Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZX9R Benzin pompası rölesi sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mestcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racing
    arkadaşlar iyi forumlar herkese.98 model zx9r motorumun benzin pompası rölesi arızalandı.bu röle takılı iken motor sanki 2-3 silindir ile çalışıyor gibi bir hale geliyor. çıkartınca röleyi normale dönüyor.4 silindir faal bir şekilde çalışıyor. fakat benzin çok yakıyor ve birazda sanki bana düzensiz sorunlu çalışıyor gibi geliyor. benzin pompası rölesi ile çalışmasıyla rölesiz çalışması arasında sorun teşkil edecek bir durum oluşurmu. yani röle olmasa makinamın sağlığı bozulurmu.yoksa sadece bu röle yakıt pompasını koruma maksatlımıdır.ingilizcem olmadığından dolayı bulduğum yabancı konuları anlayamıyorum. daha önce bu durumu tecrübe etmek zorunda kalan dostlarımdan yardım beklyorum.şimdiden paylaşımlarınız adına teşekkür ederim.iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bildiğim o rölenin görevi yokuş aşağı giderken gazdan elini çekince motor yokuşdan enerjisini alıyor ve benzini kesiyor. buda ekonomi anlamına geliyor. söktüğünde bu nimetten vazgeçmiş olursun. bozuksa yenisi alıp takman daha mantıklı.

Motosikleti
    racing
    hımm ozaman bir nevi yakıtımın artmasında buda etken olmuş demekki.ortalama 200 km de 75-80 tl yakıyorum buda 19 litreye tekabul ediyor hemde uzun yolda.maximum yaptığım hız kısa süreli 140-150 km/saat genelde de 110-120 km/saat arası. şehir içinde de 45 kuruş gibi bir yakıt hesaplamıştım. ev iş arası gidiş dönüş max 15 km lik yol.evim yokuş yukarı .herhafta bu mesafe gidip depo fulleyip duruyorum. acilen bu röleyi almak şart ozaman.bilgi için teşekkür ederim.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Alıntı mestcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm ozaman bir nevi yakıtımın artmasında buda etken olmuş demekki.ortalama 200 km de 75-80 tl yakıyorum buda 19 litreye tekabul ediyor hemde uzun yolda.maximum yaptığım hız kısa süreli 140-150 km/saat genelde de 110-120 km/saat arası. şehir içinde de 45 kuruş gibi bir yakıt hesaplamıştım. ev iş arası gidiş dönüş max 15 km lik yol.evim yokuş yukarı .herhafta bu mesafe gidip depo fulleyip duruyorum. acilen bu röleyi almak şart ozaman.bilgi için teşekkür ederim.
    19 litre çok hocam. Travego 25 litre yakıyor.

Motosikleti
    racing
    sen bide hafta sonları extra kaçamak yaptığımızda düşün..işe gidip gelmenin haricinde haftada bir kere izmir çeşme extradan gidip geldikmi , çeşmeyi hiç gezmeden tek kişi git gel 70-75 tl yedik anlamına geliyor.200 km de değilde 300 km de normal kullanımda bi depo benzin yesem onada razı olacağım. damperli kamyon gibi yakıyo valla hehehe. :(

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 litre çok hocam. Travego 25 litre yakıyor.
    Travego 25i 100 km de yakıyor.arkadaş 19 u 200 km de yaktığını söylemiş.100 km de 9,5 lt ediyor yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler