Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

V-strom Dl650 Marş basmama. Soğukta arttı. Videolu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bu videoda akü bitik onu görüyorum

benim de bi problemim var akü canavar gibi ama dün ilk defa 1-1.5 dk marşa bastım çalışmamakta ısrar ettti. marş motoru dönüyor hava -3 derceydi. zar zor çalıştırdım. jikleyi biraz fazla çekip boğmuş olabilirim diye düşündüm. bu akşam daha dikkatli çalıştıracağım bakalım yine yapacak mı
    beko12345 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Aynı sorun ile 3 gündür uğraşıyorum.Gece eve dönerken çalışıyor sabah marşa basıyorum gıyy edip almıyordu.Aküyü değiştirdik sorun kalktı sabah basıp marşa geldım.Kısa mesafe bir yere gittim döndüğümde düğmeye basıyorum kesinlikle çıt yok.Boşa alıp basıyorum tık yok.Kesinlikle çalışmadı.Ustamı aradım adam geldi marşa bastı zınk diye çalıştı makine.Şimdi tamirciye götürdüm bırakıp geldım.Dediği marş motoru akü de hiç problem yok.Debriyaj müşürü sıkıntı olabilir abi onu değiştiricem.Okey dedim en azından değişmiş olur.Bu soğuklar girdiğinden beri makinalar kafayı yedi.Izdırap olmaya başladı.
    Geçmiş olsun tekrar..
    beko12345 bunu beğendi.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bide sis farıda görüyorum avatarında ama küçük olduğu için emin değilim

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Sendeki ilk sorun akü dostum. Kışa girerken (arabaların bile) akülerimizi tam şarj ettirmemiz gerekir. Şarj makinası ile yapılan şarj çalışma anındaki şarjdan daha etkili oluyor. Uzun süre yatacak motorların da akü kablosunu sökmek lazım ki şarj kaçırmasın. Kısa zamanda akünü şarj ettirip tekrar dene bence.

2- Aynı anda hem marşta da sorun olmuş olabilir, belki de marşın zaten sorunluydu ve zor çalıştırıyordu, bu sebeple akünü yordu bitirdi. Akünü değiştirdikten sonra duruma gene bakarak olup gerekirse "bir şey daha değişmeli" diyen ustaya tekrar gösterebilirsin.

3- Acil durum elektrik kesme anahtarına gelince (kırmızı düğme). Ben onu kullanmaktan kaynaklı bir sorun hiç duymadım ve 10 yıldır kendim de yaşamadım. Devamlı motoru ordan kapatırım. Zaten en önce can güvenliğimiz geldiği için mutlaka herkese de motoru ordan kapatmasını öneririm. Bu anahtarın esas amacı düşme anında hemen elektriği keserek motoru kapatmak, böylece olası ekstra yaralanmalardan kendimiz koruyabilmektir. Ama devamlı olarak motoru ordan kapatarak kendimize bir refleks, alışkanlık kazandırmazsak kaza anı heyecanı ile bunu uygulayamayız.
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu videoda akü bitik onu görüyorum

benim de bi problemim var akü canavar gibi ama dün ilk defa 1-1.5 dk marşa bastım çalışmamakta ısrar ettti. marş motoru dönüyor hava -3 derceydi. zar zor çalıştırdım. jikleyi biraz fazla çekip boğmuş olabilirim diye düşündüm. bu akşam daha dikkatli çalıştıracağım bakalım yine yapacak mı
    İlginç. V-strom türkiye forumuna sordum. Orda bir kullanıcı kesinlikle akü ile alakalı değil senin problemin dedi. Fakat burda bukadar kişi akü diyince daha çok aklıma yattı.
    Alıntı serkanksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun ile 3 gündür uğraşıyorum.Gece eve dönerken çalışıyor sabah marşa basıyorum gıyy edip almıyordu.Aküyü değiştirdik sorun kalktı sabah basıp marşa geldım.Kısa mesafe bir yere gittim döndüğümde düğmeye basıyorum kesinlikle çıt yok.Boşa alıp basıyorum tık yok.Kesinlikle çalışmadı.Ustamı aradım adam geldi marşa bastı zınk diye çalıştı makine.Şimdi tamirciye götürdüm bırakıp geldım.Dediği marş motoru akü de hiç problem yok.Debriyaj müşürü sıkıntı olabilir abi onu değiştiricem.Okey dedim en azından değişmiş olur.Bu soğuklar girdiğinden beri makinalar kafayı yedi.Izdırap olmaya başladı.
    Geçmiş olsun tekrar..
    Teşekkür ederim. Şöyle tam olarak ne olduğu belli olmayan problemleri hiç sevmiyorum. Bin tane ihtimal var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı Artes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide sis farıda görüyorum avatarında ama küçük olduğu için emin değilim
    Sis farım var.
    Çakarlarımda var.

Fakat sisleri özellikle yakmıyorum. Kapalı tutuyorum hep.
    Aküyü zorlamasın diye.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    acaba hakkaten akü olmayabilir mi ya? diye videoyu tekrar izledim başka bişey olması mümkansızca çünkü tüm belirtiler akü olduğuna dair. defalarca arabada (ses sistemi yüzünden) iki üç kere de motosiklette aküm bitti. olan olay aynısı.

özellikle tekrar izlediğimde sese değil göstergelere dikkat ettim. komple elektriği kesiyor marşa bastığında. akım düştüğü için kesiyor. her araçta başıma gelen olay budur yani.

bu arada çalışır durumda çalıştıracağın sis ve çakarlar akünü bitirmez yemez. çalışmazken açarsan bunları yer tabi
    beko12345 bunu beğendi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Kesin aküden olup olmadığını anlamak çok basit.Ustalar neden dönemeçli yanıtlar verip kafanızı karıştırmış ki?

Gidin bir oto elektrikçiye
    -Kontak kapalıyken akünün gerilimini ölçtürün. 11,9V-12.4V arasında olmalıdır. Akü sağlıklıysa ve tam doluysa 13,15V görürsünüz.
    -Motoru çalıştırıp ölçün 13,3-13,9 arası bir gerilim okumanız lazım. O zaman şarj ediyordur.
    -Marşa basın eğer gerilim 11V altına düşüyorsa akünüz zayıf. 10V altına düşüyorsa akünüzü geri dönüşüme gönderin. Yenisini alın.
    -Kontak kapalı halde akü test cihazını bağlayıp yüksek güç çekerekte gerilim düşmesini izleyip akü hakkında yorum yapılabilir.

Bunlardan değilse marş motorunun kömürlerinden. ki kömürler değişti dediniz. Sizi motosiklette var mı bilmiyorum ama marş motorunda rulman,burç,yatak gibi kısımlar aşınmışsa marş motorunuz dönmesini güçleştirir. Marş motorunu boştayken çalıştırıp bakmak gerekir.
    beko12345 bunu beğendi.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Motosikleti
    İlk gittiğim suzuki servisi , bir cihaza bağladı aküyü.

Çıkan kağıda baktı ve akünde hiç güç yok dedi. Şarj edilecek veya değiştirilecek dedi.Eğer değiştirmezsen şuanlık idare eder ama kışın çalışmaz dedi.Akü sadece kendi sarjıyla çalışıyor şuan dedi.

2. Gittiğim kawasaki servisi yine başka bir alete bağladı baktı çalışır durumdayken kendini şarj ediyor sorun yok dedi. Eğer tekrarlarsa gel aküyü değiştiricez dedi.

3. Gittiğim akü lafını bile geçirmedi.direk marş motoru kömürünü değiştirdi.

Açıkçası kafam allak bullak oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba hakkaten akü olmayabilir mi ya? diye videoyu tekrar izledim başka bişey olması mümkansızca çünkü tüm belirtiler akü olduğuna dair. defalarca arabada (ses sistemi yüzünden) iki üç kere de motosiklette aküm bitti. olan olay aynısı.

özellikle tekrar izlediğimde sese değil göstergelere dikkat ettim. komple elektriği kesiyor marşa bastığında. akım düştüğü için kesiyor. her araçta başıma gelen olay budur yani.

bu arada çalışır durumda çalıştıracağın sis ve çakarlar akünü bitirmez yemez. çalışmazken açarsan bunları yer tabi
    Evet hocam dediğin gibi , marşa basınca 2 geveleyip gücü kesiyor. Göstergeler gidiyor. Bu böyle tekrarlıyor.
    Yazın nadir yapardı. Ama bukadar abartı olmazdı yine ilk marşta alıyordu ama hafif geveleyerek. Bugünkü gibi bir manzara ilk defa oldu.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Çıkan kağıdın fotoğrafını çektiniz mi? Burada paylaşırsanız yorum yapabiliriz
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Motosikleti
    Kağıdın resmi yok fakat göz ucuyla baktım xxx charge gibi birşey yazıyordu. Yanında %0 yazıyordu.

Altında başka bilgilerde vardı ama gözüme takılan yüzde sıfır charge .

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    hocam Bursa dasınız gördüğüm kadarıyla.eğer tamirci arıyorsanız 1-2 tane tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    Alıntı krmzhr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam Bursa dasınız gördüğüm kadarıyla.eğer tamirci arıyorsanız 1-2 tane tavsiye edebilirim.
    Evet Bursadayım , yardımcı olursanız sevinirim.

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    özel mesajla gönderdim hocam
    beko12345 bunu beğendi.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    bence sorunun marş taşşağı gibi geliyo.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    eğer marş motoruna birşey olursa benimle iletişime geç kanka motor bobinaj kömür falan hallederiz ucuza

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer marş motoruna birşey olursa benimle iletişime geç kanka motor bobinaj kömür falan hallederiz ucuza
    Tamamdır sağolasın

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    ben farklı yaklaşayım mı?

benim başıma yolda ıslanan marş motrunudaki suyun donması sonucu çalışmama gelmişti.
    bence bir iki tıklatın görünür buz var mı bir bakın. varsa buzlarını kırın kurtulur motor.
    yoksa büyük ihtimal aküdür.

Motosikleti
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben farklı yaklaşayım mı?

benim başıma yolda ıslanan marş motrunudaki suyun donması sonucu çalışmama gelmişti.
    bence bir iki tıklatın görünür buz var mı bir bakın. varsa buzlarını kırın kurtulur motor.
    yoksa büyük ihtimal aküdür.
    Yarın bir bakarım gündüz gözüyle.
    Son götürdüğüm ustamda eğer çalışmazsa 1-2 tıklat demişti marş motoruna.
    Teşekkür ederim.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Sanırım bu sistemin (her yeni sistemdeki gibi) ilk çıktığında bazı sorunlar yaşatmasıydı, ama şu anda bir sorun olacağını bende zannetmiyorum. Ancak adı üstünde acil stop. Bir yanıt bulursanız haberdar edin

Motosikleti
    O kırmızı tuş hakkında yanlış anlaşılmışım sanırım.

Normalde kontaktan açıp kaparım hep motoru.
    Sadece park ettiğimde kontağı kapatıp emin olmak için kırmızı tuşuda kaparım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xenon far falan yok değil mi ? konjektörde sıkıntı yoksa aküyü tam şarja bırakın eğer tekrarlarsa aküyü değiştirirsiniz. her ustayım diyenede sakın teslim etmeyin motorunuzu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)