Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 Gaz kolu

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolf9pack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 & Kanuni Cup 100
    Herkese iyi günler. Bugün motosikletimle alışveriş yapmaya gittiğimde poşetleri Aynalara astım sanırım sağ tarafta çok ağır geldiği için ateşleme tuşunun olduğu kısmı aşağıya doğru çevirdi sorun olacağını düşünmedim ama poşeti hemen çıkarttım daha sonra farkettim ki gaz kolu her zamankinden daha sert ve içindeki mekanizma gazı açtıktan sonra kolu geriye toplamiyor. Eğer Gazi kendi elime kapatmazsam sabit hızla kendisi gitmeye devam ediyor bi öneriniz var mıdır çünkü yarin tamircileri gezecegim ufak bi sorunsa fikrinizi almak isterim herkese teşekkürler
    ALTIN ELBİSELİ ADAM !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    İcindeki yay mekanizmasi cok fazla kasilmis benim tahminimce, eger ki gaz elcigini cikartip birazcik ugrasirlarsa duzeltirler... Bir de lutfen ama lutfen elciklere agirlik filan takmayin, dururken bile... Neye zarar verecegini kestiremeyebilirsiniz...

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    gaz kolunda yay yok benim bildiğim. telin karburatöre girdiği kısımda var yay.
    zamanla açılır sıkışmıştır aralara birşeyler. deneyiminiz varsa sökün temizleyin geçer. yada zamanlada atar içindekileri
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı oguzhansan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İcindeki yay mekanizmasi cok fazla kasilmis benim tahminimce, eger ki gaz elcigini cikartip birazcik ugrasirlarsa duzeltirler... Bir de lutfen ama lutfen elciklere agirlik filan takmayin, dururken bile... Neye zarar verecegini kestiremeyebilirsiniz...
    neye zarar verebiliriz...
    elciğin içinde yay yoktur karbüratörün orda telin takılı olduğu kelebekte yay vardır onun gücüyle teli gerei çeker
    hem daha ne istiyosun ben 90 lira para verdim cruise controle gaz yolda giderken sabit kalsın diye
    ateşleme tuşunun olduğu kütüğü sök sonra teli yerine oturtarak geri tak sorun düzelir
    öyle aşağı kayınca teli sıkıştırmı olmalı...
    söktünce madem o kadar açtın bide teli yağla...onuda wd 40 varsa ondan sık yoksa fren hidroliği şırınga ile sık...tele aşağı yukarı yap yağlanır kendi kendine yağlanır ama çok sıkma yağ ince olduğundan az bişe bile olsa aşağıdan çıkıyor hemn

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sadece lastik olan kısım içeri girmiş sürtündüğünden sorun çıkarıyor..

gaz verir gibi değil tersine lastik elciği çıkarmaya çalışır gibi yapın..1 mm dışarı çıktığında sorun düzelmiş olur..

wolf9pack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 & Kanuni Cup 100
    Herkese teşekkürler tamirciye gittim iki vida söküp halletti hazır gitmişken yağı da değiştirmiş oldum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)