Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Isınınca Subap Sesi sorunu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Merhabalar bende sizlere bir soru sormak istiyorum;
    İlk motorumu 3 hafta önce aldım 2011 model CBR 125 5300 km de, motor konusunda oldukca acemi biriyim. Geçtiğimiz cumartesi motoru arkadaşımın tanıdığı bir ustaya götürdük bakım yapılması için, yağı hava filtresi değişti, usta subap ayarı yapılması gerek dedi ve yaptı, forumda önceden bir konu görmüştüm cbr 125 subap ayarı diye o konuda sentil ölçüleri verilmişti 0,60-0,26 ben ustaya ölçülerin bu olduğunu söyledim tabi o inanmadı yıllardır yapıyoruz 0,08-9 0,05 yeterlidir dedi. Dediğinide yaptı tabi anlamadığım için bir şey demedim. Velhasıl bakımdan çıktı ve çıtçıtçıtçıtçıt diye ses gelmeye başladı, tabi tereddütde yaşıyorum şimdi bakımdan önce bu ses varmıydı diye, motor ısınınca ses biraz daha kısılıyor. Sizce motoru yetkili servise götürsemmi yoksa normalmidir bu durum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Levent. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende sizlere bir soru sormak istiyorum;
    İlk motorumu 3 hafta önce aldım 2011 model CBR 125 5300 km de, motor konusunda oldukca acemi biriyim. Geçtiğimiz cumartesi motoru arkadaşımın tanıdığı bir ustaya götürdük bakım yapılması için, yağı hava filtresi değişti, usta subap ayarı yapılması gerek dedi ve yaptı, forumda önceden bir konu görmüştüm cbr 125 subap ayarı diye o konuda sentil ölçüleri verilmişti 0,60-0,26 ben ustaya ölçülerin bu olduğunu söyledim tabi o inanmadı yıllardır yapıyoruz 0,08-9 0,05 yeterlidir dedi. Dediğinide yaptı tabi anlamadığım için bir şey demedim. Velhasıl bakımdan çıktı ve çıtçıtçıtçıtçıt diye ses gelmeye başladı, tabi tereddütde yaşıyorum şimdi bakımdan önce bu ses varmıydı diye, motor ısınınca ses biraz daha kısılıyor. Sizce motoru yetkili servise götürsemmi yoksa normalmidir bu durum.
    Serviste yaptır yada adam akıllı bir usta bul. bizim ustalar tembel bildiklerini yaparlar. Kafalarına göre takılırlar.
    Bir daha ona gitme ve tekrar ayar yaptır.
    cenkito bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Cevap için teşekkürler, bundan sonra yetkili servisden başka yere gitmem.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)