Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

XT600e egzos patlaması sonucu Bujinin yerinden çıkması vsvs...Sorunlar silsilesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    s.a arkadaşlar,gerçekten hepinizden allah razı olsun.
    Şimdi motorda marş sorunu olduğundan marşa basıp durum değerlendirmesi yapamıyorum,şuanda motor tamircide yarın marş motoru sökülüp bakılacak.Marşa basınca kömür tarafından duman gelmekte o yapılacak..
    Sakişeytan haklısın bu motor her şartta çalışıyordu Tırnak arası az bişey uzun olsa çalışmasına engel olur mu ?
    Buji yerinden tam çıkmadı baya gevşemiş oynuyordu,Aynı kodlu yeni buji ve buji anahtarı aldım buji değiştirdim, yalama durumu olmadı sıkabildim...Ancak çalışmadı, Kabloyu çıkarıp şaseye sağa sola tuttum,marşa basınca kıvılcım atlaması oluyordu, Lan bu niye çalışmaz diyerekten marşa bas allah bas,önce akü daha sonrada marş motorunu yedik.
    Daha sonra vurduruyum dedim, 5-6 sefer yokuş aşşa saldım, tık yok...Eğer jikle çekip vurdurursam veya marşa basarsam Egzos patlaması yapmaktaydı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Bu sorun olmadan Son 3 gün içerisinde artmak kaydıyla; 1.viteste kalkarken veya diğer viteslerde eğer hafif gaz verirsem stop edecek gibi Motor hıık der gibi yapıyordu,bu esnada gazı hızlaca açarsam normal seyrine devam etmekte idi..Motor az hızlıyla 1-2 yekinerek egzos patlatım gitmeye başladı...Hatta en son gün ulus heykel önünden kalkarken stop etti,marşa bastım az gaz vererek kalktım,polisin yanından geçerken güüm diye egzos patladı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün marş motoru söküldü; gördüğüm kadarıyla kömürlere giden bir bakır kabloda biraz kopukluk var ve kömürlerin ve kömürün sürttüğü bakır yerler kararmış yinede bi kontrol edilecek..
    Sol kapak söküldü;içerden herhangi bir parça çıkmadı,sargıda bişey yokmuş,pistonda herhangişey yokdedi usta...
    Şimdilik bukadar, yarında üst taraf sökülüp bakılacak...
    ozgurakman ve Ahmanamra bunu beğendiler.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    iyi haberlerini bekliyoruz. eğer kompresyon yoksa supap kesmiş ya da conta yanmış olabilir. umuyorum ki basit bişeydir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    slm arkadaşlar, motorum tamirden çıktı. Sorun volan dişlisini çeviren kasnağın kranka geçtiği yerdeki (kama,saplama,pim) artık ne derseniz, O kopmuş dolayısıyla kasnak boşa dönüyormuş...Kabataslak resimi ekleyiyorum.

Subapta,bujide başka herhangibir yerde sorun yok. Pimi değiştirince ilk marşta çalıştı motor...
    Baya masraflı oldu ama Marş motorunu komple yaptırdım bobinajcıda;kömür tutucuları değişti,Kollektör lehimlendi,Fırçaları tornadan geçti
    Marş motoru,Sol kapak contası, O kısımların sökülmesi,yeni pim yapılması,Motor kulağı saplaması düşmüş o değişti...250 TL para harcadım, Tabi marş motorunu kendim tamir ettirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Daha önce bahsettiğim,hafif gaz vermelerde motorun stop edecek gibi olması sorunuda bundanmış...
    Burdan hepinize çok teşekkür ederim öncelikle, okadar mutlu oldumki anlatamam
    cenkito, fz6_fazer ve Ahmanamra bunu beğendiler.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ufak bir sorun olmasına sevindim açıkcası. Amerikada yaşayan bir arkadaşta aynı konudan müzdaripti. Aklıma geldi fakat cezalı oldugumdan dolayı yazamadım...

Neyse güzel güzel binmeniz dileğiyle diyelim
    cenkito bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ya gördün mü bak?? hani kompresör yoktu motorunda???tamirci hemen anlamıştı bi bakışta??

demekki neymiş? her dükken açan tamirci değilmiş...
    gözün aydın..ateşleme zamanı hatasıneler yapabiliyor adama??
    cenkito bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya gördün mü bak?? hani kompresör yoktu motorunda???tamirci hemen anlamıştı bi bakışta??

demekki neymiş? her dükken açan tamirci değilmiş...
    gözün aydın..ateşleme zamanı hatasıneler yapabiliyor adama??
    o gün zaten gözüme uyku girmedi , sabah ilk iş motoru o tamirciden aldım.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Hadi geçmiş olsun Allah beterinden saklasın diyelim

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gün zaten gözüme uyku girmedi , sabah ilk iş motoru o tamirciden aldım.
    hızır ustayı da duyunca kafanı duvarlara vuruyodun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızır ustayı da duyunca kafanı duvarlara vuruyodun
    eee ne yaparsın,çalışmayan marşa basıp; direkt olarak '' kompresyon yok, üst kapak sökülecek, ooo çok yatar bu'' deyince kan beynime sıçradı
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    allahdan itibar edipde bak dememişsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allahdan itibar edipde bak dememişsin.
    vallahi şanslıymışımki,burda bu konuyu açtım sağolsun arkadaşlardan bir çok fikir edindik...Adam saydırıyor;parçasını bulamazsın,çok yatar,yeni mi aldın ? kaçlık bu ? Kim söktü motoru ? ...
    Babamla götürmüştük motoru aramızda geçen konuşma;
    - ya baba adam kopmresyon yok diyo
    - doğrudur olum yoksa yoktur.
    - e baba marş basmıyo nasıl anladı
    - adam yılların ustasıymış(kendileri içerde konuştu biraz,babamın r27 bmw kayıp bulmaya çalışıyor)
    - oofff baba oooff durduk yere niye oldu bu
    - yaa kış günü motora binersen böyle olur..

Uzun lafın kısası;herkes ekmeğinin derdinde,öyle yada böyle bu devran dönüyor..Herkese kazasız belasız günlerde motor kullanmak nasip olsun arkadaşlar.Motorlarımıza iyi bakalım.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Slm arkadaşlar,
    3 ocak günü motoru tamirciden çalışır vaziyette aldım, En fazla 5 km var yok,Ostimden gimat istikametinde ilerlerken hızım 50-60 arası idi... Motor stop etti yerlern aşırı derece kaygan olması sonucu arka teker kitlendi ve kendimi yerde buldum, yaklaşık 10 m kadar sürüklendik...Etraftakiler yardım etti motoru kaldırdık çalıştırdık, Yoluma devam ettim yaklaşık 2-3 km kadar sonra tekrar stop etti arka yine kaydı yeri tutmuyor çünkü...sonuçta yine çalıştıramadım. Aynı sorun devam etti,motor hiçbir şekilde çalışmadı,bir binanın önünde bıraktım, O an okadar sinirlendim ki anlatamam.Tamirciyi aradım motoru alıp götürdüler, Şimdi ben ne yapayım ne deyim bunlara ?

Sorun bu resimdeki parçanın kopması sonucu olmuştu,

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

tam şerit çizgisi üstünde sürüklendik,verilmiş sadakamız varmışki kamyonun altına girip gebermedik
    cenkito bunu beğendi.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Subaplarında birşey olduğu konusunda ısrarcıyım nedense.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ay kamanın yeri bollaştıysa,krankın konik kısmı bozuldu ve sıkışmıyorsa,civatası tam sıkılmadıysa...bunları sürekli yaşarsın..
    çünkü krankın volanın içinde dönmeye zorlanır..bunu asla başaramaması gerekir...
    tekrar aynı yere baksınlar..ay kama yeniden kesildiyse gerekirse krankı ve volanın birbirine oturan koniklerini usta ama harbiden usta bir tornacı toz paso olarak tektar alıştırsın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün yüzeysel bakıldı, bujiye gelen pipo kabloda ateşleme yokmuş, Sol kapak sökülüp tekrar takıldığında herhangi bir ayar gerekiyor muydu acaba ? sargıya giden kablolarda kopma olma ihtimali var mıdır ? Beyinde arıza olma ihtimali olabilir dedi usta.. Yarın tekrar sol tarafı söküp bakacaklar

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hani sen şaseye doğru kontrol ettiğinde ateşleme görmüştün ??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani sen şaseye doğru kontrol ettiğinde ateşleme görmüştün ??
    orayı geçtik artık motoru tamirden çıkardıktan sonra 4-5 km gidince tekrar stop etti...Bu kez ateşleme hiç yok kıvılcım atlaması yok. Sol kapağı takarken sargıya giden kabloları komarmış olma ihtimali var mı ki ? Çünkü boş vites kablosu kopmuş,diğer kablolar dışardan anlaşılmıyor kopup kopmadığı...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi şanslıymışımki,burda bu konuyu açtım sağolsun arkadaşlardan bir çok fikir edindik...Adam saydırıyor;parçasını bulamazsın,çok yatar,yeni mi aldın ? kaçlık bu ? Kim söktü motoru ? ...
    Babamla götürmüştük motoru aramızda geçen konuşma;
    - ya baba adam kopmresyon yok diyo
    - doğrudur olum yoksa yoktur.
    - e baba marş basmıyo nasıl anladı
    - adam yılların ustasıymış(kendileri içerde konuştu biraz,babamın r27 bmw kayıp bulmaya çalışıyor)
    - oofff baba oooff durduk yere niye oldu bu
    - yaa kış günü motora binersen böyle olur..

Uzun lafın kısası;herkes ekmeğinin derdinde,öyle yada böyle bu devran dönüyor..Herkese kazasız belasız günlerde motor kullanmak nasip olsun arkadaşlar.Motorlarımıza iyi bakalım.
    Tekrar geçmiş olsun umarım sizin sağlığınız iyidir

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)