Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Bahçeye iniş için rampa veya asansör projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sinan bu arada baştan beri herkes motoru asansöre dik sokulacak şekilde plan yaptı.

Halbuki yanlamasınada asansöre girilip senin proje daha sağlıklı kullanılabilir.

Tabi ki bu sefer kabini çizdiğin gibi kaldırıma dikine değil de paralel yapmak lazım. Hem o zaman yerden de tasarruf etmiş olunur.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Olcay tarifinden anladığım kadarıyla motoru platforma yerleştirmek biraz zor olabılır.

Benim dikine yapmamdaki sebep giriş çıkış için kolaylık sağlamaktı.

Yada ikinci bir mekanızma olacak, platform kısmı kayarak kaldırıma gececek motor uzerıne çıktıktan sonra kayarak asansöre gececek sonra aşağı ınecek.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yok be hacı yanlamasına gelecek girecek, olur aslında. Bir metre genişlik bile yeter, boyu belki biraz uzun tutulur ki içeri girince hafif bir manevra yapabilir belki.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşam vakti ancak bu resmi çekebildim.

http://farm9.staticflickr.com/8514/8...968c2cc4_b.jpg
    Aga burda rampa olmaz... Çoğu sistem içinde yeterli alan yok.. Bence lift düzeniyle mümkün olduğunca yüksek bir sitem kurulup motoru o liftle alabilirsin aşağıya.. Aklıma pek bir şey gelmedi.. Birde sormak isterim ev kendinize mi ait? Yani kiracı falansan değermi bilemedim?
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Evet boyu uzun tutulursa olur ama bu tek taşıyıcılı. Profil aslında çok buyuk değil. Buyuk yapmak ıstersen malıyet artar. Platform uzadıkca profil ebadı da artar.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan bu arada baştan beri herkes motoru asansöre dik sokulacak şekilde plan yaptı.

Halbuki yanlamasınada asansöre girilip senin proje daha sağlıklı kullanılabilir.

Tabi ki bu sefer kabini çizdiğin gibi kaldırıma dikine değil de paralel yapmak lazım. Hem o zaman yerden de tasarruf etmiş olunur.
    Olcay aganın dedigi gibi sistem biraz geniş tutulur, motor üzerine alınınca tek ayak üzerinde çevrilir. En mantıklısı bu olur heralde..

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Honda NC 750X
    250 cm uzunluk 100 cm genişliğinde asansör platformu olur ve yola paralel çalışırsa motorun rahatca girebileceğine inanıyorum.

xt660 ın uzunluk 225 cm, aşağı yukarı şöyle bir şekilde olur;

ölçekler birbirine uygundur, potoshop terk tabiki

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S

Bende en başından beri yola paralel düşündüğümden bazı projeleri tam okuyamamıştım bile

Bence zaten bu iş sadece paralel olur, motosiklet 2mt inecek diye bahçeyi bölmek anlamsız olur

Yarım elips formunda bi platform duvara sabitlenmiş kılavuzlarda yürütülecek, çift yönlü giriş çıkış sağlanır zaten...
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Taşıyıcı direk hepi topu 10-15 cm olabilir. Daha yukarısı ciddi malıyet bu nedenle genişliği mumkun oldugunca az tutmak gerek. Ben 100 cm düşündüm sen 250 yaptın.

Bu şekilde olabilmesi için bu sistemin 2 direkli olması gerekli

10 cm lik iki profil 3 metre arayla dikilirse yere ve duvara bağlanır ve en sağlıklısı olur. Aslında buna benzer bişey de çizdim ama maliyeti arttırdığı için paylaşmadım.

Ben hala en sağlıklısının tek borulu sistem oldugunu dusunuyorum. Hem kullanışlı hem yapılabılırlıgı yuksek hemde ucuz. Daha ne olsun.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    [IMG][/IMG]

Uraşma bahçeye indirmeye ya yol hizasında bir garaj yap bahçeye direkler dikip yahut çatısı yol hizasinda kalacak rampalı bir garaj yap daha ucuza mal olur sana.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...ck.jpg</a></a>

Uraşma bahçeye indirmeye ya yol hizasında bir garaj yap bahçeye direkler dikip yahut çatısı yol hizasinda kalacak rampalı bir garaj yap daha ucuza mal olur sana.
    Fotoğrafa dikkat ettiysen buna pek musait değil gibi. Yapılabılır tabiki ama amaç hırsızdan korunmak değilmi? Birtane fazladan asma kilit kıracak. Hırsız için sorun degılki.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ercan senin bu dediğin için belediyeden onay alıp proje bile çizdirmek gerekir

Komşuları hiç karıştırmıyorum bile.

Bence en sağlıklısı makaslı lift sistem, onu geliştirmek ve yükseltmek tabikide uzuca mal etmek için beyin fırtınası yapmalıyız.

Hem estetik hem daha kullanışlı, ayrıca bakım zamanlarıda çok işe yarar gibi.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ercan senin bu dediğin için belediyeden onay alıp proje bile çizdirmek gerekir

Komşuları hiç karıştırmıyorum bile.

Bence en sağlıklısı makaslı lift sistem, onu geliştirmek ve yükseltmek tabikide uzuca mal etmek için beyin fırtınası yapmalıyız.

Hem estetik hem daha kullanışlı, ayrıca bakım zamanlarıda çok işe yarar gibi.
    Benımde favorim makaslı lift. Özelliklede tekerlekli olursa tadından yenmez.

Bu linkdeki 1.5 metreye kadar 680 kg kaldırabiliyor. Bunun 1 numara büyüğünü yapmak gerek.

L İ N K

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sinan 2 metre kaldıranalrıda var standart, ama pahalıdır sanırım.

Önemli olan ucuza ve D.I.Y olarak yapabilmek.

Ha bu arada demin eklıma geldi, biz asansör tipi olanları neden hep direkleri veya platformu duvardan uzak düşündük tasarladık?

Taşıyıcı profil duvara monteli olupda asansör bunun üzerinde yukarı aşağı ahreket edebilir.

Ne demek istediğimi anlatabildim mi?

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Evet edebilir. Tasarım çeşitlendirilebilir. Bunun için daha çok vakit gerekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşam vakti ancak bu resmi çekebildim.

Bu alanda yapabileceğin en kolay, en basit, en kabul edilebilir sistem merdiveni uzatmak olacaktır.

Merdiveni uzatarak açıyı motorun rahat çıkabılecegı bır orana getırdıkten sonra merdivenin genişliği ve uzunluğu kadar baklavalı sac temin etmen yeterli.

Bu sacı kullanmadığın zaman korkuluklara bağlar kullanmak istediğin zaman yatırıp rampa olarak kullanırsın.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sinana ek olarak merdivende kullanacağın sacı menteşeli yapıp kolayca kullanılmadığında kenara katlayabilirsin.

Eksi tarafları yağmurda ıslakda çok problem olur.

Ha birde merdivenin ucunu göremedik, belkide motoru indirmeye müsait bir yere varmıyordur.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet edebilir. Tasarım çeşitlendirilebilir. Bunun için daha çok vakit gerekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

http://farm9.staticflickr.com/8514/8...968c2cc4_b.jpg

Bu alanda yapabileceğin en kolay, en basit, en kabul edilebilir sistem merdiveni uzatmak olacaktır.

Merdiveni uzatarak açıyı motorun rahat çıkabılecegı bır orana getırdıkten sonra merdivenin genişliği ve uzunluğu kadar baklavalı sac temin etmen yeterli.

Bu sacı kullanmadığın zaman korkuluklara bağlar kullanmak istediğin zaman yatırıp rampa olarak kullanırsın.
    Kötü senaryo.. Merdivenden çıkmak için gaz acmanız gerekli.. Tam cıkarken kaldırımda bir cocuk annesi peşinde.. Siz onu farkettiniz ve durabildiniz ama dengenizi kaybettiniz.. Yok yk düşünmek bile istemiyorum...
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X

Bu nasıl
    Ahmanamra ve MBHoro bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Güzel de ne kaldırıp indirecek bunu ?

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü senaryo.. Merdivenden çıkmak için gaz acmanız gerekli.. Tam cıkarken kaldırımda bir cocuk annesi peşinde.. Siz onu farkettiniz ve durabildiniz ama dengenizi kaybettiniz.. Yok yk düşünmek bile istemiyorum...
    Sanki altındaki goldwing Arazi motoru bu haftada bir düşmezse kendini iyi hissetmez.

Merdivenin ve bahçenin korkulukları var aşağı düşmesi imkansız.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yahu birsey kaldirir illa ki. Ben temsili cizdim.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)