Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alarm Sistemleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    sWalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,
    Aranıza yeni katılıyorum. Motor almadan önce foruma girip konu başlıklarını okumuştum. Şimdi size birşeyler sormak , danışmak istiyorum.

BIANCHI MACH-1 Motorsiklet aldım. 3 gün oluyor.

Sorum şu olacak,
    üzerinde standart olarak bir ALARM sistemi mevcut. Fakat, sitenin park yeri sorunu olduğundan apartmanın arka tarafında bir yere park ediyorum. ALARM duyulmama söz konusu. Arka tarafa parketmenin diğer nedenlerinden birisi de çocukların arka tarafta fazla olmaması / oyanamaması. Ayak altı olunca, ha bire ALARM ötecekti en nihayetinde.

Neyse,
    Sormak istediğim olay şu aslında.

Alarm'ın iki taraflı çalması. Yani hem Motor üzerinde bulunan alarm devreye girecek, hemde (mümkün mü bilmiyorum) evde kullanabileceğim ALARM Sinyalini ileten-alan-veren bir sistem.

yani alarm devreye girdiğinde, (duyulmama ihtimaline karşın) evde oturma odasında yada yatak odasında bulunan bir sisteme sinyal gönderip aynı zamanda ALARM'ın devreye girmesi?

Böyle bir sistem var mıdır?

yok ise, bunu ELEKTRONİK ile HOBİ olarak uğraşan arkadaşlar -> bunun mümkün olup olmadığını söyleyebilirler mi?

BUNU NASIL VE NEREDE YAPTIRTABİLİRİM?

Teşekkürler.
    sWalker

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Eğer motor-ev arası mesafe 30-40m veya daha azsa alarm devresine bir alıcı-verici ekleyebilirsin. Pille çalışan ufak bir RF vericiyi alarmın hoparlör devresiyle tetikletirsin, alıcıyı da evde bir hoparlöre bağlarsın. Alarm çaldığında motordaki devre radyo dalgası yayar, evdeki bunu algılayıp evde alarm çalıştırır. Maliyet konusunda pek emin değilim, hobi elektronikçileri en fazla 30-40 ytlye mal ederler diye düşünüyorum.

Motosikleti
    keeway speed 150
    asya as 125 te hazır alarm soketi varmıdır acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler