Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup Debriyaj sorunu herkes gelsin yardım etsin

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar forumda yenıyım normalde cup motorlarda vitese basınca 1 den 2 ye geçer ayagınızı çekmezsenız boşta olur yanı yarım debrıyaj olur motorun debrıyaj balatalarını sıfır taktırdım adam nasıl yaptıysa vıtese baslı tutuyorum yarım debriyaj yapmıyor gitmeye başlıyor sanırsam debriyaj ayarı yapılması gerekiyor ki mondial 100 ukh modeline nasıl debriyaj ayarı yaparım motorum bu bazu cuplarda hemen ayak frenin yanında varmış anahtar içinde düz tornavida ile ayar ama benımkınde yok motoru sokmemmı lazım motorum bu [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Neresi olduğunu tam olarak bilmiyorum ama yandan bir yerden ayar veriliyor. Benim ukh de balata değişiminden sonra öyle olmuştu. Usta yan taraftan ayar vermişti. Yanlış hatırlamıyorsam, motorun plastik kapağını sökerek yapmıştı.

Usta bi hatırlasan gerçekten bıktım artık tamırcılerden plastik kapak derken mavi 3tane vidasi olan kapagımı söylemek
    istedin acaba ?

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Evet o kapağı kast ettim ama dediğim gibi tam olarak hatırlamıyorum. Emin olmadığım bir şeyde seni de yanlış yönlendirmek istemem.
    cenkito bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o mavı kapağın altınd 12 veya 14 numara anahtar ile gevşetilen ve düz tornavida ile sıkıln bir vıda var,
    onu fafif sık mavi kapağı kapatma tekrar dene,
    olmadı az daha sık tekrar dene,

fazla sıkarsan motorun gıtmez,,,
    fazla gevsetırsende ayırmadan geçiş yapar yani şu anda olduğu gibi...

cenkito, ahmetunuver ve sahin08 bunu beğendiler.

Serkan abi teşekkür ederim bilgi için az sonra inip yapıcam sonuçu paylaşıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Evet arkadaşlar ayarı tutturmak zor oldu fakat ayarı yaptım şuan vitese basınca boş ta oluyor arkadaslar yapamayan olursa lifan tay 100 lerde kutu yok kartelın solunda vıda var vıdayı gevsetın onun ıcındekı duz tornavıdayla sıkın bu modellerde 3 vida tutan kapagı sokun ıcınde ayar var aynı şekil yapın Güven ve Serkan abiye sonsuz teşekkürlerimi sunarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)