Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CRYPTON R YAĞ YAKMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    metin_4545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Crypton R
    Motosikletim 2008 nodel crypton castrol 10w 50 yağ kullanıyoryum motosikletimi her çalıştırmamda 5 10 sn beyaz duman atıyor kesiliyor 5 dk stop edip tekrar çalştırınca yine aynı. yağ eksiltme var kontrol ettim 2000 de bir yağını değiştiririm 10w 50 kullandığım için olmuş olabilir. daha önce castrol 15w 40tı 1lt rede 200ml eksiltiyo hemen hemen sizce sorun nederi motosiklet km si 12.000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Önemsenecek bir durum yok bence. Senin 5 senelik motorunun eksilttiği yağın iki katını sıfır CBF150 ler eksiltiyor.

muhendisane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı metin_4545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletim 2008 nodel crypton castrol 10w 50 yağ kullanıyoryum motosikletimi her çalıştırmamda 5 10 sn beyaz duman atıyor kesiliyor 5 dk stop edip tekrar çalştırınca yine aynı. yağ eksiltme var kontrol ettim 2000 de bir yağını değiştiririm 10w 50 kullandığım için olmuş olabilir. daha önce castrol 15w 40tı 1lt rede 200ml eksiltiyo hemen hemen sizce sorun nederi motosiklet km si 12.000
    Yukarıda yazan arkadaşın aksine bu durum çok önemlidir. Hem Yağ eksilterek motorun aşınmasını hızlandırarak ömrünü kısaltır hem de yanma odasını kirleterek patlamanın zayıf olmasına yol açar ve aynı zamanda tortu oluşturarak bu bölümü kirletir.

Bu yazdığınız bilgilere bakılırsa motorunuzun subap keçeleri aşınmış ve değişmesi gerekiyor. Aynı sorun kendi motorumda da vardı. Motor soğukken gözle görülür şekilde yağ yakıyor fakat ısındıktan sonra kesiliyor veya çok aza iniyordu.

Bu sorunu subap keçelerini değiştirerek çözdüm. Siz de kendiniz yapabiliyorsanız yapın. Yahut güvendiğiniz, işini bilen bir ustaya "orijinal" yamaha subap keçelerini taktırınız.

Sekmanlardan da kaçırabilir fakat o zaman devamlı yağ yakması lazımdı. Isınınca değişen birşey olmaz böyle bir durumda.

Subap keçesi şöyle birşeydir:

Dükkanlarım: bit.ly/muhendisane - bit.ly/muhendisane1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)