Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Bahçeye iniş için rampa veya asansör projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Fırtınaya devam . Dediklerinizde haklısınız Diğer çizimlerde gayet mantıklı ama illaki asansör istiyor. Eğimi bilmediğim için bişi diyemem ama motorla arazide bir çok eğimden aşşa inip çıktığımıza göre sadece basit bir rampada yetebilir kanımca . Burdan resme bakınca motor rahatlıkla inip çıkabilecek bir eğim gibi duruyor. Menteşeli bir rampa gayet iyi fikir bencede. Kaldırımdan geçen insanlarada ufak bir ikaz panosu ile çözüm buluna bilir sonuçta o merdiven kapısı dışarı doğru açılabiliyorsa açıldığınd akaldırımı kesecektir zaten. En az maliyet merdiven üstüne rampa olacaktır böylece. Tabi rampanın yüzeyi kaymaz şekilde tırtıklı yapabilirsin ki motor neydi sahi :D
    Sinan Er bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga burda rampa olmaz... Çoğu sistem içinde yeterli alan yok.. Bence lift düzeniyle mümkün olduğunca yüksek bir sitem kurulup motoru o liftle alabilirsin aşağıya.. Aklıma pek bir şey gelmedi.. Birde sormak isterim ev kendinize mi ait? Yani kiracı falansan değermi bilemedim?
    ev bizim o konuda sorun yok. zeminle kot farkı var giriş kat + bahçe katı dubleks daire bizim. motoru bahçeye indirdiğimde evin arkasına götürüp orada muhafaza edeceğim hatta orada kızımın odasından ayırdığım bir çalışma odam var kapısı direk bahçeye açılıyor. Kışın o odaya bile almayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

gündüz gözü fotoğraflar ekledim. Evin balkonundan çektiğim için duvar olduğundan alçak görünüyor. Bazı arkadaşlarımız merdivene ek düşünmüş ama gerçekten eğimi çok fazla ve yağmur vs olan zamanları düşünürsek gereksiz bir risk benim için.

benim kafama en çok yatan, duvara sabitlenmiş 2 profil. sonra önünde bahçeye bakan platform.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuların erbabı piyaNist irfan takma adlı kardeşimizdir. Kendisinden fikir almak oldukça faydalı olacaktır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    piyanist_irf bunu beğendi.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ben merdivendeki revizyonda ısrar edıyorum. Alan müsait, merdiveni 2 metre uzattığında açı daha makul sevıyeye gelecek. Ayrıca merdivenide komşu duvara kadar çekmelisin ortada kalmış geçişi kapatmasın.

Aslında senın motor yeni merdivenı tırmanır be
    Teo23 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla merdiveni görünce yandan hiç uraşma dedim kendi kendime. O motorla o merdivendeki rampadan her türlü iner çıkarsın yeterki ranpan tırtıklı olsun olmadı kayıtlar at rampaya . her türlü iner çıkarsın bence. Çünkü biz şehir içindeki merdivenlerden inip çıkıyoruz rampasız altı üstü 125 cc xt ile Rampa her türlü işini görür bence. Tabi yine sana kalmış . Bol şans şimdiden
    piyanist_irf ve Teo23 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuların erbabı piyaNist irfan takma adlı kardeşimizdir. Kendisinden fikir almak oldukça faydalı olacaktır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla merdiveni görünce yandan hiç uraşma dedim kendi kendime. O motorla o merdivendeki rampadan her türlü iner çıkarsın yeterki ranpan tırtıklı olsun olmadı kayıtlar at rampaya . her türlü iner çıkarsın bence. Çünkü biz şehir içindeki merdivenlerden inip çıkıyoruz rampasız altı üstü 125 cc xt ile Rampa her türlü işini görür bence. Tabi yine sana kalmış . Bol şans şimdiden

yavvv ercanım 2 dakka beyin cimnastiği yaptırmıyon adama bilader , hemen tırmanır çıkar, zıplar uçar vardır herkezin bi bildiği daaaa
    merdivenin boyunu uzatıp yürüyen verdivenmi yapsak acep ?

du ben bi hava alıp geliyom
    Ahmanamra, dreamkiller ve MBHoro bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Abi ne bilim ya benim beyin bukadar fırtınaya müsade ediyor :D kaldığı yerde ekşına devam
    piyanist_irf bunu beğendi.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Merdivenle duvar arasına bir rampa yapıp, boyunu da şimdiki merdivenden 2 m uzatmak yeterli olur bence de... Ben o motorla bu haliyle bile iner çıkarım...
    Ahmanamra bunu beğendi.
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merdivenle duvar arasına bir rampa yapıp, boyunu da şimdiki merdivenden 2 m uzatmak yeterli olur bence de... Ben o motorla bu haliyle bile iner çıkarım...
    evet söylediğiniz ilk aklıma gelen şey zaten ama, amacım çalınma riskini en düşüğe çekmek. Önceki yıl 125 lik cross'um aynı yerden çalındı, 1 hafta sonra bulundu ama 500 TL 'lik zararla, çok şanslıydım. Ve bir daha bu kadar şanslı olabileceğimi hiç sanmıyorum. O yüzden hırsızın çalmaya yeltenmeyeceği kadar işi zorlaştırmam lazım. Rampa işi çok kolay benim aşağı indiğim gibi, adam da yukarı çıkartır. Asansör mantığı ile bu riski ortadan kaldırmak istiyorum.

Motosikleti
    Evet dediğin gayet mantıklı ama asansörün masrafı motorun fiyatına yaklaşacaktır. Öyle 300'e 500'e olacak bir iş gibi gözükmüyor. İnş yapabilirsin ama bu kişisel fikrim tabii ki. Ben şahsen motorum eski model olduğu için rahatım ama yine de 3 ayrı kilit kullanıyorum. Bir de vaktinde hırsızın bile çalışma prensibini anlayamayacağı bir alarm sistemi yapmıştım, çok basit ama etkili. Kabloları kesse de ötüyordu, tekeri döndürünce de... Masraf ise 3 tl... ;)

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2

Ben şöyle çizim yaptım böylesi daha iyi olabilir. diye düşünüyorum ben yapsam böyle yapardım

haa güçük bir detay düşünürsek çoluk cocuk hırsız vinçi çalmaya kalkarsa üzerine ızgara yapılabilir motosikletini koydukdan sonra eve taktıracağın vinç'in sigortasını elektriğini yerinde kapatabilirsin.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bence motosikleti bahçeye indirmeye gerek yok.
    O merdiveni kaldirirsaniz sorununuz basitçe hallolur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Sistemler hakkında bilgim yok ama yeni motorun hayırlı olsun abi. Kazasız Belasız inşallah...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    7 sayfayı tek solukta okudum be. Açıkçası mutlu bir son bekledim ama iş hala çözülebilmiş değil.
    Kimsede ilk heyecan yok. Vaz mı geçtiniz?

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Sinan Er;2974684]Asansör tarzi bişey yaparsan kimse çalamaz. ) Rampa yaparsan ilave kilit yada kapı yapman gerekecek.

Fotoğrafdaki gibi basit bir vinç yapabilirsin. Tek yapacağın revizyon motoru ana parça üzerine monte etmek.

http://images.kkeu.de/is/image/kke/K...0033378-01.jpg

Hocam bende bu vinç tertibtı mevcut ilgilenirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    Al kardeşim, ben bu sistemi yapacağım ama daha iyi bir motorum olunca... Youtube'dan araştırırsan detaylı anlatımlar mevcut. Tek sorun lazerin kırmızı ve ya renkli olması. Daha onu araştırmadım işin açığı. Ama çok daha ucuza ve etkili bir sistem:

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gel...ktronik/25.htm

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=ZAEUalT6mfU

http://www.dragonlasers.com/Infrared...-Pointers.html Bu IR lazerler 150 Euro ve yakıcı özelliği var iyi araştırılmalı. Ama üstteki yapılabilir. TV kumanda sistemleri de uygulanabilir gibime geliyor. Ben bunlardan birini mutlaka yapacağım ama ne zamana... Fikir verir umarım
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 sayfayı tek solukta okudum be. Açıkçası mutlu bir son bekledim ama iş hala çözülebilmiş değil.
    Kimsede ilk heyecan yok. Vaz mı geçtiniz?
    Vazgectigimiz yok, fikir iyice sekillendi artik uygulayacagiz

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250

Uploaded with ImageShack.us

benim aklıma böyle bişi geldi şimdi bi hidrolik piston ve makara sistemi ile ağırlığı kaldırabiliriz
    bu yüksekliği nasıl bi piston kaldırır diye düşününce piston ucundaki makaranın çapını büyük tutarak ve uzun bi piston kullanarak bu yüksekliğe ulaşabiliriz gibime geliyo pisonuda küçük bi 220v hidrolik pompayla besleyebiliriz
    aklımdaki soru işareti ise kaldırmasına kaldırırda indirirken tehlikeli bi şekilde hızlı indirmemesi için nasıl bi hidrolik boşaltmasistemi yapmak gerek

m1t0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-xt660r-mt07-fiddle2
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...ck.jpg</a></a>

Uraşma bahçeye indirmeye ya yol hizasında bir garaj yap bahçeye direkler dikip yahut çatısı yol hizasinda kalacak rampalı bir garaj yap daha ucuza mal olur sana.
    Ben de rampa işiyle çok uğraştım, asansör sistemler de maliyetli olduğundan bu yöntemle işimi çözdüm.
    Platformun altını da köpeğime kulube yapmaya karar verdim.

Ahmanamra bunu beğendi.

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Dayanamadım yazayım bir iki satır
    asansöre gereğin yok kardeşim,sana lazım olan açısı daha yatay bir başka rampa
    ama bu rampada insanları rahatsız etmesin istiyoruz,sanırım doğru anladım,kafamda bir dünyaya şu anda umarım anladığım gibi anlatabilirimde
    yukarıdaki ilk fotoya bakalım,önceden söylediğin birşey var varolan kapı dar geliyor demiştin,
    kapının sol tarafındaki boşluk yeterli genişlikte ve aşşağıdaki sol yan duvarda işimize yarayacak
    1-ölçüp biçiyorsun ve varolan merdivenden daha yumuşak bir rampanın yaklaşık boyunu buluyorsun,(sanırım merdivenden 1 metre daha uzun olsa yetecektir)
    2-bulduğun boyda iki profil kesiyorsun (profil yerine boru tercihtir,daha mukavimdir)
    3-ara payandaları sagdan sola yeterince atıyorsun,iskelet tamam,
    4-bu iskeletin genişliğinde iki boruyu duvara alt ve en üstten monte ediyorsun (bunlar yukarı aşağı raylarımız olacak)
    5-bu dikme boruların dış kalınlığı kadar delik çapı olan iki tanede 10-15 cm lik boru bu borulara geçecek bunlarda yukarı aşağı çalışmada rampayı taşıyacak ve kılavuz görevi görecek
    6-bu kısa borulara rampanı bir menteşede olabilir mafsal ile kaynatıyorsun,ne işe yarayacak mafsal)? rampa iner çıkarken aradaki açı farkına göre oynayacak
    7-kayıkları karaya çekmek için çekçek tabir edilen el vinçlerinden alıyorsun sanırım tahmini 100-150 tl bu vincimiz olacak
    8-vinç zemine monte edilip duvarın üst sıfırına en yakın yerden bir makara ile rampaya bağlanacak (yani vinç yukarıda değil altta olacak sanırım antabildim)
    buraya kadar tamamasa bu iş geriye kaldı rampa zeminini iskelete döşemek
    9-baklavalı sac olarak zemini düşün düz sacda kayarsın sacı iskelet genişliğinde kesiyorsun ama kaynatmıyorsun
    10-soldaki yan bahçeyi ayıran duvar tarafına iskelet ile sacının arasına 50 cm kadar ara ile menteşe kaynatıp sacınıda menteşenin diğer kanadına kaynattığında işin bitiyor
    11-indirme yada kaldırma işin bittiğinde iskeleti çim zeminde bırakıp zemin sacınıda kaldırıp duvara yasladığında hiçkimseyi rahatsız eecek bir görüntün kalmayacak
    NOT UNUTTUK BUNU:rampa iskkeletinin zeminde kalan en ocuna iki tekerlek kaynatıp altınada u demiri iyi olur bir ray yaparsan toprak üstüne rampa inip kalkarken arka taraftaki ileri geri hareketindede rampa toprağa falan batmaz.Birde el vinci kullanırsan dediğim gibi iş bitiminde kilitlemek için bir asma kilit kullanmanı öneririm.
    mikail_6 bunu beğendi.
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)