Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Korna Montajı Hakkında Soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Arkadaşlar MErhabalar,

Motorum Dragstar 650. Üzerinde standart bip bip korna var. İki adet bas-tiz(410Hz/510Hz) korna aldım. Tofaş Şahin-Doğan arabalarındakine benziyor sesi.
    Bu kornaları monte etmek istiyorum motoruma, ancak istediğim zaman standart korna, istediğim zaman bu yeni kornalar çalsın istiyorum.

Bunun için röle ve kornalardan hangisini kullanmak istediğimi belirleyen 2 yönlü,3bacaklı düğme kullanacağım.

Röleye aküden kablo getirdim. Araya 10A sigorta koydum. Sigortadan çıkan + ucu rölede 30 numaraya bağladım.
    Yeni aldığım iki adet salyangoz tip kornayı birbirine paralel bağladım. Kabloların uçları açık duruyor şu anda.
    Motorda orjinal kornaya direk + geliyor, kornanın diğer bacağındaki şase önce düğmeye gidiyor. Ben korna düğmesine basınca devreyi tamamlıyor.

Şimdi ben bu bağlantıyı nasıl yapmalıyım.

Rölenin akü beslemesini ve şase bağlantısı hazır. Röleden yeni kornalara + besleme gitmeli, Ancak rölenin tetiklemesini - uçla yapabilir miyim bunu anlayamadım.

Eğer yazdıklarımdan birşey anlamadıysanız, lütfen istediğim zaman motorun orjinal bi bip kornasını, istediğim zaman da bu salyangoz tip kornaları nasıl kullanacağımı, ve de bu salyangoz tip kornalara röle bağlantısını nasıl yapacağımı anlatır mısınız ?

Saygılarımla..
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    dediğini anladım fakat o kadar teknik bilgim yok
    şunu merak ettim neden 2 ayrı korna çeşidi kullanmak istiyorsun...
    bende stebel truck horn aldım bu ferrari kornalarına benziyor ama sesi bildiğin kamyon ben orjinalini söküp bunu kullancağım

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    kolay korna anahtarın dan gelen ucu sicin orta aygına baglıyacan 1 ci ayaga bib kornaya 2 ci ayagıda salyongoz kornaların rölesine giden - ucu kabloya bagladıgında siviç tercihine göre yaparsın olur.röleye + uc devamlı gitmeli yani akuden getirdiğin kablodon bir uc da rölenin bobinin bir ucuna baglıyacaksın. kolay gelsin
    rm125 bunu beğendi.

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay korna anahtarın dan gelen ucu sicin orta aygına baglıyacan 1 ci ayaga bib kornaya 2 ci ayagıda salyongoz kornaların rölesine giden - ucu kabloya bagladıgında siviç tercihine göre yaparsın olur.röleye + uc devamlı gitmeli yani akuden getirdiğin kablodon bir uc da rölenin bobinin bir ucuna baglıyacaksın. kolay gelsin
    https://www.facebook.com/photo.php?v=430816936967254&set=vb.100001168540783 &type=3&theater bu da bnm korna the godfather aynı sistem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)