Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzozdan ateş çıkması?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle selamlar, arkadaşın motoru için egzoz bakarken bu videoyu gördük. Arabalarda olduğunu biliyordum ama motor da ilk defa gördüm. Bu ateşin çıkması egzozun kendi özelliğimi yoksa sonradan mı yapılıyor?

http://www.youtube.com/watch?v=pXLCR...le&hl=tr&gl=TR

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Mobilden girdiğim için link kırık olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Motoru boğazlıyor dikkat ederseniz. Yani bir bakıma normal bir durum. Benim bildiğim Two ve ixil egzozlarda bu şekilde sıkıştırılmalarda (alev atıyor) Tam açılımını, anlatımını yapamıyorum. Unuttum çünkü Deviri yüksek tutunca tam benzin yanmıyormuydu bir şey oluyordu ama hatırlamıyorum.

Benzin pompası değiştirilerek alev atmasını sağlayabiliyorsunuz. Buda 2. yöntem.

Bu arada two fiyatı aşağı yukarı 750-1000 arası değişiyor.

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    hyosungta kesici varmış

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    alev kitinin sistemi motor yaklaşık 8000 rpm de dönerken motordaki ateşlemeyi kapatıyor ateşleme kapanınca motor cig yakıt atıyor eksoza yerleştirdigimiz bir buji sayesinde eksozda ateşleme yapılarak eksozdan alev çıkması ve bir patlama meydana geliyor kısacası sistem bu diyebiliyorum, gereksiz bir şey adam baksana alev çıkartacam diye motorun totosunu yırtacak
    ayrıyeten benim motıorla giderken yüksek devirde gazı kapattığım zaman eksozda bi patlama oluyor heralde subap ayarıyla alakalı bir ayarsızlık var

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yok yok başka bir şeydi o. Önceden ustalarımdan dinlemiştim nasıl yapıldığını ve nasıl olduğunu ama dediğim gibi şuan hatırlamıyorum, uzun zaman geçti üzerinden...

muzzy gp egzoz (ninja250r) bizzat yolda giderken gözüme ilişmişti. Aragaz çevirince alev atıyordu. Arkadaşa sormuştum durdurup, sadece egzoz taktırmıştı. Başka bir müdahale edilmemişti. Forumda bu konuyla ilgili bilgili arkadaşlar vardır. Açıklık getirirler.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    bizim mahalledeki performans egzozlu kuba xcg150 de atıyor :D kardeşlere gerek yok hani 100 liraya tamam

perdeli ve sıkışma odalı olan motorun kendi orjinal egsozlarında gaz bırakımı oluşan yanmamış çiğ benzin ve yüksek benzin karışımı kendi bünyesinde bunu izole eder ama ses ve performans amaçlı üretilen egsoz markalarının hemen hepside direk def ,odasız ve elyaf sistemli olduğu için yanmayan çiğ benzin egsoz çıkışında rahatladığı için patlama ve yanma yapar.bu durum bir çok geç arkadaşın hoşuna gitsede motor için sağlıklı bir durum değildir.zamanla silindir kapak contasını yakma ve sipoblardada belli zamanda sıkıntı yapar.bu durum araba ve motorlarda egsoz eveli boğaz ve borularda kaçak olduğu zamanda yapar.hapsolan nefesin rahatladığında hoooh demesi gibi algılayın.sağlıklı insan az bir koşuda öksürmez ,öksüyorsa bir sıkıntı vardır..mesela bu motorda ateş atıyor.sonradan karbüratörden zengin benzin karışımı kısıldı bu sorun halloldu.http://www.facebook.com/photo.php?v=...5703158&type=3

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)