Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ben yaptım olmuş mu? Handlebar risers...

Motovento
    REKLAM ALANI
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    fotoğrafları göremedim ama hali hazırda kelepçelerinizden birer adet daha edinerek (4-5 lira) ve onları ters çevirip gidonun altına koyarak gidon yükseltici olarak kullanabilirsiniz. gidon yükseltici fiyatları çok yüksek, kendisi yapan daha ucuza yapıyor ama en ucuz yolu ilk bahsettiğim. hatta çinli motorların kelepçeleri bile ters çevirilerek kullanılabiliyor.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu malzeme bukadar yük altında kalan ve hayati önemi olan yerlerde kullanılmayacak kadar zayıftır. Ne kendiniz kullanın nede önerin.
    Uyarın için teşekkürler. Bu mazleme dediğin kadar zayıf değil. Gücü, çapıyla doğru orantılı. Uygun çap seçmek önemli.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hocam eline sağlık yapmışsın. Malzeme kalitesi önemli. Bir de metalde çatlak olmamalı. Yani yolda bırakacak risk taşımamalı.

Aslında söylemek istediğim başka bir konu, bunu ya da 2cm den yüksek bir yükseltici takarsan, fren telleri, debriyaj teli gidonu tam döndürmene engel olamayacak mı ? Ya da o kadar pay var mı ? Kontrol ettin mi ?

Ayrıca piyasada 3-5 TL ye neredeyse her türlü (boy/çap) cıvata bulmak mümkün. Civata için farklı malzeme aramaya gerek yoktur diye düşünüyorum.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1tamam da sen ne yaptın??

2 Handlebar risers de ne dimek??

3zincir muhafazası mı o??
    1:tamamda yaptığın şeyin adı nedir? (yükseltici yaptığını anlamamışım)

2:yeterli İngilazcam olmadığından anlayamamışım..

3:genel espri olan egzoz bilyasının yükseltici için geliştirilmiş hali...emek verdiğin işin zincir muhafazası olduğunu sanmışım..

çok safmışım,hem üsttekileri hemde şimdiki satırları yazmışım...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1:tamamda yaptığın şeyin adı nedir? (yükseltici yaptığını anlamamışım)

2:yeterli İngilazcam olmadığından anlayamamışım..

3:genel espri olan egzoz bilyasının yükseltici için geliştirilmiş hali...emek verdiğin işin zincir muhafazası olduğunu sanmışım..

çok safmışım,hem üsttekileri hemde şimdiki satırları yazmışım...
    Hocam ne içiyorsan söyle yeminle bulup içeceğim.

Oldu da bitti maşallah. Sanayiden 4 tane alyan (alyen) başlı uzun boy civata aldım. Şuan çok ufak boşluk var resimde belli oluyor sanırım. Belki araya pul atarım diyeceğim ama gerek yok sanırım. Setra kaptanı gibi oldum şerefsizim. Hakimiyetim ufacık denemede 5 kat arttı. Daha önce yapmayan kafama tüküreyim diyor, daha profesyonelcesini yapma çalışmalarına hafta sonu başlıyorum. Deli gibi evin önünde git gel yapıp frene abandım esneme yok. Kafasında en ufak yapsam mı diye soru işareti olan herkese şiddetle tavsiye ederim.

İlgilenen herkese teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eline sağlık yapmışsın. Malzeme kalitesi önemli. Bir de metalde çatlak olmamalı. Yani yolda bırakacak risk taşımamalı.

Aslında söylemek istediğim başka bir konu, bunu ya da 2cm den yüksek bir yükseltici takarsan, fren telleri, debriyaj teli gidonu tam döndürmene engel olamayacak mı ? Ya da o kadar pay var mı ? Kontrol ettin mi ?

Ayrıca piyasada 3-5 TL ye neredeyse her türlü (boy/çap) cıvata bulmak mümkün. Civata için farklı malzeme aramaya gerek yoktur diye düşünüyorum.
    Valla malzeme daha önce bahsettiğim gibi oldukça sert. Yolda bırakacağını sanmıyorum. Gidon çok yumuşak oldu artık. İtaat ediyor resmen. İlk defa kollarım yere paralel şekilde motosiklet kullanıyorum onun da şaşkınlığı cabası!

Sadece debriyaj tam sol yapınca çekili kalıyor Düzeltirken kendi kavrama yapıyor. O durumu da ufak bir ayar ile düzelteceğim inşallah.
    özcan1980 ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)