Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Mr 150 gaz teli değişimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Merhaba arkadaşlar.Bu akşam biraz dolaşmak için motoru çalıştırdım.Tam yürüyecektim ki gaz birden boşa döndü Ve gaz teli gaz kolunun içinden koptu.Bulunduğum semtte tamircilere epey uzakta.Zaten bende eli iş görür biriyim kendim değiştirmeyi düşünüyorum.Mondial mr 150 nin gaz telini değiştirmek için takım olarak bana ne gerekir ve gaz teli depo altında nereye uzanıyor tam göremedim Yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gaz telini değiştirmek için yıldız tornavidan olması yeterli. Karbüratörün tepesinden içine giren şey gaz telidir, ordan ve elcikten gaz telini ayırıp yeni gaz telini takacaksın. Karbüratörün gaz pistonunu gaz telinin ucuna takmak biraz kafa karıştırıcı olabilir gaz telini sökerken oraya dikkat edin gerekiyosa resim çekin.
    tezer bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MR 150
    Gaz teli elciğin içinden koptuAnladım Elciğin altındaki vidaları sökeceğim.Ve dediğiniz gibi karbüratöre üstten giren bir hotrumdan başka birşey görmemiştim.Demek ki tel oraya bağlanıyor.Yarın malzemeleri aldıktan sonra cuma günü bu işe girişirim.Teşekkürler.Gerçekten yanımızda yedek bir gaz teli ve debriyaj teli bulundurmak çok iyi olur.Ya bugün Akıncının arkasındaki köylerden birinde kalsaydım...

Trojanali58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    Ustam Gaz Teli Değişiminde Bişey Yok Hazır Zaten İçi Dışı Bir Tarafını Elciğe Bir Tarıfınıda Karbüratöre Oturtturup Güzel Ve Sağlam Bi Şekilde Yaparsan Sıkıntın Olmaz....
    tezer bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MR 150
    Arkadaşlar çok sağolun az önce gaz telini değiştirdim ama şuan motor sürekli 6000 devirde çalışıyor ve gaz kolu yarı yarıya boş sayılır Karbüratöre baktığımda ise telin çok gevşek kaldığını gördüm Taktığım tel orjinal yani boyu falan söktüğümle aynı Motorun böyle yüksek devirde çalışması neden olur?Neyi yanlış yaptım acaba?

Motosikleti
    Gaz pistonunu ve yayı gaz telinin ucuna düzgün takamamışsın veya pistonu ters takmışsın 180 derece çevirmen gerek, rölanti vidası pistonun girintisinin eğimli olduğu tarafa denk gelmeli.
    tezer bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MR 150
    Valla hiç dikkat etmedim Piston tam oturmadığı için gaz teli uzun gibi geliyor yani piston havada kalıyor ve gaz kolunda da çok boşluk oluyor anladığım kadarıyla.Ben bunu gündüz gözüyle halledeyim.Kardeşim çok sağol.Sayenizde çok şey öğreneceğim.

Motosikleti
    Mondial MR 150
    Mengü16 kardeşim valla takımını çok güzel tarif etmişsin az önce motoru faal ettim.Dediğin gibi pistonu ters takmışım bu yüzden piston yerine tam oturmuyormuş ve havada kalarak rölantiyi yükseltiyormuş.Dediğin gibi taktım zaten cuk oturdu ve sistemide çözdüm sayende.Pistonun alt kısmında rölanti ayar vidasının yerleştiği bir oyuk mevcut Ayar vidasını sıktıkça vida pistonu yukarı kaldırıp rölantiyi yükseltiyor.Bilmeyen için zor ama sayenizde öğrendim Bu bana iyi bir tecrübe oldu Çok teşekkürler.

Motosikleti
    Sevindim, bu çinlilerin parçalarının birbiriyle uyumlu olması veya benzemesi çok güzel, aynı motordan olmasa bile yardımcı olabiliyosun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)