Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neler oluyor anlamadım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    Merhaba arkadaşlar...

Ybr 125 motorum var 2009 model. bir süre önce alt motordan tıkırtılar gelmeye başladı. öncelikle şunu söyliyeyim sakin binen bir insanım, motorumu hiç bir koşulda zorlamam. bir şey olmaz sanırım diyerek böyle devam ettim. Bir süre sonra motorun üstündeyken hareket etmezken bu tıkırtılar artık direksiyonda da hissedilmeye başladı. Sanırım artık bir ustaya gitme vaktin gelmiş dedim. Götürdüm krankta sorun var dediler ve komple alt motor açılacak dediler. Eyvallah dedik. 3-4 gün kadar motorum tamirci arkadaşımda kaldı. Bugün geri aldım ama inanamadım her tarafını mükemmel bir biçimde yapmış. Yalnız bana dediği " abi krank piston herşeyin sıfır takıldı, sanki daha yeni almış gibi ilk 1000km de kesinlikle 5 ile 7 devir arasında kullan" dedi. Eyvallah dedik eşimi almaya gittim dediği gibi kesinlikle 6 deviri geçmiyorum zaten bu devirde bile rahat 70-80 arası gidiyor. aldım eşimi evime geliyorum 70 km ile giderken debriaja bastım boşa gelsin diye asfalttaki en ufak kum tanesini ayaklarımda hissediyorum. Sağ ayağım frende sol ayağım viteste ikisine de dokunmuyorum ama incecik kum tanesini tıkırtılarını hissediyorum.
    bununla ilgili bilgisi olan arkadaşım var mı neden bunları hissediyorum balansörü ölmüş müdür yoksa normal midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yerdeki kum tanelerini hissetmeni motorun balansörünemi bağlıyosun? psikolojik.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Lastiklerinizin havası ne durumda?
    Ya da daha önce kranktan gelen titreşim yerdeki kum tanelerini bastırdığı için hissetmiyor olabilir misiniz?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    lastık havaları ınık olabılır,
    gercı usta cok guzel iş çıkartmış diyorsunuz o sebepten sorun oldugunu sanıyorum,

sız ustanıda danıssanız daha ıyı olmazmı ???

yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    ustama danıştım dediği şey abi alışacak tabi şu anda herşey yeni balansör veya başka bir sıkıntı yok dedi ama ne bileyim burda paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)