaltmasidir
    yagin sogukta en kalin 20 numara ozelliginde
    oldunu gosteir 50 ise normal kalinligidir

Yaz gununde 10w50 de 20w50 ayni sayilir
    Ama kisin sogukta 10 w ilk calistirma sirasinda daha akiskan ve nispeten daha koruyudur

Acteco mineral yagdir ve benim motorda cok cabuk ozelligini yitirdigindenn tercih etmedigim bir yagdir
    200,300 km sonra. Vitesler sertlesti vs vs.
    umarim soruna biraz isik tutabilmisimdir
    o zaman enesin dediği gibi, kaliteli bir 20w50 yazın işimizi görecek gibi görünyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

kardeşim fiyatı ne bu motul 20w50 nin?

Motosikleti
    o zaman enesin dediği gibi, kaliteli bir 20w50 yazın işimizi görecek gibi görünyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

kardeşim fiyatı ne bu motul 20w50 nin?
    litresi 50 tl civarı
    storm_shadow bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    20w50 yerine 10w40 yada 10w50 daha iyi olur bence
    castrol power 1 racing 10w50 litresi de 25 tl
    Ben aldim ama daha denemedim

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    bahsi geçen yağ (bugün baktım) castrolün en ucuz 4 zamanlı motosiklet yağı. Servisin onu tercih etmesi bundandır. 10-40 castrol 4t yap 32 tl iken bu actevo 17 tl gibi bir rakamdı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)