Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba abilerim, motorumun aküsü yaklaşık 1 aydır yatmaktadır geçen gün sürmeye gittim ama akü basmıyordu takviyeyle filan çalıştırdım 1 saat filan gezdim ama şarj olmadı aküden olduğuna eminim bir kaç kez daha başıma geldi aynısı aküye ne yapsam kendine geri gelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xgjao adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abilerim, motorumun aküsü yaklaşık 1 aydır yatmaktadır geçen gün sürmeye gittim ama akü basmıyordu takviyeyle filan çalıştırdım 1 saat filan gezdim ama şarj olmadı aküden olduğuna eminim bir kaç kez daha başıma geldi aynısı aküye ne yapsam kendine geri gelir
    yağına tuzuna bak bakalım tam mı?
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Uzun süre beklemiş akü ile marşa basılmaz. Eğer uzun süre kullanmayacaksanız aküyü yerinden sökün.
    Kullanmaya başlayacaksanız önce şarj ettirin sonra yerine takıp marşa basın. Akünüz sıfır bile olsa beklemiş olan aküde marşa basarsanız derin deşarja mahsur bırakırsınız. Yani akünün ömründen ömür gider.
    Siz aküyü şarj ettirmeyi deneyin ve bir müddet kullandıktan sonra voltajı ölçün. Tutarsa gittiği yere kadar kullanın. (Sağlam akü boştayken en düşük 12,6V şarj olurken 13,9V ölçmeniz lazım.)

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ve-montaj.html

o aküden artık hayır gelmez uğraşma şarjla falan ben iki defa denedim fayda etmedi yeni akü aldım

bazı forumlarda akünün içine aspirin at filan diyolardı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)